Dotyczy firmy: Carrefour Polska

Znalezione aktualności: 183

10 lipca 2020

Praktycy CSR w projekcie #OdPOWIEDZialnie

W ramach projektu #OdPOWIEDZialnie, koordynowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, powstało 17 odcinków poświęconych praktycznym aspektom prowadzenia działań z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Projekt jest realizowany we współpracy z partnerami strategicznymi FOB.

7 lipca 2020

Biznes zaangażowany w walkę z pandemią

Ukazała się trzecia odsłona mapy #BiznesReagujeOdpowiedzialnie. Materiał powstał w ramach akcji Forum Odpowiedzialnego Biznesu prezentującej aktywność firm w czasie walki z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Tym razem publikacja zbiera działania w podziale na interesariuszy biznesu.

7 lipca 2020

Koalicja na rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio

Koalicja na rzecz Rozwoju Rynku Żywności Bio, powołana pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi kontynuuje działalność wytyczając kierunki swoich dalszych działań oraz przyjmując nowych Koalicjantów: Bank BNP Paribas, jednostkę certyfikującą Bioexpert i Polskie Wydawnictwo Rolnicze.

23 czerwca 2020

Carrefour przekazuje ponad 800 tysięcy złotych na rozwój hodowli bydła ekologicznego w Polsce

Carrefour kontynuuje swoje wsparcie dla rozwoju polskiego rolnictwa ekologicznego. Fundacja Carrefour przekazała Regionalnemu Towarzystwu Rolno-Przemysłowemu „Dolina Strugu” w Błażowej kwotę 195 500 euro, czyli ponad 834 tys. zł na realizację projektu „Spichlerz Zdrowia”, którego celem jest pobudzenie hodowli bydła ekologicznego w Polsce południowo-wschodniej.

17 czerwca 2020

Carrefour Polska zdobywcą Białego Listka CSR Polityki

Działania Carrefour Polska w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i realizacji polityki zrównoważonego rozwoju zostały docenione i wyróżnione w zestawieniu Listków CSR Tygodnika „Polityka”, przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Sieć została również dodatkowo wyróżniona za działania wspierające realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju za rok 2019 w zakresie działań przeciwdziałających zmianom klimatu.

11 czerwca 2020

Carrefour zmniejsza ślad węglowy i dalej redukuje ilość zużywanego plastiku

W trosce o środowisko naturalne Carrefour stale poszerza działania w kierunku zrównoważonego rozwoju, wpływając na zmniejszanie śladu węglowego, czy redukując ilość zużywanego plastiku. W tym celu sieć przyjmuje nowe zobowiązania oraz włącza się w wiele inicjatyw działających na rzecz środowiska i klimatu, takich jak najnowszy projekt UNEP/GRID Warszawa – Climate Leadership, tym samym systematycznie ograniczając ilość wykorzystywanych tworzyw sztucznych oraz inspirując branżę handlową do podejmowania podobnych zobowiązań na rzecz środowiska naturalnego.

9 czerwca 2020

Darmowe maseczki dla seniorów w warszawskich hipermarketach Carrefour

Carrefour Polska troszcząc się o bezpieczeństwo seniorów – klientów stołecznych hipermarketów Carrefour, oferuje im darmowe maseczki ochronne. Akcja organizowana jest wraz z Caritas Polska i potrwa o wyczerpania zapasów. Maseczki będą rozdawane w hipermarketach Carrefour zlokalizowanych w CH Arkadia, Złote Tarasy, Sadyba Best Mall, Galerii Mokotów, Galerii Wileńskiej, Centrum Handlowym Atrium Reduta, Atrium Targówek oraz Galerii Bemowo.

9 czerwca 2020

IX zestawienie Listków CSR POLITYKI

Ukazało się dziewiąte zestawienie Listków CSR Tygodnika “Polityka”, przygotowywane jest we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz firmą Deloitte. Ankietę wypełniło i przesłało do redakcji 96 przedsiębiorstw, 68 spośród nich zostało nagrodzonych.

17 kwietnia 2020

„Dbaj o siebie, dbaj o innych” – nowa kampania Carrefour Polska

Carrefour ruszył z ogólnopolską kampanią na temat solidarności, odpowiedzialności i bezpieczeństwa. Nowa kampania Carrefour z elementami społecznymi, zainicjowana pod hasłem „Dbaj o siebie, dbaj o innych” pokazuje, jak ważne w tych trudnych czasach są nasze codzienne zachowania.

17 kwietnia 2020

Carrefour z największą liczbą dobrych praktyk w branży handlowej w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu za 2019 rok

16 kwietnia odbyła się premiera 18. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W publikacji podsumowującej najważniejsze działania CSR polskich firm w 2019 roku znalazło się 45 dobrych praktyk Carrefour Polska, najwięcej spośród wszystkich firm w branży handlowej, których inicjatywy można znaleźć w raporcie.