Karta Różnorodności

14.10.2019

21 października poznamy wyniki I edycji Diversity&Inclusion Rating

21 października podczas Gali Konkursu Raporty Społeczne ogłosimy wyniki I edycji Diversity&Inclusion Rating. Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie!
01.10.2019

Model wsparcia osób z niepełnosprawnościami w środowisku pracy. Rusza cykl konferencji

W październiku i listopadzie we wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się konferencje upowszechniające praktyczne narzędzia (aplikacje komputerowe, kalkulatory kosztów i korzyści, poradniki i listy kontrolne) wspierające pracodawców chcących zatrudnić osoby z niepełnosprawnościami.
01.10.2019

Film Fundacji Integralia o akcji #NibyNaŻarty z prestiżową nagrodą

Jak wygląda praca, kiedy drzwi wejściowe są zamknięte, w windzie przy przyciskach nie ma numerów pięter, a skorzystanie z łazienki wiąże się ze skomplikowaną podróżą? Ten temat podjęła Fundacja Integralia Grupy ERGO Hestia. Jej film, który powstał w ramach akcji #NibyNaŻarty, otrzymał w sobotę Brązową Tarczę podczas Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” w Poznaniu.
01.10.2019

Dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Jeśli jesteś osobą starszą, prawdopodobnie padasz ofiarą dyskryminacji - informuje Agencja Praw Podstawowych UE. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych wzywa instytucje unijne i państwa członkowskie do pełnego poszanowania praw osób starszych.
01.10.2019

Różnorodność tematem najnowszego reportażu z cyklu „Natchnieni szkłem”

Michel Knepper z Niemiec, Chihab-Dine Ben Taya z Maroka i Vyacheslav Prygoniuk z Ukrainy to bohaterowie najnowszego reportażu z cyklu „Natchnieni szkłem”, prezentującego ludzi związanych zawodowo lub hobbistycznie ze szkłem. Wszyscy są pracownikami NSG Group, właściciela marki Pilkington. NSG Group jest Sygnatariuszem Karty Różnorodności od stycznia 2018 r.
26.09.2019

ING Bank Śląski wyróżniony w konkursie Lodołamacze 2019

ING Bank Śląski został laureatem w XIV edycji konkursu LODOŁAMACZE, w której nagrodzeni zostali pracodawcy zatrudniający osoby z niepełnosprawnością. Bank otrzymał wyróżnienie w kategorii Zdrowa Firma.
25.09.2019

#Ideathon, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami na rynku pracy

Jak pomóc osobom z niepełnosprawnościami w znalezieniu zatrudnienia? Jak zachęcić pracodawców do współpracy i kreowania przyjaznego miejsca pracy dla różnorodnych zespołów? Na te pytania będą odpowiadać uczestnicy 2-dniowej sesji warsztatowej #Ideathon organizowanej przez 9 firm zrzeszonych w inicjatywie Human Explorers. #Ideathon odbędzie się na rzecz Fundacji Integracja, która od 25 lat pomaga osobom z niepełnosprawnościami m.in. odnaleźć się na rynku pracy.
24.09.2019

W Polsce wzrasta akceptacja dla związków par jednopłciowych

Jak wynika z najnowszego badania Eurobarometru, w Polsce rośnie akceptacja dla związków par jednopłciowych. Podejście do mniejszości seksualnych jest różne w poszczególnych krajach UE, choć zauważalny jest wzrost akceptacji dla równych praw osób LGBT+.
18.09.2019

Gender Statistics Database

Przygotowana przez Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE) baza danych dotyczących płci stanowi kompleksowe centrum wiedzy o różnych aspektach (nie)równości kobiet i mężczyzn.
16.09.2019

Henkel rozwija młode przedsiębiorcze liderki społeczne

Zakończyła się pierwsza edycja programu społecznego Rebelki, prowadzonego przez firmę Henkel Polska we współpracy z platformą edukacyjną Zwolnieni z Teorii. W ramach tej inicjatywy, 20 nastoletnich uczestniczek przy wsparciu mentorek z Henkla, zrealizowało pięć autorskich projektów społecznych.
06.09.2019

Carrefour wprowadza „ciche godziny” do sklepów w Warszawie

Z myślą o zwiększeniu komfortu klientów z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz nadwrażliwością sensoryczną, Carrefour Polska wprowadza „ciche godziny” do wybranych sklepów w Warszawie. Rozwiązanie wypracowane przy współpracy z fundacjami: SYNAPSIS oraz Kultury bez Barier będzie testowane od 2 września.
05.09.2019

Ruszyły nominacje do NatWest LGBT+ Diamonds 2019 Business Awards

Druga edycja LGBT+ Diamonds 2019 Business Awards to plebiscyt, którego celem jest nagradzanie osób oraz organizacji zaangażowanych w życie i problemy społeczności LGBT+. Ideą, jaka przyświeca akcji jest wspieranie działań propagujących równość i sprawiedliwe traktowanie wszystkich, bez względu na orientację seksualną czy tożsamość płciową, również w miejscu pracy.
04.09.2019

Do 6 września zgłoszenia do Nagrody Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego

Tematem tegorocznej edycji Nagrody Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego dla społeczeństwa obywatelskiego jest równość kobiet i mężczyzn. Zgłoszenia można przesyłać do 6 września.
26.08.2019

Roche Polska wspiera work-life balance pracowników

Ciekawym pomysłem na benefit pozapłacowy wyróżnia się Roche Polska, sygnatariusz Karty Różnorodności. Jak informuje serwis healthcaremarketexperts.com, firma farmaceutyczna oferuje bowiem pracownikom z dłuższym stażem dodatkowy, 3-miesięczny urlop. Benefit nosi nazwę Take Time.
21.08.2019

Ustawa wprowadzającą program „Dostępność Plus” z podpisem Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która wprowadza program "Dostępność Plus" - poinformowała Kancelaria Prezydenta RP. Ustawa zobowiązuje podmioty publiczne do zapewnia dostępności architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej m.in. osobom starszym i niepełnosprawnym.