Aktualności Karty Różnorodności

13 sierpnia 2020

Oświadczenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu w sprawie wydarzeń 7-8 sierpnia w Warszawie

Zachęcamy do zapoznania się z oświadczeniem Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz  podmiotów, które postanowiły przyłączyć się do tej inicjatywy. Lista organizacji jest otwarta.

15 lipca 2020

Chiesi Poland Sygnatariuszem Karty Różnorodności

Firma farmaceutyczna Chiesi Poland, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, podpisała dziś Kartę Różnorodności.

15 czerwca 2020

#MiesiącRóżnorodności za nami

W ramach Miesiąca Różnorodności przez cały maj w mediach Karty Różnorodności, koordynowanej przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prezentowane były eksperckie wideo, podcasty i artykuły poświęcone aktualnym wyzwaniom rynku pracy. Głos zabrali/ły ekspertki i eksperci wywodzący/e się z biznesu, uczelni czy mediów. Partnerem Miesiąca Różnorodności była firma Henkel Polska.

10 czerwca 2020

Diversity Management in Romanian Organisations

Publikacja „Diversity Management in Romanian Organisations” jest pierwszym dużym wspólnym wysiłkiem sygnatariuszy rumuńskiej Karty Różnorodności.

9 czerwca 2020

Poznaj dobre praktyki Sygnatariuszy KR

W tym roku przypada 10-lecie Europejskiej Platformy Kart Różnorodności. Z tej okazji zachęcamy do zapoznania się z dobrymi praktykami, jakie realizują Sygnatariusze KR w Polsce. Wiele z nich dotyczy także obecnej sytuacji i wyzwań, przed którymi stoimy. Liczymy, że poniższe zestawienie stanowić będzie inspirację w podejmowaniu działań z obszaru zarządzania różnorodnością i budowania organizacji włączających….

5 czerwca 2020

Orange Polska najlepszy w Polsce w raporcie Gender Equality in Europe. W czołówce także LPP i Santander Bank Polska

Ukazał się raport Equileap na temat równości płci w Polsce, Rumunii i Czechach, oceniający wiodące firmy pod względem równości w miejscu pracy.

4 czerwca 2020

Wspólne oświadczenie Koalicji na rzecz Równych Szans, Koalicji CSR Watch Polska, Forum Odpowiedzialnego Biznesu i innych organizacji

kilkadziesiąt organizacji społecznych w oświadczeniu wydanym w dniu 2 czerwca wyraziło oburzenie postawieniem zarzutów kierowniczce ds. zarządzania zasobami ludzkimi sieci IKEA w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę pracownikowi, który zamieścił w intranecie firmy wpisu zawierającego cytat ze Starego Testamentu o potrzebie karania śmiercią osób homoseksualnych oraz odmówił jego usunięcia.

29 maja 2020

Znamy liderów zarządzania różnorodnością. Ogłoszono skład II edycji Diversity & Inclusion Rating

W ramach Miesiąca Różnorodności, trwającego przez cały maj w Karcie Różnorodności, poznaliśmy skład II edycji Diversity & Inclusion Rating – zestawienia przygotowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte Polska. Wśród liderów zarządzania różnorodnością znalazły się Bank BPH, BNP Paribas Bank Polska, Citi w Polsce, ING Bank Śląski, NatWest Poland oraz Pfizer Polska.

28 maja 2020

29 maja poznamy skład II edycji Diversity & Inclusion Rating

29 maja, z okazji #MiesiącRóżnorodności, na Facebooku Karty Różnorodności odbędzie się ogłoszenie składu II edycji Diversity & Inclusion Rating, przygotowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte Polska.

26 maja 2020

Odwaga i równowaga, czyli work-life balance po polsku. Nowa publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu o tym, jak godzić życie osobiste i zawodowe

Jak skutecznie łączyć życie zawodowe i osobiste? Dlaczego warto, by pracodawcy wspierali w tym swoich pracowników i pracownice? Co jest największym wyzwaniem dla osób opiekujących się bliskimi? Czy rynek pracy jest gotowy na prawdziwy work-life balance? O tym w najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydanej w ramach koordynowanej w Polsce przez FOB Karty Różnorodności. 

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc