Aktualności Karty Różnorodności

7 maja 2020

ING wprowadza udogodnienia dla niesłyszących

ING Bank Śląski wprowadził kolejne rozwiązania, które ułatwią osobom niesłyszącym codzienne korzystanie z bankowości. W specjalnej sekcji na stronie internetowej banku zostało udostępnionych 5 filmów z tłumaczem języka migowego. Zostały przygotowane z użyciem Polskiego Języka Migowego i można się z nich dowiedzieć m.in. o podstawowych procesach w bankowości: jak otworzyć konto, jak zacząć korzystać z aplikacji mobilnej, co to jest BLIK i jak wysłać przelew.

7 maja 2020

Kamil Fejfer: Kobieta pracująca – stereotypy #MiesiącRóżnorodności [wideo]

O skutkach wywołanych stereotypami dotyczącymi rynku pracy, które odnoszą się do kobiet, mówi z okazji #MiesiącRóżnorodności Kamil Fejfer – analityk rynku pracy i nierówności społecznych, dziennikarz piszący o ekonomii i gospodarce. Autor książek: „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia chociaż więcej pracuje” oraz „Zawód”.

7 maja 2020

Zarządzanie różnorodnością a organizacja włączająca

Jaka jest rola i znaczenie zarządzanie różnorodnością w organizacjach? Na czym polegają różnice między diversity a inclusion? O tym w artykule dr hab. Sylwii Przytuły (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), który publikujemy z okazji #MiesiącRóżnorodności.

6 maja 2020

Praca zawodowa a pełnienie ról opiekuńczych przez kobiety i mężczyzn w Polsce [wideo]

W ramach #MiesiącRóżnorodności Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przedstawia wyniki badania FOB dotyczącego łączenia pracy zawodowej z pełnieniem ról opiekuńczych. Partnerami badania są Santander Bank Polska i Henkel Polska.

5 maja 2020

Henkel Polska partnerem #MiesiącRóżnorodności

Mamy przyjemność poinformować, że partnerem #MiesiącRóżnorodności jest firma Henkel Polska. Inicjatywę wspierają także patroni i patroni medialni, którym bardzo dziękujemy za wsparcie w promowaniu tematyki różnorodności i budowania włączających miejsc pracy.

5 maja 2020

Co może zmienić polska transpozycja dyrektywy o work-life balance? Pierwsze komentarze w przestrzeni publicznej, potrzebne polskie rozwiązania

Po kilku latach prac Komisja Europejska przyjęła na wiosnę 2019 roku „Dyrektywę w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów”. Jak wyglądały pierwsze komentarze w przestrzeni publicznej, o czym mówią i czy ma to znaczenie dla dalszych losów polskiej transpozycji Dyrektywy? Co mogłaby zmienić na polskim rynku pracy?

5 maja 2020

Santander Bank Polska – inkluzywna bankowość

W Polsce jest około 4,7 mln osób z niepełnosprawnościami, które mogą się zmagać z brakiem dostępności. Santander Bank Polska od wielu lat podejmuje działania, by finanse były dostępne dla osób z różnymi potrzebami. Dzień Tolerancji, Praw Człowieka i Integracji Europejskiej oraz Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych to okazja, by na te potrzeby zwrócić szczególną…

4 maja 2020

Co w Miesiącu Różnorodności?

W odpowiedzi na sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, coroczny Ogólnopolski Dzień Różnorodności przenosi się do sieci i przybierze formę Miesiąca Różnorodności – cyklu wywiadów oraz eksperckich wystąpień poświęconych wyzwaniom związanym z przyszłością rynku pracy, pełnieniem ról opiekuńczych czy mierzeniem poziomu zaawansowania firmy w zakresie zarządzania różnorodnością.  Materiały ukazywać się będą przez cały maj w mediach Karty Różnorodności.

4 maja 2020

Praca przyszłości – jak DZIŚ definiuje jej największe wyzwania? Rusza #MiesiącRóżnorodności – cykl eksperckich materiałów prezentowanych online

W odpowiedzi na sytuację wywołaną pandemią koronawirusa, coroczny Ogólnopolski Dzień Różnorodności przenosi się do sieci i przybierze formę Miesiąca Różnorodności – cyklu wywiadów oraz eksperckich wystąpień poświęconych wyzwaniom związanym z przyszłością rynku pracy, pełnieniem ról opiekuńczych czy mierzeniem poziomu zaawansowania firmy w zakresie zarządzania różnorodnością.  Materiały ukazywać się będą przez cały maj w mediach Karty Różnorodności. Partnerem Miesiąca Różnorodności jest Henkel Polska.

30 kwietnia 2020

Poradnik audio o COVID-19 dla osób niewidomych

Firma Lidex, sygnatariusz Karty Różnorodności, przygotowała, w formie audiodeskrypcji, poradnik na temat COVID-19 dla osób niewidzących.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc