Dotyczy firmy: PZU

Znalezione aktualności: 112

7 lipca 2020

Biznes zaangażowany w walkę z pandemią

Ukazała się trzecia odsłona mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie. Materiał powstał w ramach akcji Forum Odpowiedzialnego Biznesu prezentującej aktywność firm w czasie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Tym razem publikacja zbiera działania w podziale na interesariuszy biznesu.

26 czerwca 2020

PZU wspiera zwycięzcę „The Voice Kids”

Już dziś na kanale VEVO premiera teledysku Marcina Maciejczaka do piosenki „Deszcz i bez”. Młody artysta jest zwycięzcą ostatniej edycji programu telewizyjnego TVP2 „The Voice Kids”. Nagranie singla i teledysku ufundował PZU, który był sponsorem programu.

11 czerwca 2020

PZU startuje z nową edycją serialu „Sekundy, które zmieniły życie”

Już w najbliższy czwartek, 11 czerwca, o godzinie 22:25 na antenie TVP1 premiera serialu dokumentalnego „Sekundy, które zmieniły życie”. Każdy odcinek to poruszająca historia osoby, która musiała się zmierzyć z trudną codziennością po wypadku. W powstanie serialu zaangażował się PZU, który od lat promuje bezpieczeństwo i inicjuje w tym celu wiele akcji społecznych.

4 czerwca 2020

Partnerzy strategiczni FOB liderami XIV Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Czternasta edycja Rankingu Odpowiedzialnych Firm obyła się w przestrzeni wirtualnej. W tym roku w ROF wzięły udział 74 firmy. Do głównego zestawienia zakwalifikowało się 68 przedsiębiorstw, a na jego czele znalazły się BNP Paribas Bank Polska oraz ING Bank Śląski.

11 maja 2020

Opaski życia od PZU pomogą w walce z koronawirusem

Innowacyjne na światową skalę rozwiązanie pomoże w opiece nad zakażonymi koronawirusem. PZU, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, przekaże szpitalom prawie tysiąc tzw. opasek życia, które monitorują podstawowe parametry życiowe pacjentów i alarmują personel medyczny w przypadku zagrożenia.

5 maja 2020

Pracownicy Grupy PZU wspólnie przeciw pandemii

Pracownicy spółek z Grupy PZU łączą siły, by pomagać w walce z koronawirusem. Organizują zbiórkę pieniędzy na zakup tzw. namiotów barierowych dla chorych. To wynalazek lekarza Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, chroniący przed zakażeniem innych pacjentów i personel szpitali.

4 maja 2020

PZU doceniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aż 24 społeczne inicjatywy PZU zostały docenione w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019. Dobre Praktyki”. Wśród nich tzw. opaski życia monitorujące parametry życiowe pacjentów, zakup sprzętu ratowniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych, rozdawanie świateł odblaskowych pieszym, a także kampania…

30 kwietnia 2020

Pół miliona rękawiczek od PZU dla służby zdrowia

PZU niesie pomoc lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym, którzy w okresie pandemii koronawirusa są szczególnie narażeni na zachorowanie. Trafi do nich pół miliona par nitrylowych rękawiczek.

17 kwietnia 2020

Bezpłatny płyn do dezynfekcji rąk od spółki z Grupy PZU

Armatura Kraków SA włączyła się w walkę z koronawirusem. Spółka, należąca do Grupy PZU, rozpoczęła produkcję płynu do dezynfekcji rąk i oferuje go bezpłatnie domom opieki społecznej, instytucjom samorządowym i oświatowym.

6 kwietnia 2020

Bezpłatna pomoc prawna od PZU

PZU uruchomił bezpłatną pomoc prawną w związku z pandemią koronawirusa. Dzięki niej osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą dowiedzą się, jak ubiegać się o zwolnienie ze składek ZUS i uzyskać tzw. świadczenie postojowe, a pracownicy otrzymają wsparcie w zakresie prawa pracy.