Artykuły eksperckie

19 maja 2020

Kultywujmy radość z małych rzeczy. Rozmowa z reżyserem Aleksandrem Pietrzakiem

Katarzyna Mróz

Z Aleksandrem Pietrzakiem, reżyserem filmu „Ja i mój tata” rozmawia Katarzyna Mróz, menedżerka projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Wywiad ukazuje się w ramach Miesiąca Różnorodności. Więcej informacji na kartaroznorodnosci.pl

15 maja 2020

Wywiad z Justyną Orzeł, wiceprezes zarządu Carrefour Polska

Marzena Strzelczak

Jakie zmiany wdrożyła firma Carrefour Polska w funkcjonowaniu placówek, w których pracownicy mają bezpośredni i codzienny kontakt z klientami? Jakie były największe wyzwania w tym obszarze? Odkąd pojawiły się pierwsze informacje o pandemii koronawirusa troszczymy się w sposób szczególny o bezpieczeństwo zarówno naszych pracowników jak i klientów. Wprowadzamy na bieżąco dodatkowe rozwiązania, które ochraniają robiących…

30 kwietnia 2020

Charakter wyzwań sprawił, że niezbędna była szybka, a jednocześnie przemyślana reakcja

Marzena Strzelczak

Jakie zmiany w funkcjonowaniu Państwa organizacji wywołała pandemia koronawirusa? Jakie są Państwa priorytety? Druga połowa marca była dla Grupy Veolia w Polsce czasem wyjątkowej mobilizacji. Działania i wysiłki, które podejmowali i podejmują nieprzerwanie wszyscy pracownicy i zarządy w naszych spółkach zasługują na najwyższy szacunek i uznanie.  W tym bardzo trudnym okresie koncentrujemy się na utrzymaniu ciągłości dostaw ciepła i…

20 kwietnia 2020

Wywiad z Jerzym Kwiecińskim, prezesem zarządu PGNiG

Marzena Strzelczak

Forum Odpowiedzialnego Biznesu kontynuuje akcję #BiznesReagujeOdpowiedzialnie i zaprosiło Prezeski i Prezesów firm partnerskich FOB do wypowiedzi o zagrożeniach,  wyzwaniach i zmianach funkcjonowania biznesu w obliczu pandemii. Z Jerzym Kwiecińskim, prezesem zarządu PGNiG, rozmawia Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

20 kwietnia 2020

Wywiad z Pawłem J. Majewskim, prezesem Zarządu Grupy LOTOS S.A.

Marzena Strzelczak

Forum Odpowiedzialnego Biznesu kontynuuje akcję #BiznesReagujeOdpowiedzialnie i zaprosiło Prezeski i Prezesów firm partnerskich FOB do wypowiedzi o zagrożeniach,  wyzwaniach i zmianach funkcjonowania biznesu w obliczu pandemii. Z Pawłem Janem Majewskim, prezesem Zarządu Grupy LOTOS S.A., rozmawia Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

9 kwietnia 2020

Pandemia COVID-19 pokazała, jak ważną rolę do odegrania ma sektor farmaceutyczny

Marzena Strzelczak

Forum Odpowiedzialnego Biznesu kontynuuje akcję #BiznesReagujeOdpowiedzialnie i zaprosiło Prezeski i Prezesów firm partnerskich FOB do wypowiedzi o zagrożeniach, wyzwaniach i zmianach funkcjonowania biznesu w obliczu pandemii. Z Magdaleną Kruszewską, prezes Sanofi w Polsce, rozmawia Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu

26 marca 2020

Budowanie świadomości i wartości

Katarzyna Mróz

Nie do końca wiadomo w niektórych organizacjach, w jaką stronę tę różnorodność skierować, kogo i czego ona miałaby dotyczyć, jak ona miałaby być realizowana. Niby wszyscy wiedzą, że ona jest, ale nie za bardzo ją rozumieją. To jest też specyfika Państwa firmy i jej korzenie. Jak rozumiem, tak jak w każdej grupie, pojawiają się jakieś trudności?

26 marca 2020

Równość i szacunek

Susanna Romantsova, Katarzyna Mróz

Na temat strategii różnorodności i włączania w firmie IKEA z Susanną Romantsovą, Liderką ds. Różnorodności, Równego Traktowania i Kultury Przynależności w IKEA Retail w Polsce w firmie IKEA Retail Sp. z o.o., rozmawia Katarzyna Mróz, menedżerka w Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

14 grudnia 2019

Marek Piechocki: cele strategii zrównoważonego rozwoju traktuję jako osobiste zobowiązanie

Ewa Wojciechowicz

Które z założeń nowej strategii zrównoważonego rozwoju LPP na lata 2020-2025 będą najtrudniejsze do zrealizowania? Dlaczego? Kompleksowość celów, przekrojowość tematów i wyzwań, konieczność zaangażowania wielu działów to największa trudność w realizacji założonej strategii. Niebagatelnym wyzwaniem będzie również wprowadzanie rozwiązań zmniejszających zużycie wody, energii i ilości substancji chemicznych wykorzystywanych do produkcji ubrań. Podobnie jak większość firm…

26 kwietnia 2019

Przestrzeń jest ogromnym zasobem i trzeba ją oszczędzać, tak jak się oszczędza wodę – rozmowa z dr Anną Kalinowską

Tadeusz Joniewicz

Cały czas wyobrażamy sobie – taka jest świadomość społeczna – że największym problemem są skutki działania dużego przemysłu. Tymczasem on zrobił bardzo duży krok naprzód: zarówno jeśli chodzi o rodzaj produkcji, jak i o stosowanie się do regulacji prawnych. Zasadą jest, że zanieczyszczający płaci za swoją działalność i w związku z tym musi się dostosować do wymogów prawnych i pilnować ich realizacji.

Typ artykułu

Obszar tematyczny