Karta Różnorodności

12.11.2019

Spotkanie Kart Różnorodności w Wiedniu

Pod koniec października odbyło się kolejne spotkanie Europejskich Kart Różnorodności w Wiedniu. Pierwszy dzień wydarzenia poświęcony był prezentacjom i dyskusjom nt. różnych zagadnień mogących stanowić wyzwania dla biznesu i tym samym dla sygnatariuszy Kart Różnorodności w całej Europie.
12.11.2019

Wizyta studyjna Kart Różnorodności w Luksemburgu

Głównym tematem wizyty studyjnej zorganizowanej w Luksemburgu we współpracy 3 Kart Różnorodności: luksemburskiej, polskiej i holenderskiej, był obszar związany z zagadnieniem work-life balance. Każda z kart zaprosiła do udziału w wizycie przedstawicieli firm-sygnatariuszy karty. W skład polskiej reprezentacji wchodzili przedstawiciele następujących firm: ING Bank Śląski S.A., Provident Polska S.A., STU Ergo Hestia S.A., Velux Polska Sp. z o.o.
04.11.2019

4 listopada obchodzimy Dzień Równej Płacy

W tym roku Europejski Dzień Równej Płacy przypada 4 listopada. Jest to moment, w którym kobiety symbolicznie przestają otrzymywać wynagrodzenie w porównaniu ze swoimi kolegami za tę samą pracę. Kobiety w Unii Europejskiej wciąż zarabiają średnio o 16 proc. mniej niż mężczyźni. W porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy kobiety zarabiały o 16,2 proc. mniej, sytuacja poprawiła się tylko nieznacznie. W Polsce różnica w zarobkach jest niższa i wynosi średnio 7,2%. 
29.10.2019

Gender Equality Index 2019. Spadek Polski w rankingu równości płci

Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE) opublikował najnowsze wyniki badania Gender Equality Index. W tegorocznym zestawieniu prowadzą Szwecja i Dania. Polska spadła o 6 miejsc i na 28 krajów członkowskich UE zajęła 24. lokatę.
22.10.2019

Branża finansowa i usług profesjonalnych przoduje w pierwszej edycji Diversity&Inclusion Rating

Podczas Gali 13. edycji Konkursu „Raporty Społeczne” na Giełdzie Papierów Wartościowych ogłoszone zostały wyniki pierwszego ratingu liderów zarządzania różnorodnością i promowania włączającej kultury organizacyjnej opracowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynatora Karty Różnorodności w Polsce oraz Deloitte.
14.10.2019

21 października poznamy wyniki I edycji Diversity&Inclusion Rating

21 października podczas Gali Konkursu Raporty Społeczne ogłosimy wyniki I edycji Diversity&Inclusion Rating. Zachęcamy do rejestracji na wydarzenie!
01.10.2019

Model wsparcia osób z niepełnosprawnościami w środowisku pracy. Rusza cykl konferencji

W październiku i listopadzie we wszystkich miastach wojewódzkich odbędą się konferencje upowszechniające praktyczne narzędzia (aplikacje komputerowe, kalkulatory kosztów i korzyści, poradniki i listy kontrolne) wspierające pracodawców chcących zatrudnić osoby z niepełnosprawnościami.
01.10.2019

Film Fundacji Integralia o akcji #NibyNaŻarty z prestiżową nagrodą

Jak wygląda praca, kiedy drzwi wejściowe są zamknięte, w windzie przy przyciskach nie ma numerów pięter, a skorzystanie z łazienki wiąże się ze skomplikowaną podróżą? Ten temat podjęła Fundacja Integralia Grupy ERGO Hestia. Jej film, który powstał w ramach akcji #NibyNaŻarty, otrzymał w sobotę Brązową Tarczę podczas Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych „17 Celów” w Poznaniu.
01.10.2019

Dziś Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Jeśli jesteś osobą starszą, prawdopodobnie padasz ofiarą dyskryminacji - informuje Agencja Praw Podstawowych UE. Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych wzywa instytucje unijne i państwa członkowskie do pełnego poszanowania praw osób starszych.
01.10.2019

Różnorodność tematem najnowszego reportażu z cyklu „Natchnieni szkłem”

Michel Knepper z Niemiec, Chihab-Dine Ben Taya z Maroka i Vyacheslav Prygoniuk z Ukrainy to bohaterowie najnowszego reportażu z cyklu „Natchnieni szkłem”, prezentującego ludzi związanych zawodowo lub hobbistycznie ze szkłem. Wszyscy są pracownikami NSG Group, właściciela marki Pilkington. NSG Group jest Sygnatariuszem Karty Różnorodności od stycznia 2018 r.
26.09.2019

ING Bank Śląski wyróżniony w konkursie Lodołamacze 2019

ING Bank Śląski został laureatem w XIV edycji konkursu LODOŁAMACZE, w której nagrodzeni zostali pracodawcy zatrudniający osoby z niepełnosprawnością. Bank otrzymał wyróżnienie w kategorii Zdrowa Firma.
25.09.2019

#Ideathon, aby pomóc osobom z niepełnosprawnościami na rynku pracy

Jak pomóc osobom z niepełnosprawnościami w znalezieniu zatrudnienia? Jak zachęcić pracodawców do współpracy i kreowania przyjaznego miejsca pracy dla różnorodnych zespołów? Na te pytania będą odpowiadać uczestnicy 2-dniowej sesji warsztatowej #Ideathon organizowanej przez 9 firm zrzeszonych w inicjatywie Human Explorers. #Ideathon odbędzie się na rzecz Fundacji Integracja, która od 25 lat pomaga osobom z niepełnosprawnościami m.in. odnaleźć się na rynku pracy.
24.09.2019

W Polsce wzrasta akceptacja dla związków par jednopłciowych

Jak wynika z najnowszego badania Eurobarometru, w Polsce rośnie akceptacja dla związków par jednopłciowych. Podejście do mniejszości seksualnych jest różne w poszczególnych krajach UE, choć zauważalny jest wzrost akceptacji dla równych praw osób LGBT+.
18.09.2019

Gender Statistics Database

Przygotowana przez Europejski Instytut ds. Równości Kobiet i Mężczyzn (EIGE) baza danych dotyczących płci stanowi kompleksowe centrum wiedzy o różnych aspektach (nie)równości kobiet i mężczyzn.
16.09.2019

Henkel rozwija młode przedsiębiorcze liderki społeczne

Zakończyła się pierwsza edycja programu społecznego Rebelki, prowadzonego przez firmę Henkel Polska we współpracy z platformą edukacyjną Zwolnieni z Teorii. W ramach tej inicjatywy, 20 nastoletnich uczestniczek przy wsparciu mentorek z Henkla, zrealizowało pięć autorskich projektów społecznych.