Aktualności Karty Różnorodności

19 maja 2020

Aleksander Pietrzak zaprasza na film „Ja i mój tata” #MiesiącRóżnorodności

Z okazji #MiesiącRóżnorodności zapraszamy na projekcję filmu „Ja i mój tata” w reżyserii Aleksandra Pietrzaka, który będzie można obejrzeć na naszej stronie do 31 maja. Film powstał w ramach programu Studio Munka „Trzydzieści Minut”.

18 maja 2020

Katarzyna Siemienkiewicz – Jak dyrektywa work-life balance zmieni polski Kodeks pracy?

Nowa unijna dyrektywa, dotycząca równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów, wymusi znaczące zmiany w polskim Kodeksie pracy. Termin na ich uchwalenie upływa 2 sierpnia 2022 roku. Polski parlament musi podjąć decyzję o ostatecznym kształcie rozwiązań wspierających ideę WLB. Czasu pozostało mało, możemy więc oczekiwać żywych dyskusji. Sporna może okazać się kwestia finansowania kosztów proponowanych świadczeń – czy poniosą je pracodawcy, budżet państwa, a może samorządy?

15 maja 2020

Urszula Kostro (Henkel) – Procedury pracy zdalnej

O tym, jak jak zarządzać pracą zdalną zespołu oraz jak motywować pracowników i pracownice mówi Urszula Kostro, Head of Supply Chain Poland & Baltics, Henkel Polska – menedżerka z wieloletnim doświadczeniem w obszarze logistyki, łańcucha dostaw i obsługi klienta w sektorze dóbr szybko zbywalnych. Zarządza z sukcesem dużymi międzynarodowymi zespołami pracowników.

15 maja 2020

Daria Gostkowska (BNP Paribas) – Praca zdalna i transformacja cyfrowa. Lekcja z czasu kryzysu

W sytuacji koronakryzysu większość firm została niejako poddana przymusowemu testowi przejścia do pracy na odległość. O tym, jakie są doświadczenia z tego testu, dotyczące relacji w zespołach, relacji menedżer-zespół, z jakimi trudnościami firmy muszą się zmierzyć oraz jakie wnioski na przyszłość przyniosła obecna sytuacja mówi w ramach #MiesiącRóżnorodności Daria Gostkowska, dyrektor wykonawcza obszaru zarządzania zasobami ludzkimi w BNP Paribas Bank Polska.

14 maja 2020

Krystian Sutkowski (Henkel) – Motywacja na odległość #MiesiącRóżnorodności

O tym, jak w obecnej sytuacji zadbać o motywację pracowników mówi Krystian Sutkowski, Group Key Account Manager, Laundry & Home Care w firmie Henkel, która jest partnerem #MiesiącRóżnorodności.

14 maja 2020

Katarzyna Śledziewska – Kompetencje przyszłości i rynek pracy w procesie transformacji IA: czy jesteśmy gotowi na całkowitą pracę zdalną? #MiesiącRóżnorodności

O tym, czym są kompetencje przyszłości i jak wygląda rynek pracy w procesie transformacji IA oraz o tym, czy jesteśmy gotowi na całkowitą pracę zdalną mówi w ramach #MiesiącRóżnorodności dr hab. Katarzyna Śledziewska, naukowczyni obserwująca zmiany zachodzące w gospodarce globalnej. Współautorka książki „Gospodarka cyfrowa. Jak nowe technologie zmieniają świat”.

14 maja 2020

Right2B Forum pod patronatem Karty Różnorodności

Right2B Forum jest projektem ELSA Poland, który porusza tematykę społecznej odpowiedzialności biznesu. Odbędzie się on w dniach 21-22 maja 2020 r. w formie online. Patronem projektu jest Karta Różnorodności.

13 maja 2020

Natalia de Barbaro – 5 odkryć z czasu pandemii [podcast] #MiesiącRóżnorodności

O 5 odkryciach czasu pandemii, które być może pozwolą nam lepiej zrozumieć siebie i lepiej żyć mówi w ramach #MiesiącRóżnorodności Natalia de Barbaro – psycholożka, trenerka. Prowadzi autorskie warsztaty rozwojowe dla kobiet „Własny Pokój” oraz szkolenia z komunikacji i współpracy dla firmy House of Skills. Czytaj więcej o Miesiącu Różnorodności, który trwa przez cały maj…

12 maja 2020

Marcel Andino Velez – Mężczyzna w roli opiekuna #MiesiącRóżnorodności

Postrzeganie społeczne mężczyzny jako opiekuna – jak Cię widzi pracodawca, jak Cię widzą inni? Czy pandemia coś zmieniła? O tym w ramach #MiesiącRóżnorodności mówi Marcel Andino Velez – współtwórca i wicedyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (2007–2019), menedżer kultury, dziennikarz, antropolog i etnograf. Obecnie nasz gość, ze względu na wyzwania rodzinne, poświęcił się wprowadzaniu w Polsce nowego typu działalności: koordynacji opieki geriatrycznej.

12 maja 2020

Marcel Andino Velez – Raz, dwa, trzy, teraz opiekunem będziesz…. ty!

Przez czterdzieści parę lat życia nikt mnie nie ostrzegł, że zostanę nagle opiekunem dwojga starzejących się rodziców. Że będę musiał nauczyć się nowej roli i dopasować do niej resztę mojego życia. Szanse, że w podobnej sytuacji znajdzie się każdy dorosły człowiek, rosną z roku na rok. Więc lepiej się na to przygotować.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc