Aktualności Karty Różnorodności

11 maja 2020

Tesco podpisało Kartę Różnorodności

Tesco dołączyło do międzynarodowej inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską, zobowiązując się do podejmowania działań na rzecz równości i różnorodności w miejscu pracy. Przystąpienie do Karty Różnorodności, koordynowanej w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, to efekt podsumowania dotychczasowych praktyk Tesco w tym obszarze oraz ambitnych planów na przyszłość.

11 maja 2020

Kamil Fejfer – Kobieta pracująca w czasie pandemii #MiesiącRóżnorodności

Jak kryzys wywołany pandemią koronawirusa wpłynął na sytuację kobiet w społeczeństwie i gospodarce? Co wspólnego mają z tym prekarne warunki zatrudnienia? O tym w ramach #MiesiącRóżnorodności mówi Kamil Fejfer, analityk rynku pracy i nierówności społecznych, dziennikarz piszący o ekonomii i gospodarce. Autor książek: „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia chociaż więcej pracuje” oraz „Zawód”.

8 maja 2020

Marta Orzęcka – Cechy organizacji różnorodnych i włączających

W ostatnich latach poprawa zaangażowania i satysfakcji pracowników stała się jednym z kluczowych celów wielu organizacji. Wyniki ostatniego badania Deloitte Global Human Capital Trends 2019 pokazały, że 84% respondentów uznało problem poprawy satysfakcji pracowników za ważny. Zdają sobie oni sprawę z tego, że wysoce zaangażowani pracownicy mogą intensyfikować innowacje, produktywność i wyniki finansowe, jednocześnie minimalizując koszty związane z rekrutacją i utrzymaniem na wysoce konkurencyjnych rynkach.

8 maja 2020

Kamil Fejfer: Kobieta pracująca – rzeczywistość i propozycje zmiany #MiesiącRóżnorodności

Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy? Na czym polega skorygowana i nieskorygowana luka płacowa? I dlaczego warto, aby mężczyźni w większym zakresie włączyli się w pełnienie ról opiekuńczych? O tym w ramach Miesiąca Różnorodności mówi Kamil Fejfer,  analityk rynku pracy i nierówności społecznych, dziennikarz piszący o ekonomii i gospodarce. Autor książek: „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia chociaż więcej pracuje” oraz „Zawód”.

7 maja 2020

Izabela Warwas – Włączenie jako wartość dla organizacji

Współczesne organizacje funkcjonują od jakiegoś czasu w ciągłej zmianie. Obecnie jednak środowisko biznesowe stało się bardziej dynamiczne, stwarzające coraz to nowe wymagania dla firm. Muszą one nieustannie wprowadzać innowacje, wymyślać na nowo procesy i dbać o witalność. Utrzymanie witalności rozumianej jako zdolność do odkrywania nowych możliwości, odnawiania strategii i kreowania zrównoważonego rozwoju – staje się ważniejsze niż kiedykolwiek – pisze dr hab. Izabela Warwas, profesor Uniwersytetu Łódzkiego. 

7 maja 2020

ING wprowadza udogodnienia dla niesłyszących

ING Bank Śląski wprowadził kolejne rozwiązania, które ułatwią osobom niesłyszącym codzienne korzystanie z bankowości. W specjalnej sekcji na stronie internetowej banku zostało udostępnionych 5 filmów z tłumaczem języka migowego. Zostały przygotowane z użyciem Polskiego Języka Migowego i można się z nich dowiedzieć m.in. o podstawowych procesach w bankowości: jak otworzyć konto, jak zacząć korzystać z aplikacji mobilnej, co to jest BLIK i jak wysłać przelew.

7 maja 2020

Kamil Fejfer: Kobieta pracująca – stereotypy #MiesiącRóżnorodności [wideo]

O skutkach wywołanych stereotypami dotyczącymi rynku pracy, które odnoszą się do kobiet, mówi z okazji #MiesiącRóżnorodności Kamil Fejfer – analityk rynku pracy i nierówności społecznych, dziennikarz piszący o ekonomii i gospodarce. Autor książek: „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia chociaż więcej pracuje” oraz „Zawód”.

7 maja 2020

Zarządzanie różnorodnością a organizacja włączająca

Jaka jest rola i znaczenie zarządzanie różnorodnością w organizacjach? Na czym polegają różnice między diversity a inclusion? O tym w artykule dr hab. Sylwii Przytuły (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), który publikujemy z okazji #MiesiącRóżnorodności.

6 maja 2020

Praca zawodowa a pełnienie ról opiekuńczych przez kobiety i mężczyzn w Polsce [wideo]

W ramach #MiesiącRóżnorodności Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, przedstawia wyniki badania FOB dotyczącego łączenia pracy zawodowej z pełnieniem ról opiekuńczych. Partnerami badania są Santander Bank Polska i Henkel Polska.

5 maja 2020

Henkel Polska partnerem #MiesiącRóżnorodności

Mamy przyjemność poinformować, że partnerem #MiesiącRóżnorodności jest firma Henkel Polska. Inicjatywę wspierają także patroni i patroni medialni, którym bardzo dziękujemy za wsparcie w promowaniu tematyki różnorodności i budowania włączających miejsc pracy.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc