Dotyczy firmy: PKN Orlen

Znalezione aktualności: 278

19 listopada 2020

Tydzień Wolontariatu w Grupie ORLEN

Studio „dobroMOCni TV” przez trzy dni trwania programu stało się przestrzenią inspirujących spotkań z osobami, które podzieliły się swoim doświadczeniem związanym z wolontariatem. Przeprowadzono ponad siedem godzin rozmów z wolontariuszami Grupy ORLEN i przedstawicielami organizacji pozarządowych. Program obejrzało na żywo blisko dwa tysiące pracowników. Prowadzącym rozmowy był Tomasz Wolny – dziennikarz i prezenter TVP2, który prywatnie angażuje się w wiele akcji charytatywnych.
– Rozmowy z pomysłodawcami realizowanych akcji, przedstawicielami zaprzyjaźnionych fundacji, organizacji, placówek i ośrodków pozwoliły jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby otoczenia, a także bliżej zapoznać z ideą wolontariatu ORLEN . Wierzymy, że dzięki temu zainspirowaliśmy pracowników do zgłaszania kolejnych projektów i dalszej pomocy potrzebującym — mówi Marta Soluch, Prezes Fundacji ORLEN.
Wszystkie odcinki programu dobroMOCni TV dostępne są na kanale YouTube PKN ORLEN. Pierwszy z nich „dobroMOCni dla Edukacji” poświęcony jest wsparciu osób w nauce, sporcie i rozwoju. W drugim „dobroMOCni dla Świata” można dowiedzieć się o tym, co dobrego możemy zrobić dla naszej planety. Natomiast trzeci odcinek „dobroMOCni dla Człowieka” poświęcony jest osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.
Podczas Tygodnia Wolontariatu pracownicy zaangażowali się także w liczne akcje charytatywne: oczyścili koryto rzeki Skrwy w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym, przeprowadzili prace porządkowe wokół budynku przedszkola w Łącku oraz opiekowali się zwierzętami w jednym z największych schronisk w Korabiewicach. W trakcie Tygodnia Wolontariatu przed Zakładem Produkcyjnym w Płocku stanął także mobilny punkt poboru krwi.
– Wolontariat ma niezwykłą moc integracji, która procentuje w codziennej pracy na rzecz firmy. Buduje zaufanie, wpływa na wartości, ale przede wszystkim przyczynia się do tworzenia w firmie kapitału społecznego. Do akcji wolontariackich często zgłaszają się osoby z różnych działów, które nie współpracowały wcześniej ze sobą – mówi Marta Soluch, Prezes Fundacji ORLEN. Za nami tyle wartościowych akcji wolontariatu realizowanych przez naszych pracowników, a nasze skrzynki mailowe już pękają w szwach od kolejnych pomysłów — dodaje.
Szesnastoletnia tradycja wolontariatu pracowniczego w Grupie ORLEN pokazuje, że z roku na rok zainteresowanie działalnością prospołeczną rośnie. W ramach programu wolontariatu każdy pracownik koncernu może zgłosić pomysł i otrzymać grant w wysokości 3000 zł na przeprowadzenie własnego projektu. Na realizację tych działań przysługuje mu jeden dzień wolnego w ciągu roku. W 2019 r. ponad ośmiuset pracowników Grupy ORLEN zaangażowało się w realizację kilkudziesięciu akcji charytatywnych. Fundacja ORLEN na inicjatywy z tym związane przeznaczyła prawie 300 tysięcy złotych.

17 listopada 2020

W #OdPOWIEDZialnie Fundacja Orlen o współpracy ze społecznościami lokalnymi

21. odcinek #OdPOWIEDZialnie został poświęcony aktualnemu tematowi rozwoju kapitału społecznego. O swojej wizji wsparcia społeczności lokalnych i projektach opowiedziała Fundacja Orlen.

13 listopada 2020

Porozumienie w sprawie rekrutacji kadry medycznej do szpitala tymczasowego w Płocku

PKN ORLEN podpisał porozumienie z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Płocku w sprawie zatrudnienia personelu medycznego. Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku zostanie pracodawcą dla kadry, która zapewni profesjonalną i kompleksową pomoc pacjentom. PKN ORLEN jest zaangażowany w jej pozyskanie i systematycznie…

13 listopada 2020

Pierwsze kontenery medyczne pod szpital tymczasowy trafią do wskazanej lokalizacji w Płocku

​Pierwsze kontenery na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku dziś zostaną dostarczone na teren budowy. Obecnie PKN ORLEN prowadzi zaawansowane prace związane z przygotowaniem niezbędnej infrastruktury technicznej oraz terenu pod szpital na działce Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN ORLEN w Płocku. Równolegle prowadzona jest rekrutacja pracowników do obsługi szpitala, przede wszystkim kadry medycznej, która profesjonalnie zadba o zdrowie pacjentów.

13 listopada 2020

PKN ORLEN rozpoczyna rekrutację do szpitala tymczasowego w Płocku

Ruszyła rekrutacja do pracy w szpitalu tymczasowym w Płocku. PKN ORLEN angażuje się w pozyskanie kadry medycznej, m.in. lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych. Placówka, w której planowane jest przygotowanie ok. 200 łóżek dla pacjentów, powstaje na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN…

6 listopada 2020

PKN ORLEN rozpoczął przygotowanie szpitala tymczasowego w Płocku

PKN ORLEN wybrał lokalizację pod szpital tymczasowy w Płocku. Powstanie on na placu na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego. Ruszyły już pierwsze prace związane z zagospodarowaniem miejsca pod przygotowanie placówki. Zgodnie ze wstępnymi założeniami, w Płocku przygotowane zostanie ok. 200 łóżek dla pacjentów. W budowę zaangażowane są spółki z Grupy ORLEN.

6 listopada 2020

PKN ORLEN rozważa budowę nowego bloku gazowo-parowego w Gdańsku

PKN ORLEN rozważa budowę nowej elektrowni gazowo-parowej w Gdańsku we współpracy z Energą z Grupy ORLEN i Grupą LOTOS. Spółki podpisały List Intencyjny, w którym deklarują wolę przystąpienia do wspólnych rozmów. Obejmą one analizę i dobór optymalnej konfiguracji bloku oraz jego lokalizacji. Inwestycja mogłaby powstać do lipca 2026 r.

30 października 2020

PKN ORLEN szuka nowych możliwości do rozwoju biznesu za granicą

​Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN spotkał się z Ludovicem Orbanem, Premierem Rumunii oraz Virgilem-Danielem Popescu, Ministrem Gospodarki, Energii i Otoczenia Biznesowego. Wizyta w Rumunii ma na celu zacieśnienie relacji oraz rozpoznanie potencjalnych możliwości biznesowych dla PKN ORLEN na tym rynku.

30 października 2020

PKN ORLEN wesprze utworzenie dwóch szpitali tymczasowych

PKN ORLEN aktywnie włącza się w walkę z drugą falą pandemii COVID-19. Jako firma odpowiedzialna społecznie i największy pracodawca w regionie, zaangażuje się w przygotowanie szpitala tymczasowego w Płocku. Podobny obiekt powstanie również w Ostrołęce, przy wsparciu Energi, spółki z Grupy ORLEN. Obie inicjatywy zostaną zrealizowane we współpracy z rządem.

30 października 2020

PKN ORLEN planuje emisję obligacji zrównoważonego rozwoju

Jeszcze w tym roku PKN ORLEN planuje emisję obligacji do 1 mld zł. Środki mogą zostać wykorzystane m.in. na bieżące projekty inwestycyjne zgodne z przyjętą strategią osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 r. Z tego względu Koncern rozważa wprowadzenie do emisji elementów ESG, czyli opartych na ocenie zaangażowania emitenta w obszarze zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu.