Dotyczy firmy: PKN Orlen

Znalezione aktualności: 144

3 lutego 2020

PKN ORLEN i #DobryKierowca po raz drugi ruszają w trasę

Bycie dobrym kierowcą jest dziecinnie proste. Przekonuje o tym Robert Kubica i jego najmłodsi pomocnicy w najnowszej odsłonie kampanii PKN ORLEN #DobryKierowca. Jej głównym celem jest promowanie zasad bezpieczeństwa na drodze.

2 stycznia 2020

Wzrost gospodarczy a zrównoważony rozwój. Trwają zgłoszenia dobrych praktyk CSR

Piąty i zarazem ostatni tekst z cyklu artykułów prezentujących SDGs w kontekście dobrych praktyk, dotyczy działań na rzecz zrównoważonego rozwoju gospodarki. Uwzględnienie jego różnych wymiarów, w tym m.in. infrastrukturalnego, informatycznego, energetycznego czy społecznego, zostało określone w założeniach Agendy 2030. Jeszcze…

28 listopada 2019

Petrochemia ma przyszłość

Żyjemy w świecie zdominowanym przez plastik, bo prawie wszystko, czego używamy na co dzień, jest zrobione z tego tworzywa lub zawiera jego elementy. Nagromadzenie plastikowych odpadów jest problemem ekologicznym i społecznym, którego rozwiązanie nie jest proste i wymaga czasu.

29 października 2019

Ruszył cykl animacji „Odpowiedzialny konsument”

25 września Minister Finansów, Inwestycji i Rozwoju rozpoczął kampanię „Odpowiedzialny konsument”. W ramach kampanii upowszechniane są broszury informacyjne i animacje opracowane przez ekspertów Grupy Roboczej ds. Konsumenckich, do której należą przedstawiciele organizacji społeczeństwa obywatelskiego, instytucji publicznych, firm oraz uczelni.

1 października 2019

ORLEN największym w Polsce dystrybutorem produktów sprawiedliwego handlu

PKN ORLEN jest największym dystrybutorem kawy Fairtrade w Polsce. Rocznie sprzedaje ok. 14,5 miliona litrów certyfikowanego napoju, czyli średnio 93 kubki na minutę. Kawa z certyfikatem sprawiedliwego handlu jest dostępna także na stacjach koncernu w Czechach, na Litwie i Słowacji. We wszystkich tych krajach mleko dodawane do kawy pochodzi od polskich producentów a papier do produkcji kubków – z certyfikowanych źródeł.​

16 września 2019

#DobryKierowca – rusza nowa kampania PKN ORLEN

​Ochrona środowiska, bezpieczeństwo, zdrowie i wsparcie społeczności lokalnych – to tematy, na które zwraca uwagę PKN ORLEN w najnowszej kampanii #DobryKierowca. Akcja ma na celu pokazanie, jak nawet niewielkie działania mogą pozytywnie wpłynąć na losy wielu ludzi i naszego otoczenia….

9 sierpnia 2019

Niedługo odbędzie się 10. edycja VERVA Street Racing

24 i 25 sierpnia w Gdyni odbędzie się jubileuszowa edycja VERVA Street Racing. Na fanów motoryzacji czeka wiele atrakcji – emocjonujące wyścigi i pokazy, a także spotkania z gwiazdami sportu, m.in. Robertem Kubicą i Georgem Russellem, którzy zaprezentują bolidy zespołu ROKiT Williams Racing.

30 lipca 2019

PKN ORLEN pamięta o uczestnikach Powstania Warszawskiego

W 75. rocznicę Powstania Warszawskiego PKN ORLEN po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję „BohaterON – włącz historię!” jako Partner Strategiczny.

29 lipca 2019

ORLEN będzie dalej wspierał SPR Wisłę Płock

​PKN ORLEN na mocy nowej umowy sponsoringowej pozostanie Sponsorem Generalnym SPR Wisły Płock S. A. w sezonie 2019/2020, z perspektywą przedłużenia tej współpracy na sezon 2020/2021.

19 lipca 2019

PKN ORLEN wesprze Żużlową Reprezentację Polski

​PKN ORLEN wjeżdża na nowe, żużlowe tory. Koncern został oficjalnym sponsorem Żużlowej Reprezentacji Polski w sezonie 2019 i tym samym powiększył grono zawodników ORLEN Team.