Dotyczy firmy: Amica

Znalezione aktualności: 43

15 maja 2020

Amica nominowana do nagrody Innovation 2020 w kategorii CSR

Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR organizujące konkurs Innovation 2020 nominowało Grupę Amica w kategorii CSR za projekt „Amica for others”. W gronie wyjątkowych inicjatyw znalazły się niestosowane wcześniej działania uwzględniające interesy społeczne lub ochronę środowiska, które spotykają się z pozytywnym odbiorem konsumentów i pracowników.

7 maja 2020

Aparaty wspomagające oddychanie dla Szamotulskiego szpitala od Amiki

Grupa Amica zakupiła sprzęt medyczny, w tym aparaty wspomagające oddychanie, dla pacjentów Szpitala Powiatowego w Szamotułach oraz środki ochrony dla jego personelu. Marcin Bilik, I wiceprezes ds. operacyjnych w Grupie Amica w obecności Beaty Hanyżak, starosty szamotulskiego, przekazał dary na…

4 maja 2020

Amica wspiera służbę zdrowia w Wielkopolsce

Szpital Powiatowy w Szamotułach wraz z trzema stacjami pogotowia ratunkowego, Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, Centrum Biologii Medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera, Szpital Średzki Serca Jezusowego w Środzie Wielkopolskiej, Klinika Kardiologii SKPP UM w Poznaniu, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Szpital Powiatowy im. Dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu i Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

4 maja 2020

Fundacja Amicis ułatwia zdalną edukację

Ograniczenia z jakimi obecnie boryka się całe społeczeństwo są szczególnie dotkliwe dla dzieci. Zamknięte szkoły przeszły na tryb pracy zdalnej. Niestety dostęp do komputerów nie jest powszechny i wciąż zdarzają się domy, w których brakuje takiego sprzętu lub też – w przypadku rodzin wielodzietnych – jest go za mało. Fundacja Amicis, wspierana przez Grupę Amica, postanowiła wspomóc w tym zakresie szkoły oraz uczniów z Wronek i okolic.

28 kwietnia 2020

Przedsięwzięcia Amiki w ogólnopolskim Raporcie CSR

PRZEDSIĘWZIĘCIA AMIKI W OGÓLNOPOLSKIM RAPORCIE CSR Grupa Amica od wielu lat konsekwentnie pracuje na miano firmy odpowiedzialnej społecznie. Trwająca i spotykająca się z dużym uznaniem akcja pomocy polskim szpitalom, stacjom pogotowia, uczelniom medycznym i domom pomocy społecznej wpisuje się w…

27 kwietnia 2020

Zaradność wsparta sprzętem Amiki pomaga w walce z koronawirusem

Epidemia wytrąciła nas z równowagi, zachwiała porządkiem, który budowaliśmy przez lata. W takich momentach system się załamuje albo adaptuje do nowych okoliczności. Wiele zależy od elastyczności społeczeństwa. Amica wspiera różne pomysły i inicjatywy mające pomóc w walce z koronawirusem, nawet jeśli na pierwszy rzut oka wydają się nieprawdopodobne.

7 kwietnia 2020

Amica wspiera Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu

200 tysięcy złotych na leczenie, minimalizowanie ryzyka zakażenia personelu oraz pacjentów otrzymał właśnie od Grupy Amica Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia w Poznaniu, przekształcony obecnie w jednoprofilowy szpital zakaźny dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych koronawirusem.

31 marca 2020

Amica wspiera walkę z pandemią koronawirusa

Grupa Amica nie pozostaje obojętna wobec kryzysu, jaki dotyka każdego z nas w mniejszym bądź większym stopniu. Dlatego wspiera osoby dzielnie stojące na froncie walki z koronawirusem i wywołaną przez niego chorobą COVID-19.

18 marca 2020

Znamy laureatów konkursu „Inwestujemy Lokalnie”

W marcu zakończona została już IV edycja konkursu grantowego ,,Inwestujemy Lokalnie” firmy Amica. W gronie zwycięzców znalazły się osoby, które przedstawiły w swoich projektach najciekawsze inicjatywy społeczne. Celem programu grantowego jest zwrócenie uwagi i docenienie inicjatyw wspierających działania poprawiające warunki życia lokalnej społeczności w obszarach: nauki i edukacji, lecznictwa i ochrony zdrowia, pomocy społecznej, ochrony środowiska oraz aktywności sportowej.

10 stycznia 2020

W #OdPOWIEDZialnie Amica poruszyła temat niemarnowania żywności

W 8 odcinku cyklu #OdPOWIEDZialnie firma Amica opowiedziała o skutecznych narzędziach do walki z globalnym problemem, jakim jest marnowanie żywności.