Karta Różnorodności

11.12.2019

Każdy może być sobą w pracy

W Warszawie rozdano Tęczowe Diamenty nagradzając firmy, organizacje i osoby, które w tym roku znacznie przyczyniły się do poprawy sytuacji osób LGBT+ w sferze zawodowej, tworząc przyjazne dla różnorodności miejsca pracy i debacie publicznej. Wśród laureatów znaleźli się Nauczyciel Roku Przemysław Staroń, kancelaria prawna Dentons oraz sieć pracownicza banku Citi Pride Network Poland. Inicjatorem Tęczowych Diamentów w Polsce jest NatWest – National Westminster Bank, a patronem Karta Różnorodności.
11.12.2019

ING Tech Poland dołącza do Sygnatariuszy Karty Różnorodności

10 grudnia 2019, z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, ING Tech Poland dołączyło do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności. Firma podkreśla, że to kolejny krok w tworzeniu kultury organizacyjnej opartej na wzajemnym szacunku.
10.12.2019

Dziś Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka

10 grudnia na całym świecie obchodzimy Międzynarodowy Praw Dzień Człowieka. To już 71. rocznica przyjęcia przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.
06.12.2019

Urlop ojcowski w IKEA – nowa forma wsparcia dla obojga rodziców

IKEA wierzy, że równość leży u podstaw praw człowieka. Kwestia ta ściśle powiązana jest również z rodzicielstwem. Każdy rodzic powinien mieć równą szansę spędzenia z dzieckiem najważniejszych chwil życia. Zmiana podejścia do urlopów rodzicielskich jest niezbędna, aby zapewnić jednakowe możliwości i pozytywne zmiany w społeczeństwie. W przyszłości może skutkować to zrównoważonym podejściem do pełnienia ról opiekuńczych w rodzinie. IKEA chce to umożliwić i jako jedna z pierwszych w Polsce wprowadza dodatkowy miesiąc w pełni płatnego urlopu ojcowskiego.
02.12.2019

ING Bank Śląski w składzie I edycji Diversity&Inclusion Rating [wideo]

O tym, dlaczego ING Bank Śląski postanowił wziąć udział w I edycji Diversity&Inclusion Rating, organizowanego przez Deloitte Polska i Forum Odpowiedzialnego Biznesu, mówi Joanna Erdman, wiceprezeska zarządu ING Bank Śląski.
26.11.2019

Konferencja „Equality and inclusion in the workplace: best practices from CEE”

Dlaczego zarządzanie różnorodnością i budowanie włączających miejsc pracy jest tak ważne w kontekście biznesowym? Jakie działania w tym zakresie realizują firmy w Europie Środkowo-Wschodniej? To tematy przewodnie organizowanej przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju konferencji "Equality and inclusion in the workplace: best practices form CEE". Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Karta Różnorodności.
15.11.2019

Business Insider: “Kobiety 50+ na rynku pracy. Na Zachodzie to norma. W Polsce to abstrakcja”

Eksperckiego komentarza, dotyczącego sytuacji kobiet na rynku pracy, udzieliła Business Insider Polska Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które jest koordynatorem Karty Różnorodności w Polsce.
12.11.2019

Spotkanie Kart Różnorodności w Wiedniu

Pod koniec października odbyło się kolejne spotkanie Europejskich Kart Różnorodności w Wiedniu. Pierwszy dzień wydarzenia poświęcony był prezentacjom i dyskusjom nt. różnych zagadnień mogących stanowić wyzwania dla biznesu i tym samym dla sygnatariuszy Kart Różnorodności w całej Europie.
12.11.2019

Wizyta studyjna Kart Różnorodności w Luksemburgu

Głównym tematem wizyty studyjnej zorganizowanej w Luksemburgu we współpracy 3 Kart Różnorodności: luksemburskiej, polskiej i holenderskiej, był obszar związany z zagadnieniem work-life balance. Każda z kart zaprosiła do udziału w wizycie przedstawicieli firm-sygnatariuszy karty. W skład polskiej reprezentacji wchodzili przedstawiciele następujących firm: ING Bank Śląski S.A., Provident Polska S.A., STU Ergo Hestia S.A., Velux Polska Sp. z o.o.
04.11.2019

4 listopada obchodzimy Dzień Równej Płacy

W tym roku Europejski Dzień Równej Płacy przypada 4 listopada. Jest to moment, w którym kobiety symbolicznie przestają otrzymywać wynagrodzenie w porównaniu ze swoimi kolegami za tę samą pracę. Kobiety w Unii Europejskiej wciąż zarabiają średnio o 16 proc. mniej niż mężczyźni. W porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy kobiety zarabiały o 16,2 proc. mniej, sytuacja poprawiła się tylko nieznacznie. W Polsce różnica w zarobkach jest niższa i wynosi średnio 7,2%. 
29.10.2019

Gender Equality Index 2019. Spadek Polski w rankingu równości płci

Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE) opublikował najnowsze wyniki badania Gender Equality Index. W tegorocznym zestawieniu prowadzą Szwecja i Dania. Polska spadła o 6 miejsc i na 28 krajów członkowskich UE zajęła 24. lokatę.
22.10.2019

Branża finansowa i usług profesjonalnych przoduje w pierwszej edycji Diversity&Inclusion Rating

Podczas Gali 13. edycji Konkursu „Raporty Społeczne” na Giełdzie Papierów Wartościowych ogłoszone zostały wyniki pierwszego ratingu liderów zarządzania różnorodnością i promowania włączającej kultury organizacyjnej opracowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynatora Karty Różnorodności w Polsce oraz Deloitte.
14.10.2019

21 października poznamy wyniki I edycji Diversity&Inclusion Rating

21 października podczas Gali Konkursu Raporty Społeczne ogłosimy wyniki I edycji Diversity&Inclusion Rating. Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie!
01.10.2019

Model wsparcia osób z niepełnosprawnościami w środowisku pracy. Rusza cykl konferencji

W październiku i listopadzie we wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się konferencje upowszechniające praktyczne narzędzia (aplikacje komputerowe, kalkulatory kosztów i korzyści, poradniki i listy kontrolne) wspierające pracodawców chcących zatrudnić osoby z niepełnosprawnościami.
01.10.2019

Film Fundacji Integralia o akcji #NibyNaŻarty z prestiżową nagrodą

Jak wygląda praca, kiedy drzwi wejściowe są zamknięte, w windzie przy przyciskach nie ma numerów pięter, a skorzystanie z łazienki wiąże się ze skomplikowaną podróżą? Ten temat podjęła Fundacja Integralia Grupy ERGO Hestia. Jej film, który powstał w ramach akcji #NibyNaŻarty, otrzymał w sobotę Brązową Tarczę podczas Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” w Poznaniu.