Aktualności Karty Różnorodności

14 maja 2020

Katarzyna Śledziewska – Kompetencje przyszłości i rynek pracy w procesie transformacji IA: czy jesteśmy gotowi na całkowitą pracę zdalną? #MiesiącRóżnorodności

O tym, czym są kompetencje przyszłości i jak wygląda rynek pracy w procesie transformacji IA oraz o tym, czy jesteśmy gotowi na całkowitą pracę zdalną mówi w ramach #MiesiącRóżnorodności dr hab. Katarzyna Śledziewska, naukowczyni obserwująca zmiany zachodzące w gospodarce globalnej. Współautorka książki „Gospodarka cyfrowa. Jak nowe technologie zmieniają świat”.

14 maja 2020

Right2B Forum pod patronatem Karty Różnorodności

Right2B Forum jest projektem ELSA Poland, który porusza tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu. Odbędzie się on w dniach 21-22 maja 2020 r. w formie online. Patronem projektu jest Karta Różnorodności.

13 maja 2020

Natalia de Barbaro – 5 odkryć z czasu pandemii [podcast] #MiesiącRóżnorodności

O 5 odkryciach czasu pandemii, które być może pozwolą nam lepiej zrozumieć siebie i lepiej żyć mówi w ramach #MiesiącRóżnorodności Natalia de Barbaro – psycholożka, trenerka. Prowadzi autorskie warsztaty rozwojowe dla kobiet „Własny Pokój” oraz szkolenia z komunikacji i współpracy dla firmy House of Skills. Czytaj więcej o Miesiącu Różnorodności, który trwa przez cały maj…

12 maja 2020

Marcel Andino Velez – Mężczyzna w roli opiekuna #MiesiącRóżnorodności

Postrzeganie społeczne mężczyzny jako opiekuna – jak Cię widzi pracodawca, jak Cię widzą inni? Czy pandemia coś zmieniła? O tym w ramach #MiesiącRóżnorodności mówi Marcel Andino Velez – współtwórca i wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2007–2019), menedżer kultury, dziennikarz, antropolog i etnograf. Obecnie nasz gość, ze względu na wyzwania rodzinne, poświęcił się wprowadzaniu w Polsce nowego typu działalności: koordynacji opieki geriatrycznej.

12 maja 2020

Marcel Andino Velez – Raz, dwa, trzy, teraz opiekunem będziesz…. ty!

Przez czterdzieści parę lat życia nikt mnie nie ostrzegł, że zostanę nagle opiekunem dwojga starzejących się rodziców. Że będę musiał nauczyć się nowej roli i dopasować do niej resztę mojego życia. Szanse, że w podobnej sytuacji znajdzie się każdy dorosły człowiek, rosną z roku na rok. Więc lepiej się na to przygotować.

11 maja 2020

Tesco podpisało Kartę Różnorodności

Tesco dołączyło do międzynarodowej inicjatywy wspieranej przez Komisję Europejską, zobowiązując się do podejmowania działań na rzecz równości i różnorodności w miejscu pracy. Przystąpienie do Karty Różnorodności, koordynowanej w Polsce przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, to efekt podsumowania dotychczasowych praktyk Tesco w tym obszarze oraz ambitnych planów na przyszłość.

11 maja 2020

Kamil Fejfer – Kobieta pracująca w czasie pandemii #MiesiącRóżnorodności

Jak kryzys wywołany pandemią koronawirusa wpłynął na sytuację kobiet w społeczeństwie i gospodarce? Co wspólnego mają z tym prekarne warunki zatrudnienia? O tym w ramach #MiesiącRóżnorodności mówi Kamil Fejfer, analityk rynku pracy i nierówności społecznych, dziennikarz piszący o ekonomii i gospodarce. Autor książek: „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia chociaż więcej pracuje” oraz „Zawód”.

8 maja 2020

Marta Orzęcka – Cechy organizacji różnorodnych i włączających

W ostatnich latach poprawa zaangażowania i satysfakcji pracowników stała się jednym z kluczowych celów wielu organizacji. Wyniki ostatniego badania Deloitte Global Human Capital Trends 2019 pokazały, że 84% respondentów uznało problem poprawy satysfakcji pracowników za ważny. Zdają sobie oni sprawę z tego, że wysoce zaangażowani pracownicy mogą intensyfikować innowacje, produktywność i wyniki finansowe, jednocześnie minimalizując koszty związane z rekrutacją i utrzymaniem na wysoce konkurencyjnych rynkach.

8 maja 2020

Kamil Fejfer: Kobieta pracująca – rzeczywistość i propozycje zmiany #MiesiącRóżnorodności

Jak w rzeczywistości wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy? Na czym polega skorygowana i nieskorygowana luka płacowa? I dlaczego warto, aby mężczyźni w większym zakresie włączyli się w pełnienie ról opiekuńczych? O tym w ramach Miesiąca Różnorodności mówi Kamil Fejfer,  analityk rynku pracy i nierówności społecznych, dziennikarz piszący o ekonomii i gospodarce. Autor książek: „O kobiecie pracującej. Dlaczego mniej zarabia chociaż więcej pracuje” oraz „Zawód”.

7 maja 2020

Izabela Warwas – Włączenie jako wartość dla organizacji

Współczesne organizacje funkcjonują od jakiegoś czasu w ciągłej zmianie. Obecnie jednak środowisko biznesowe stało się bardziej dynamiczne, stwarzające coraz to nowe wymagania dla firm. Muszą one nieustannie wprowadzać innowacje, wymyślać na nowo procesy i dbać o witalność. Utrzymanie witalności rozumianej jako zdolność do odkrywania nowych możliwości, odnawiania strategii i kreowania zrównoważonego rozwoju – staje się ważniejsze niż kiedykolwiek – pisze dr hab. Izabela Warwas, profesor Uniwersytetu Łódzkiego. 

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc