Instalacja fotowoltaiczna od IKEA w ośrodku dla bezdomnych w Słupsku – walka z ubóstwem energetycznym

Metryka praktyki

Firma: IKEA Retail,
Branża: Przemysł drzewny, papierniczy i meblowy,
Obszar tematyczny: Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej
Kategoria: Działania charytatywno-filantropijne
Dokument źródłowy: Raport 2018

Cele Zrównoważonego Rozwoju

Praktyka realizuje cele:
- Cel 11 - Zrównoważone miasta i społeczności
- Cel 13 - Działania w dziedzinie klimatu
- Cel 7 - Czysta i dostępna energia

Dzięki wsparciu IKEA, na dachu nowej siedziby domu Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta przy ul. Bolesława Krzywoustego w Słupsku zamontowanych zostało 37 paneli fotowoltaicznych, które będą zamieniały energię słoneczną na prąd.

Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Słupsku jest organizacją dobroczynną, pomagającą osobom bezdomnym i ubogim. Instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku umożliwi produkcję czystej ekologicznej energii ze słońca. Inwestycja o mocy 10kW jest oparta o technologię modułów polikrystalicznych. Zgodnie z planami instalacja pokryje od 25% do 30% zapotrzebowania placówki na energię elektryczną. Adekwatnie do tego zmniejszą się rachunki za prąd. Obecnie wynoszą one około 2,5 tysiąca złotych.

W 2016 Prezydent Miasta Słupska oraz Prezes IKEA w Polsce podpisali dwustronną deklarację współpracy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Jej główne obszary to zapewnienie przystępnej i czystej energii odnawialnej dla jak największej liczby mieszkanek Słupska. Elektrownia fotowoltaiczna jest kolejnym wspólnym projektem IKEA i słupskiego samorządu.