Dotyczy firmy: Nestlé Polska

Znalezione aktualności: 140

7 sierpnia 2019

Pracownicy Nestlé w Rzeszowie wspierają populację pszczół

Już po raz drugi pracownicy Nestlé w Rzeszowie uczestniczą w akcji na rzecz wspierania populacji pszczół w regionie. 3 sierpnia wolontariusze z fabryki w Rzeszowie zasadzili 150 krzewów głogu i wzięli udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych znaczeniu pszczół dla środowiska.

30 lipca 2019

Nestlé ograniczy emisję CO2 o 30% dzięki inwestycji we flotę samochodów hybrydowych

W trosce o jakość powietrza Nestlé Polska zastąpi wszystkie swoje auta służbowe samochodami hybrydowymi. Pierwsze z nich wyjadą na ulice już na przełomie sierpnia i września. Do końca 2019 roku firma wymieni 216 z 700 aut. W ciągu kolejnych 3 lat 100% samochodów we flocie Nestlé będzie miało napęd hybrydowy. W ten sposób firma ograniczy emisję dwutlenku węgla aż o 30%.

23 lipca 2019

Globalna Inicjatywa na Rzecz Zatrudniania Młodych Nestle Needs YOUth

W swojej nowej inicjatywie globalnej firma Nestlé zamierza do 2030 roku pomóc 10 milionom młodych ludzi na całym świecie w wykorzystaniu możliwości ekonomicznych.

23 lipca 2019

English Summary: “Responsible business in Poland 2018” Report

The report „Responsible Business in Poland. Good practices”, which is the largest CSR review in Poland has been published for the 17th time. In this year’s edition of the publication, there is an increase of 30 percent both in terms of the number of submitted practices and the number of companies.

4 lipca 2019

LOTTO marką Wysokiej Reputacji

Podczas uroczystej gali Premium Brand 2019 uhonorowano marki i firmy wyróżniające się dobrą reputacją i wysokim poziomem zaufania,w tym też dzięki realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. Totalizator Sportowy odnalazł się na liście laureatów.

2 lipca 2019

Nestlé Waters dołączyło do konsorcjum, które opracowało innowacyjną technologię recyklingu PET

Nestlé Waters, wraz z innymi graczami na globalnym rynku, dołączyło do konsorcjum założonego przez firmy Carbios i L’Oréal, aby wspierać rozwój pierwszej na świecie, enzymatycznej technologii służącej do recyklingu tworzywa PET. To biologiczne rozwiązanie może pomóc w rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym.

28 czerwca 2019

Nestlé ogłasza poparcie dla systemu Nutri-Score w Europie kontynentalnej

Firma Nestlé ogłosiła, że do końca 2019 roku oznaczenie Nutri-Score zacznie pojawiać się na opakowaniach jej produktów. Wdrożenie będzie dotyczyło tych krajów, które wspierają już ten system znakowania FOP (Front-of-Pack), czyli z przodu opakowania.

27 czerwca 2019

Partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu w rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców

Most Attractive Employers to ranking najbardziej atrakcyjnych pracodawców przygotowywany przez międzynarodową firmę doradczą Universum. W tegorocznej edycji badania wzięło udział 23 584 studentów oraz 8774 profesjonalistów.

26 czerwca 2019

Polacy z imPETem dbają o środowisko – o blisko 14% wzrosła liczba butelek oddawanych do recyklingu

Wzrost ilości butelek PET poddawanych recyklingowi wyniósł w systemie Rekopolu blisko 30%. Według szacunków stanowiło to wzrost zbiórki i recyclingu tego surowca w Polsce na poziomie 12%-14%.

25 czerwca 2019

Nestlé Polska członkiem Polskiej Koalicji ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego (PKZOP)

17 czerwca, Nestlé Polska zostało sygnatariuszem Polskiej Koalicji ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego (PKZOP). Porozumienie podpisało 12 firm i organizacji. PKZOP będzie dążyć do osiągnięcia 100% zrównoważonego oleju palmowego w Polsce do 2023 roku.