Aktualności Karty Różnorodności

27 listopada 2020

Historyczny krok niemieckich władz w stronę równości płci w biznesie

Rządząca w Niemczech koalicja chce wprowadzić obowiązkowy udział kobiet w zarządach spółek, które są notowane na giełdzie.

25 listopada 2020

Najlepsi tęczowi sprzymierzeńcy w Polsce – Diamenty LGBT+

Od 3 lat w konkursie LGBT+ Diamonds Awards nagradzani są w Polsce pracodawcy, organizacje społeczne i indywidualne osoby, które w znaczący sposób wspierają społeczność LGBT+ w sferze biznesowej tworzące m.in przyjazne dla różnorodności miejsca pracy. Wyniki poznamy 9 grudnia o godz. 19.00. Finał konkursu odbędzie się po raz pierwszy w wersji online. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

17 listopada 2020

Gender Equality Index 2020: praca w cyfrowym świecie

Jako Europa jesteśmy najmniej 60 lat od osiągnięcia pełnej równości płci – przy założeniu, że zmiany będą zachodziły w tym tempie co obecnie. Najnowsze wyniki badania Europejskiego Instytutu ds. Równości Płci (EIGE) pokazują, że tempo zmian jest powolne. W porównaniu z poprzednim rokiem, średni wynik UE w Gender Equality Index zmienił się o zaledwie pół punktu i wynosi obecnie 67,9 pkt. na 100 możliwych, oznaczających pełną równość płci.

17 listopada 2020

Jak innowacje społeczne mogą wesprzeć kobiety na rynku pracy? Webinarium TransferHUB z Dorotą Warakomską i Marzeną Strzelczak

Najbliższe spotkanie #TransferHUB poświęcone zostanie tematyce pracy kobiet. Dlaczego ich aktywność zawodowa jest dużo niższa niż mężczyzn? Jak na tę sytuację wpływa pandemia? O sile kobiet i o tym jak można je wspierać, wyzwaniach rynku pracy, skali ról opiekuńczych w Polsce oraz o tym, co już robią pracodawcy opowiedzą Dorota Warakomska i Marzena Strzelczak. Webinarium w ramach Inkubatora TransferHUB, prowadzonego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych i Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbędzie się w środę 18 listopada w godz. 10-12.

9 listopada 2020

Różnorodność motorem napędowym NEPI Rockcastle

Z początkiem listopada NEPI Rockcastle dołączyło do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności. To dokument zobowiązujący do prowadzenia w miejscu pracy działań na rzecz spójności i równości społecznej, a także promowania dobrych praktyk wśród swoich partnerów biznesowych.

3 listopada 2020

Credit Agricole świętuje Tydzień Różnorodności

Bank Credit Agricole włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Przez najbliższy tydzień pracownicy banku będą mogli wziąć udział w wielu wydarzeniach, które mają na celu budowanie kultury wzajemnego szacunku i poszanowania różnorodności. Akcja jest częścią obchodów miesiąca różnorodności organizowanego w listopadzie przez spółki Grupy Crédit Agricole na całym świecie.

30 października 2020

Ambasada Brytyjska w Warszawie podpisuje polską Kartę Różnorodności

Podpisując Kartę Różnorodności, Ambasada Brytyjska w Warszawie zobowiązuje się do przyjęcia polityki inkluzywności i różnorodności.

28 października 2020

10 kluczowych wyzwań związanych z równością płci

Od 2015 r. postęp w działaniach na rzecz równości płci był marginalny. Obecny kryzys, związany z pandemią COVID-19, szczególnie mocno uderzył w kobiety. Zespół McKinsey dokonał podsumowania wyzwań związanych z nierównościami, istotnych zwłaszcza w kontekście potrzeby budowania włączającego rynku pracy.

20 października 2020

Przewaga tkwi w różnorodności – webinar Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Gdańsku

22 października w godz. 13.00-14.00 odbędzie się bezpłatny webinar pt. „Przewaga tkwi w różnorodności!” prowadzony przez reprezentantów Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Gdańsku. Patronem wydarzenia jest Karta Różnorodności.

20 października 2020

Oddziały Santander Bank Polska przyjazne dla osób niewidomych

Santander Bank Polska od lat realizuje program „Obsługa bez barier” i wprowadza rozwiązania, które ułatwiają korzystanie z bankowości m.in. osobom niewidomym lub niedowidzącym. W pilotażowym oddziale w Gorzowie Wlkp. bank zastosował m.in. tyflograficzny plan oddziału i ścieżki dotykowe.

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc