Aktualności Karty Różnorodności

[VIDEO] Debata „Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce”

18 lutego 2019

Co roku w rocznicę inauguracji Karty Różnorodności w Polsce obchodzone są symbolicznie urodziny programu. Jest to czas podsumowań ubiegłych lat i prezentacji planów na kolejne miesiące. Z okazji siódmych urodzin Karty przygotowana została debata online „Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce”.

7. urodziny Karty Różnorodności – nowa publikacja, debata ekspertek i plany na działania pod znakiem równowagi

14 lutego 2019

Karta Różnorodności obecna jest Polsce już od 7 lat. Właśnie wtedy Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęło w naszym kraju działania na rzecz upowszechnienia tematu zarządzania różnorodnością w organizacjach w ramach europejskiej współpracy organizacji Diversity Charters Platform wspieranej przez Komisję Europejską. Od 2012 odbyło się kilkadziesiąt spotkań, konferencji i wizyt studyjnych i ukazało szereg publikacji poświęconych różnym aspektom różnorodności. Wówczas Kartę podpisało dokładnie 14 organizacji, a Polska była w pierwszej dziesiątce krajów europejskich i pierwszym krajem z bloku państw Europy Środkowo-Wschodniej w którym powstała Karta Różnorodności. Dziś to ruch skupiający organizacje z 22 krajów europejskich, a dokument w Polsce podpisało już prawie 250 pracodawców. Dzisiaj, z okazji kolejnej rocznicy działania programu ukazuje się publikacja wydawnictwa Nieoczywistego, poświęcona zarządzaniu różnorodnością w Polsce. Patronem książki jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a grupa pięciu sygnatariuszy Karty partnerami wydania.

„Na tropie uprzedzeń” – gra antydyskryminacyjna z UM Częstochowy

11 lutego 2019

Urząd Miasta Częstochowy, w ramach projektu „Strefa empatii” udostępnił w formie elektronicznej grę poświęconą przeciwdziałaniu dyskryminacji „Na tropie uprzedzeń”. UM Częstochowy jest sygnatariuszem Karty Różnorodności od 2017 roku. W materiałach, które można pobrać ze strony urzędu można znaleźć wszystko, co jest potrzebne, aby poprowadzić jej uczestniczki i uczestników przez śledztwo w celu rozwikłania pewnej zagadki….