Dotyczy firmy: Fundacja Veolia Polska

Znalezione aktualności: 53

4 marca 2020

Jak zatrudniać i jak zatrudnić się w dobie współczesnych wyzwań społeczno-gospodarczych? Trwa kampania z okazji 8. Targów CSR

Zamiast mówić o rynku pracownika, proponuje się określenie rynku przywróconego balansu*. Zarówno pracodawcy, jak i pracownicy chcą realizować swoje cele i potrzeby. Jak na te wyzwania odpowiada odpowiedzialny biznes? To istotne zagadnienie z perspektywy zbliżających się 8. Targów CSR i towarzyszącej wydarzeniu kampanii “5 lat Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce”.

13 lutego 2020

Jakie korzyści niesie równość na rynku pracy? Trwa kampania informacyjna z okazji 8. Targów CSR

Wśród wyzwań związanych z równością płci na rynku pracy są m.in. poziom aktywności zawodowej kobiet znacząco niższy niż mężczyzn, zwłaszcza w grupie wiekowej +50  czy nierówne obciążenie rolami opiekuńczymi. Zmniejszenie różnic, przeciwdziałanie dyskryminacji i większa inkluzywność w sferze gospodarczej niosą z kolei szereg korzyści, zarówno finansowych, jak i społecznych. 

3 lutego 2020

Znamy laureatów konkursu na zieloną transformację miast

Realizowany przez Fundację Veolia Polska oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa program edukacyjny „Ciepło dla Miast”, przez ponad 3 miesiące umożliwiał mieszkańcom Poznania i Warszawy aktywne uczestnictwo w kształtowaniu swojego otoczenia oraz przedstawienie własnych pomysłów na zrównoważony rozwój ich miast. Program był również znakomitą…

28 listopada 2019

Nowa odsłona Sportowej Akademii Veolii

W ciągu 10 lat działalności programu Sportowa Akademia Veolia objęta wsparciem 206 młodych sportowców reprezentujących 34 różne indywidualne dyscypliny olimpijskie. Podczas uroczystej gali podsumowującej 10. edycję programu, Fundacja Veolia Polska ogłosiła zmianę formuły programu. SAV Junior zawita do polskich miast już w przyszłym roku.

28 listopada 2019

Znany laureatów programu NaprawiaMY z Veolią

Bielsko-Biała, Kraków, Chorzów, Tarnowskie Góry, Lidzbark Warmiński – to w tych miastach powstaną pierwsze kawiarenki naprawcze dzięki udziałowi w programie „NaprawiaMY z Veolią”. Laureaci, w uznaniu za pomysł na sąsiedzkie miejsce w swoim mieście i ogromne zaangażowanie w stworzenie kawiarenki naprawczej, otrzymają środki na jej start i rozwój.

30 października 2019

Rusza cykl wideo #OdPOWIEDZialnie. Partnerzy FOB podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w realizacji działań CSR

Wychodząc naprzeciw trendom w komunikacji działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, Forum Odpowiedzialnego Biznesu rusza z nowym projektem wideo #OdPOWIEDZialnie. Cykl krótkich filmów poświęconych praktycznym aspektom prowadzenia działań CSR realizowany jest we współpracy z partnerami strategicznymi FOB.

14 sierpnia 2019

NaprawiaMY z Veolią: warsztaty z pracownikami

Jeszcze w tym roku w 10 polskich miastach i miasteczkach powstaną kafejki naprawcze – miejsca, gdzie sąsiedzi będą mogli wspólnie naprawić wszelkiego rodzaju sprzęty, chroniąc środowisko naturalne i jego zasoby, a przy okazji lepiej się poznać. Zorganizują je finaliści programu NaprawiaMY z Veolią.

9 sierpnia 2019

Veolia przeprowadziła warsztaty zero waste

2 sierpnia wolontariusze Veolii wzięli udział w ekologicznych warsztatach w duchu zero waste, podczas których nauczyli się jak nadawać drugie życie przedmiotom i jak żyć, aby produkować jak najmniej odpadów.

9 sierpnia 2019

Veolia podsumowała Ogólnopolski Dzień Pszczół

To wspaniała okazja by przypomnieć o znaczeniu pszczół dla bioróżnorodności oraz idei miejskiego pszczelarstwa, którą Veolia realizuje wspólnie ze swoimi pracownikami w ramach wolontariatu pracowniczego.

7 sierpnia 2019

Ostatni etap programu Młodzi Obserwatorzy Przyrody Veolia rusza we wrześniu

Tarnowskie Góry rozkwitną wczesną jesienią za sprawą projektów przygotowanych przez młodzież, uczestników programu Fundacji Veolia Polska i Centrum UNEP/GRID-Warszawa „Młodzi Obserwatorzy Przyrody – tworzymy miasto z klimatem!”. W okresie wakacyjnym przygotowują się oni do realizacji swoich pomysłów na wzmocnienie roli zieleni w mieście.