Dotyczy firmy: Orange Polska

Znalezione aktualności: 140

13 sierpnia 2019

W domach warszawiaków pojawiły się innowacyjne liczniki prądu. Do ich podłączenia Orange Polska wykorzystał nową technologię

Ponad 1,5 tys. nowych liczników, pozwalających na zdalny odczyt zużycia energii elektrycznej, zostało zainstalowanych w warszawskich budynkach. Po raz pierwszy w Polsce będą wykorzystywały technologię LTE-M, która pozwala obsłużyć nawet do miliona urządzeń na kilometr kwadratowy. Rozwiązanie to zostało opracowane w innogy Laboratory of Things.

6 sierpnia 2019

Jak prowadzić dialog z interesariuszami? Nowa publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu

“Różne oblicza dialogu. Inspirator dla firm” to tytuł najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prezentującej zasady komunikacji i współpracy z interesariuszami. Wydawnictwo inspiruje do rozwijania dialogu i kształtowania pozytywnych relacji. Ma wspierać jedną z kluczowych kompetencji w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu.

29 lipca 2019

Orange podpowiada, jak chronić się przed phishingiem

Phishingowe maile i SMS-y to od lat jeden z najpopularniejszych (wśród przestępców) sposobów ataków na firmy i internautów. Statystycznie każdy z nas otrzymuje ich nawet około 100 dziennie. Liczba ataków phishingowych zwiększa się już od kilku lat, jednak dane liczbowe dla 2018 r. wskazują na znaczący skok, jeśli chodzi o ich stosowanie i popularność. Każdego dnia w internecie pojawia się 300-400 tysięcy różnych próbek złośliwego oprogramowania. O tym, jak nie zostać ofiarą phishingu podpowiada Orange Polska.

29 lipca 2019

Orange podsumowuje program wolontariatu

Fundacja Orange koordynuje wolontariat swoich pracowników w całej Polsce. W zimie zanoszą prezenty do potrzebujących dzieci i spędzają z nimi świąteczny czas, w trakcie roku szkolnego prowadzą zajęcia o bezpieczeństwie w internecie, a latem prowadzą swoje autorskie projekty.

19 lipca 2019

Orange Polska pracuje ze startupami nad nowymi projektami

Narzędzie do profilowania grup klientów, system elektronicznych etykiet cenowych, zastosowanie Internetu Rzeczy w licznikach prądu, platforma szkoleniowa oparta na wirtualnej rzeczywistości – to projekty, nad którymi w najbliższym czasie Orange Polska będzie pracować z 9 start-upami wyłonionymi w ramach Orange Fab.

16 lipca 2019

Orange wspiera startupy pozytywnego wpływu

Startupy pozytywnego wpływ nabierają coraz większej popularności spośród współczesnych projektów. Coraz większa ilość firm inwestują w takie biznesy nie tylko dla komercyjnego zysku, a również dla pozytywnego wpływu na środowisko i społeczeństwo. Orange Polska, jako pionier we wsparciu startupów pozytywnego wpływu, opowiedziała o ich ważnej roli. 

8 lipca 2019

Brown-Forman i Orange sponsorami Narvil Gentlemen’s Tennis Cup 2019

21-22 czerwca odbyła się piąta edycja turnieju Narvil Gentlemen’s Tennis Cup, w którym udział wzięli przedstawiciel kultury i biznesu. Wśród sponsorów wydarzenia znaleźli się partnerzy FOB Brown-Forman i Orange.  

2 lipca 2019

FabLab Gdańsk powered by Orange – powstało nowe miejsce edukacji i twórczości

W Gdańsku pojawiła się nowa, technologiczna placówka FabLab Gdańsk powered by Orange. To nowoczesna pracownia udostępniona przez miasto, w której dzięki wsparciu trenerów i zaawansowanym maszynom można stworzyć różne rzeczy. Za inicjatywę odpowiadają Fundacja Orange i Stowarzyszenie FabLab Gdańsk.

26 czerwca 2019

CERT Orange Polska w projekcie SIMARGL dla skutecznej walki z cyberzagrożeniami

Złośliwe oprogramowanie, wyciek informacji, czy stegomalware, polegający na ukrywaniu wykradanych od firm danych w legalnych treściach – to dziś jedne z najbardziej palących wyzwań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Rozpoczęty właśnie trzyletni europejski projekt SIMARGL ma się zająć opracowaniem narzędzi bardziej skutecznego wykrywania tych zagrożeń. Skupia on ekspertów z kilkunastu europejskich instytucji naukowych i firm – wśród nich Orange Polska.

26 czerwca 2019

Rusza Filmowe lato z Orange

Po raz trzeci, podczas wakacji, Polacy będą mogli oglądać wspaniałe filmy w nowoczesnym kinie plenerowym w najpiękniejszych zakątkach kraju – zupełnie za darmo. Filmowe lato z Orange na kartę i Multikinem rusza 28 czerwca.