Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska

Znalezione aktualności: 135

24 września 2019

Klienci Biedronki przekazali potrzebującym 40 ton odzieży

Klienci Biedronki po raz kolejny wsparli potrzebujących – trwająca niemal miesiąc akcja „Daj swoim ubraniom drugie życie” zakończyła się wielotonowym sukcesem. W tym czasie sklepy Biedronka odwiedziło tysiące osób, które zdecydowały się przekazać zalegającą w ich szafach, utrzymaną w dobrym stanie odzież. Dzięki zaangażowaniu klientów udało się przekazać tyle ton odzieży, że zabezpieczy ona ponad 500 rodzin znajdujących m. in. się pod opieką diecezjalnych Caritas.

19 września 2019

I ty możesz pomóc seniorom robiąc zakupy w Biedronce

W weekend 20-21 września rozpoczyna się kolejny finał kampanii społecznej “Kromka chleba dla sąsiada”. Dzięki współpracy sieci Biedronka z Caritas Polska, najbardziej potrzebujący i samotni seniorzy otrzymają paczki z żywnością. Zbiórka produktów odbędzie się w 728 wybranych sklepach Biedronka na terenie całego kraju, a jej beneficjentami będą podopieczni fundacji Caritas.

6 sierpnia 2019

Jedna trzecia pracowników „Biedronki” to cudzoziemcy

Koncern Jeronimo Martins podaje, że w jego firmach na terenie Polski, Polacy stanowią 65% pracowników, reszta to cudzoziemcy. Takie dany pokazują, że firma aktywnie działa na rzecz różnorodności w miejscu pracy i walczy z wykluczeniem społecznym obcokrajowców w Polsce.

2 sierpnia 2019

Konkurs Biedronki „Piórko” wspiera czytelnictwo w Polsce

Milion złotych – tyle sieć Biedronka przeznaczyła łącznie przez pięć edycji na nagrody w konkursie na książkę dla dzieci „Piórko”. Dzisiaj jury ogłosiło, że laureatką tegorocznej edycji w kategorii Ilustracje jest 26-letnia warszawianka Julia Hanke. Za zwycięstwo otrzyma ona 100 tys. zł, a książka z jej grafikami w listopadzie trafi do sklepów sieci w całym kraju.

26 lipca 2019

Biedronka i Stowarzyszenie Czysta Polska wspólnie posprzątają Tatry

26.07 w Zakopanem rozpoczyna się dwudniowy finał Czyste Tatry ekoMałopolska, w trakcie którego kilka tysięcy wolontariuszy wyjdzie na tatrzańskie szlaki zebrać z nich śmieci. Ósmą edycję projektu Stowarzyszenia Czysta Polska wsparła Biedronka, która na wspólne sprzątanie zaprosiła swoich pracowników. Czyste…

23 lipca 2019

English Summary: “Responsible business in Poland 2018” Report

The report „Responsible Business in Poland. Good practices”, which is the largest CSR review in Poland has been published for the 17th time. In this year’s edition of the publication, there is an increase of 30 percent both in terms of the number of submitted practices and the number of companies.

16 lipca 2019

Podsumowanie VII Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka

14 lipca odbyły się VII Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka sponsorowane przez sieć Biedronka. Tytuł mistrzowski obroniła reprezentacja Ukrainy, która na MŚ zdobyła 60 goli, Polacy dotarli do ćwierćfinału.

11 lipca 2019

Biedronka spełnia piłkarskie marzenia. Polacy zagrają o tytuł mistrzów świata

Finały siódmych Mistrzostw odbędą się w niedzielę 14 lipca, na stadionie Legii Warszawa. Sponsorem głównym mundialu jest Biedronka, która m.in. przekazała młodym piłkarzom 24 tysiące butelek wody mineralnej, tonę jabłek i tonę bananów.

8 lipca 2019

Biedronka bardziej przyjazna klientom i środowisku

Sieć sklepów Biedronka należąca do Jeronimo Martins odświeżyła jeden ze sklepów w jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się mieście województwa wielkopolskiego – we Wrześni. Nowa placówka jest bardziej przyjazna dla klientów i środowisku. 

2 lipca 2019

Biedronka zachęca do oddawania nienoszonych ubrań potrzebującym

Aż 2,5 mln ton tekstyliów jest wyrzucane w Polsce każdego roku, a tylko ok. 32% Polaków oddaje swoje nienoszone już ubrania potrzebującym. Teraz można to zmienić – dzięki akcji „Daj swoim ubraniom drugie życie”, prowadzonej przez Biedronkę i producenta odplamiaczy Vanish. W jej ramach niepotrzebne, ale nadające się do użytku ubrania można przynieść do 300 sklepów sieci Biedronka w całej Polsce i wrzucić do specjalnego kontenera. Po wypraniu zostaną one przekazane podopiecznym Caritas.