Karta Różnorodności

18.04.2019

Odwaga i równowaga. Rusza rejestracja na VI Ogólnopolski Dzień Różnorodności

Odwaga będzie tematem przewodnim VI Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach programu Karta Różnorodności. Konferencja odbędzie się 23 maja w Kinie Atlantic w Warszawie. Ruszyła rejestracja na wydarzenie (udział bezpłatny).
18.04.2019

#NiePrzepraszamZa – akcja społeczna Sukces Pisany Szminką

8 marca, w Dzień Kobiet, ruszyła kampania Fundacji Sukces Pisany Szminką #NiePrzepraszamZa. Skierowana do przedstawicielek płci pięknej akcja przede wszystkim ma być impulsem do tego, by kobiety nabrały pewności siebie i uwierzyły w swoje możliwości. Kampania ma wywołać dyskusję na temat tego, za co tak naprawdę w dzisiejszym świecie kobiety NIE powinny przepraszać.
15.04.2019

Urząd Miejski w Koszalinie Sygnatariuszem Karty Różnorodności

13 kwietnia, podczas 7. Regionalnego Kongresu Kobiet, Urząd Miejski w Koszalinie podpisał Kartę Różnorodności.
15.04.2019

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu dołącza do grona Sygnatariuszy Karty Różnorodności

15 kwietnia 2019 roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego w Urzędzie Marszałkowskim podpisał – w obecności Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu - Kartę Różnorodności.
15.04.2019

Dominika Bettman o polityce różnorodności w Siemens Polska

Dominika Bettman, prezeska Siemens Polska i Forum Odpowiedzialnego Biznesu, podczas konferencji „Ring the Bell for Gender Equality” powiedziała o tym, jak w firmie Siemens realizowana jest polityka różnorodności. W swojej wypowiedzi Dominika Bettman odpowiedziała m.in. na pytania dotyczące tego, czy standardy etyczne mogą realnie wpływać na zachowanie organizacji oraz jak w Siemensie, sygnatariusze Karty Różnorodności,...
12.04.2019

Jak firmy mogą skorzystać z unijnej dyrektywy dotyczącej work-life balance?

Unijna dyrektywa w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów ustanawia nowe lub poszerza dotychczas obowiązujące zapisy dotyczące urlopu rodzicielskiego, ojcowskiego i opiekuńczego. Ma także związek z dostępem pracowników/ek do korzystania z elastycznych warunków pracy. 
11.04.2019

Społecznie odpowiedzialna „Równa Firma” wybrana

9 kwietnia w Szczecinie, pracownicy i studenci Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego po raz 7. docenili zachodniopomorskie firmy, działające w duchu społecznej odpowiedzialności. Plebiscyt Równa Firma był połączony z wyróżnieniem najlepszych w regionie menedżerów. Plebiscyt był objęty patronatem Karty Różnorodności. – Jestem bardzo zaskoczona, w ogóle nie spodziewałam się wygranej – mówiła Monika...
02.04.2019

Santander Bank Polska wspiera przedsiębiorczość kobiet

Do 28 kwietnia trwa nabór do udziału w Santander W50 - międzynarodowym projekcie mentorskim skierowanym do doświadczonych menedżerek i specjalistek organizowanym przez Grupę Santander.
29.03.2019

Odpowiedzialny biznes rośnie w tempie 30 proc. Premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2018. Dobre praktyki”

Po raz 17. ukazał się największy w Polsce przegląd CSR – Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W tegorocznej odsłonie publikacji zarówno pod kątem liczby zgłoszonych praktyk, jak i liczby firm nastąpił wzrost na poziomie 30 proc. To jednocześnie kolejny rekord w wydawanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu raporcie, którego premiera miała miejsce 28 marca...
21.03.2019

#jestnaswiecej przeciwko hejtowi w sieci

Hejt wśród młodzieży jest poważnym problemem i może powodować dramatyczne skutki, ale stoi za nim stosunkowo niewielka grupa sprawców – zaledwie 5,1% nastolatków. Fundacja Orange rozpoczyna kampanię społeczną #jestnaswiecej, która pokazuje, że kulturalni internauci stanowią większość i że warto uczyć młodych reagowania na hejt, by powstrzymać to zjawisko. Jej symbolem jest jedna pomarańczowa sznurówka wpleciona...
21.03.2019

Filmy z audiodeskrypcją na festiwalu Millennium Docs Against Gravity

W ramach tegorocznej, 16. już edycji Millennium Docs Against Gravity, Bank Millennium, sygnatariusz Karty Różnorodności, przygotuje audiodeskrypcję do wybranych filmów, które będzie można zobaczyć w Warszawie i we Wrocławiu. Festiwal w tych miastach odbędzie się w dniach 10-19 maja 2019 roku.
08.03.2019

Badanie sygnatariuszy Karty Różnorodności

19 marca rozpocznie się badanie Sygnatariuszy Karty Różnorodności, realizowane metodą CATI (wywiady telefoniczne) i CAWI (ankieta internetowa). 
08.03.2019

Jak zmierzyć poziom zaawansowania firmy w zarządzaniu różnorodnością? – rusza nowa usługa Deloitte przygotowana we współpracy z Kartą Różnorodności

Zespół Sustainability Consulting Deloitte Polska wraz z zespołem Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynatorem Karty Różnorodności w Polsce przygotował usługę pozwalającą na mierzenie poziomu zaawansowania firmy w obszarze Diversity&Inclusion. Podstawą do stworzenia narzędzia były doświadczenia i metodyki polskie i międzynarodowe.
08.03.2019

#TyDzieńKobiet w Karcie Różnorodności – cykl wywiadów na Dzień Kobiet

Z okazji przypadającego 8 marca Dnia Kobiet przygotowaliśmy cykl wywiadów z prelegentkami i prelegentami konferencji "100 lat praw wyborczych kobiet. Praca, rodzina, rozwój - perspektywa równych szans". 
08.03.2019

Częstochowa dostępna dla osób z niepełnosprawnością

Częstochowa została wysoko oceniona w niezależnym raporcie z monitoringu dostępności usług samorządowych dla osób z niepełnosprawnościami. UM Częstochowy jest Sygnatariuszem Karty Różnorodności.