Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska

Znalezione aktualności: 197

20 października 2020

Jeronimo Martins Polska o ekoprojektowaniu w #OdPOWIEDZialnie

W 20. odcinku #OdPOWIEDZialnie firma Jeronimo Martins Polska, właścicielka marki Biedronka oraz partner główny tegorocznych Targów CSR, opowiedziała o dobrych praktykach na rzecz ograniczenia zużycia plastiku oraz ekoprojektowaniu opakowań.

16 października 2020

Godziny dla seniorów z Platynowymi Rabatami tylko w Biedronce

Biedronka w trosce o bezpieczeństwo seniorów zachęca ich do dokonywania zakupów w godzinach im dedykowanych specjalną ofertą Platynowe Rabaty. Od czwartku 15.10. w ramach tej oferty sieć zaoferuje dodatkowe zniżki na produkty popularne wśród tej grupy klientów. Jednocześnie aż 2650 sklepów sieci Biedronka w całym kraju jest już czynnych co najmniej do godz. 23:00, w tym niemal 50 całodobowo w ramach Akcji 24.

15 października 2020

Debiut Biedronki nagrodzony przez ekspertów ds. CSR

W roku, w którym Biedronka obchodzi 25-lecie swojego istnienia, największa sieć detaliczna w Polsce opublikowała swój pierwszy raport zrównoważonego rozwoju „Codziennie odpowiedzialni”. Został on dostrzeżony przez ekspertów i otrzymał prestiżową nagrodę przyznawaną przez jury konkursu Raporty Społeczne, organizowanego przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Raport prezentuje przede wszystkim dobre praktyki na polu społecznej odpowiedzialności biznesu z lat 2018-2019, jednak zawiera również wiele informacji o tym, jak Biedronka rozwijała się w ciągu ostatniego ćwierćwiecza.

14 października 2020

Podsumowanie 8. Targów CSR online na antenie MUZO.FM

W odcinku audycji „BIZON – Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny”, emitowanym w dn. 10-11 października, red. Paweł Oksanowicz podsumował Targi CSR online.

12 października 2020

Fajniaki zatroszczą się o jedno z najstarszych drzew w Polsce

Dzięki współpracy Biedronki i Stowarzyszenia Czysta Polska, Gang Fajniaków obejmie opieką Dąb Bolko – najpotężniejszy dąb Lubelszczyzny, zaliczany także do najstarszych drzew w Polsce. Legenda głosi, że to w jego cieniu miał wypoczywać Bolesław Chrobry w trakcie jednej ze swoich wypraw. Z pomocą Fajniaków, Dąb Bolko przejdzie m.in. prace konserwacyjne.

9 października 2020

Czy eliminując plastik ocalimy świat? Biedronka zabiera głos

Biedronka ma ponad trzy tysiące sklepów w całej Polsce, które każdego dnia odwiedzają 4 miliony Polaków. Jako największa sieć handlowa w Polsce, zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, która na niej spoczywa. Dlatego nie tylko wdraża prośrodowiskowe rozwiązania, które opisuje w pierwszym Raporcie Zrównoważonego Rozwoju, ale także jest partnerem głównym 8. Edycji Targów CSR. Przedstawiciele sieci wezmą tam udział w dyskusji o przyszłości świata i ekoprojektowaniu, głównie w kontekście plastiku w opakowaniach produktów.

9 października 2020

Fundacja Biedronki: sytuacja w domach pomocy społecznej nadal trudna

W czasie pandemii koronawirusa Fundacja Biedronki uruchomiła pomoc dla domów pomocy społecznej, zakładów opiekuńczo-leczniczych, schronisk dla osób bezdomnych, hospicjów, czyli miejsc całodobowej opieki nad osobami starszymi. Produkty ochronne, dezynfekcyjne i higieniczne otrzymało w sumie ponad 400 ośrodków, w których przebywa ponad 35 tys. osób.

9 października 2020

Klienci Biedronki wspierają polską gospodarkę setkami milionów złotych

Prawie 830 mln zł w ciągu jednego tygodnia – to suma, za jaką klienci sieci Biedronka od 27 sierpnia do 3 września br. kupili produkty z akcji „Kupuj co polskie” i w ten sposób wsparli polską gospodarkę. Nowa akcja Biedronki promuje te produkty, które są produkowane, przetwarzane, konfekcjonowane w naszym kraju, a ich produkcja tworzy w Polsce miejsca pracy.

5 października 2020

Pandemia nie zmieniła priorytetów środowiskowych

Tematem części konferencyjnej trwających 8. Targów CSR online jest środowisko naturalne. Pierwszego dnia wydarzenia panele dyskusyjne zostały poświęcone wyzwaniom klimatycznym, działaniom firm CSR w czasie pandemii oraz eliminacji plastiku. Gospodarzami paneli były firmy Jeronimo Martins Polska, Deloitte oraz Bureau Veritas Polska.

5 października 2020

Rozpoczynają się 8. Targi CSR online

Ósma edycja Targów CSR, największego w Polsce wydarzenia poświęconego odpowiedzialnemu biznesowi i zrównoważonemu rozwojowi, rozpoczyna się 5 października i potrwa do 9 października. Po raz pierwszy w historii Targi CSR odbędą się wyłącznie w formule online. Zachowane są kluczowe elementy inicjatywy: część wystawowa (https://targicsr.webexpo.pl/), konferencyjna oraz networkingowa. Organizatorem wydarzenia jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.