Dotyczy firmy: ArcelorMittal Poland

Znalezione aktualności: 45

26 września 2019

ArcelorMittal Poland opublikował raport za 2018 rok

5,2 mln ton. Tyle stali, w ubiegłym roku wyprodukowały wszystkie huty ArcelorMittal Poland – to ponad połowa całej stali wytworzonej w Polsce. Wynik dobry, ale firma może poszczycić się też i innymi osiągnięciami. Stal buduje świat, zarówno jako nowoczesne tworzywo stosowane np. w budownictwie, ale również – poprzez producentów stali tworzących miejsca pracy i wspierających społeczności, z którymi sąsiadują zakłady przemysłowe. ArcelorMittal Poland podsumował swoje ubiegłoroczne działania w raporcie zrównoważonego rozwoju za rok 2018.

3 września 2019

Fundacja Ochrony Zdrowia i firma ArcelorMittal Poland wspierają oddziały szpitala św. Barbary w Sosnowcu

Nowoczesne urządzenie do czyszczenia i dezynfekcji endoskopów o wartości prawie 40 tys. zł trafiło niedawno do Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. św. Barbary w Sosnowcu, dzięki wsparciu Fundacji Ochrony Zdrowia w Dąbrowie Górniczej. Przedstawiciele Fundacji oraz ArcelorMittal Poland wspólnie przekazali cztery komputery i drukarkę, które posłużą pacjentom w tutejszej Poradni Kardiologicznej w ramach programu Kompleksowej Opieki nad Pacjentem po Zawale Serca (KOS-Zawał) i Klinicznym Oddziale Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej. Wkrótce darczyńcy doposażą także Oddział Chorób Wewnętrznych.

14 sierpnia 2019

Stojaki ze starych pieców krakowian posłużą studentom i turystom

Ponad 200 stojaków rowerowych, które krakowska huta ArcelorMittal Poland wyprodukowała ze starych „kopciuchów”, w te wakacje trafiło przed akademiki i wydziały Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także w miejsca uczęszczane przez krakowian i turystów.

13 sierpnia 2019

ArcelorMittal publikuje pierwszy raport dotyczący działań na rzecz klimatu

ArcelorMittal opublikował pierwszy raport dotyczący działań na rzecz klimatu. Do 2050 r. firma ma zamiar znacznie ograniczyć oddziaływanie na środowisko, a w Europie osiągnąć neutralność w zakresie emisji dwutlenku węgla.

6 sierpnia 2019

Jak prowadzić dialog z interesariuszami? Nowa publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu

“Różne oblicza dialogu. Inspirator dla firm” to tytuł najnowszej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, prezentującej zasady komunikacji i współpracy z interesariuszami.

19 lipca 2019

Ukazał się raport zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal za 2018 rok

Nasza stal buduje Twój świat. Pod takim tytułem, już po raz dziewiąty, ukazał się Raport zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal Poland, w którym dostępna jest informacja o działaniach firmy w roku 2018.

16 lipca 2019

Krakowscy aktywiści wsparci w ramach programu grantów ArcelorMittal Poland – „Działamy lokalnie”

ArcelorMittal Polska wsparł aktywistów z małopolskiego województwa w ramach programu minigrantów „Działamy lokalnie”. Łącznie firma przekazała środki na realizację 44 projektów. 

14 czerwca 2019

ArcelorMittal Poland – Firma przyjazna dzieciom

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Polsce obchodzi w tym roku 100 lecie swojej działalności. Jest to jedna z najstarszych organizacji pozarządowych, działających nieprzerwanie od 1919 roku. Z tej okazji w całej Polsce w oddziałach Towarzystwa odbywają się uroczystości.

11 czerwca 2019

ArcelorMittal Poland przekazał uczniom sprzęt laboratoryjny

Zlewki, kolby, probówki i wagi trafiły do uczniów dąbrowskiej podstawówki. Z okazji Dnia Chemika ArcelorMittal Poland przekazał ponad 350 sztuk sprzętu laboratoryjnego Szkole Podstawowej nr 12 im. S. Staszica, która miała braki w wyposażeniu pracowni chemicznej. Dzięki sprzętowi z jednego z likwidowanych laboratoriów huty młodzież będzie mogła przeprowadzać na lekcjach chemii eksperymenty i doświadczenia.

28 maja 2019

Znamy zwycięzców tegorocznej edycji programu grantowego ArcelorMittal „Działamy lokalnie” w Dąbrowie Górniczej i Zdzieszowicach

Znamy zwycięzców programu grantowego ArcelorMittal „Działamy lokalnie 2019” zorganizowanego w dwóch miastach: Zdzieszowicach oraz Dąbrowie Górniczej. Do konkursu zostały zaproszone organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne, które działają na rzecz mieszkańców Gminy Zdzieszowice lub mieszkańców Dąbrowy Górniczej.