Artykuły eksperckie

7 maja 2020

Włączenie jako wartość dla organizacji

Izabela Warwas

Współczesne organizacje funkcjonują od jakiegoś czasu w ciągłej zmianie. Obecnie jednak środowisko biznesowe stało się bardziej dynamiczne, stwarzające coraz to nowe wymagania dla firm. Muszą one nieustannie wprowadzać innowacje, wymyślać na nowo procesy i dbać o witalność. Utrzymanie witalności rozumianej jako zdolność do odkrywania nowych możliwości, odnawiania strategii i kreowania zrównoważonego rozwoju – staje się ważniejsze niż kiedykolwiek. Konsultanci biznesu renomowanej firmy Boston Consulting Group (BCG) wyrokują, że krajobraz konkurencyjny będzie niebawem kształtował się pod wpływem takich trendów, jak: rozwój sztucznej inteligencji, zmieniający się charakter relacji firma–pracownik oraz nowa równowaga siły gospodarczej i geopolitycznej.

7 maja 2020

Zarządzanie różnorodnością a organizacja włączająca

Sylwia Przytuła

Intensyfikacja przemieszczeń międzynarodowych, zwiększona mobilność pracowników w ujęciu geograficznym i zawodowym, zmiany demograficzne powodują, że środowisko pracy jest coraz bardziej zróżnicowane.

6 maja 2020

Praca zawodowa a pełnienie ról opiekuńczych przez kobiety i mężczyzn w Polsce [wideo]

Marzena Strzelczak

Przeciętny Polak i Polka są coraz starsi. Nieubłaganie rośnie średnia wieku Polek i Polaków, a grupa osób w wieku podeszłym – starszych niż 80 lat – odpowiada liczbie dzieci, które rodzą się w Polsce przez 4 lata. W efekcie coraz większym wyzwaniem staje się opieka nad dorosłymi osobami zależnymi.

5 maja 2020

Co może zmienić polska transpozycja dyrektywy o work-life balance? Pierwsze komentarze w przestrzeni publicznej, potrzebne polskie rozwiązania

Marzena Strzelczak

Po kilku latach prac Komisja Europejska przyjęła na wiosnę 2019 roku „Dyrektywę w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów”. Jak wyglądały pierwsze komentarze w przestrzeni publicznej, o czym mówią i czy ma to znaczenie dla dalszych losów polskiej transpozycji Dyrektywy? Co mogłaby zmienić na polskim rynku pracy?

26 marca 2020

Budowanie świadomości i wartości

Katarzyna Mróz

Nie do końca wiadomo w niektórych organizacjach, w jaką stronę tę różnorodność skierować, kogo i czego ona miałaby dotyczyć, jak ona miałaby być realizowana. Niby wszyscy wiedzą, że ona jest, ale nie za bardzo ją rozumieją. To jest też specyfika Państwa firmy i jej korzenie. Jak rozumiem, tak jak w każdej grupie, pojawiają się jakieś trudności?

26 marca 2020

Równość i szacunek

Susanna Romantsova, Katarzyna Mróz

Na temat strategii różnorodności i włączania w firmie IKEA z Susanną Romantsovą, Liderką ds. Różnorodności, Równego Traktowania i Kultury Przynależności w IKEA Retail w Polsce w firmie IKEA Retail Sp. z o.o., rozmawia Katarzyna Mróz, menedżerka w Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

5 marca 2020

Marzena Strzelczak na antenie MUZO.FM o Diversity & Inclusion Rating

Marzena Strzelczak

O tym, dlaczego warto wziąć udział w Diversity & Inclusion Rating i jakie korzyści niesie zarządzanie różnorodnością mówiła na antenie MUZO.FM Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, była gościnią audycji „BIZON – Biznes odpowiedzialny i nowoczesny”, prowadzonej na antenie stacji MUZO.FM przez Pawła Oksanowicza, dziennikarza specjalizującego się…

10 lutego 2020

I edycja Diversity & Inclusion Rating: DNB Bank Polska [wideo]

Artur Tomaszewski, prezes zarządu DNB Bank Polska, mówi o tym, dlaczego bank postanowił wziąć udział w I edycji Diversity & Inclusion Rating, organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte Polska. W pierwszej edycji Diversity & Inclusion Rating przodowała branża finansowa i usług profesjonalnych. W składzie pierwszej edycji liderów zarządzania różnorodnością znalazł się także DNB Bank…

5 lutego 2020

I edycja Diversity & Inclusion Rating: ING Bank Śląski [wideo]

O tym, dlaczego ING Bank Śląski postanowił wziąć udział w I edycji Diversity & Inclusion Rating, organizowanego przez Deloitte Polska i Forum Odpowiedzialnego Biznesu, mówi Joanna Erdman, wiceprezeska zarządu ING Bank Śląski.

14 grudnia 2019

Jaka jest rola współczesnych liderów i liderek biznesu?

Dominika Bettman

Współczesny świat potrzebuje mądrego, odpowiedzialnego i zrównoważonego przywództwa oraz liderów, których rolą jest współtworzenie rzeczywistości. Określenie tego, kim jest lider i jakich umiejętności potrzebuje, jest niezwykle pomocne w zdefiniowaniu jego roli.

Typ artykułu

Obszar tematyczny