Artykuły eksperckie

19 czerwca 2020

#5latSDGs w Polsce. Gdzie jesteśmy dekadę przed 2030?

Miłosz Marchlewicz

W tym roku mija pięć lat od przyjęcia przez ONZ 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Z perspektywy dekady przed zakładanym terminem ich realizacji, warto przyjrzeć się, w jakim miejscu jesteśmy w kontekście wyzwań środowiskowych, społecznych i gospodarczych wskazanych w SDGs.

9 czerwca 2020

Smog jest wszędzie, ale jeszcze nie w prawie pracy. To powinno się zmienić

Jakub Pawłowski, Joanna Śliwińska

Wszyscy już wiemy, że batalia o czyste powietrze będzie rozłożona na długie lata. I chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wobec problemu smogowego nie może pozostać obojętnym. Dotyczy to oczywiście również pracodawców i ich postawy wobec osób pracujących w smogu. Szkoda tylko, że obowiązujące prawo nie działa na podmioty zatrudniające mobilizująco.

9 czerwca 2020

Kapitalizm: podejście drugie

Paweł Strawiński

Bez zrównoważonego rozwoju nie ma dziś biznesu. Kto się nie dostosuje, wypadnie z wyścigu. Prędzej czy później czeka to także tych, którzy pędzą ramię w ramię z liderami, ale tak naprawdę są tylko pasażerami na gapę.

5 czerwca 2020

Czas niekonwencjonalnych wizjonerów

Anna Giza

Świat po kryzysie finansowym zalała fala populizmu. Potrzebne są zmiany reguł gry, których dokonać mogą jedynie odważni i autonomiczni liderzy biznesowi i społeczni.

29 maja 2020

Zalani plastikiem

Adam Grzeszak

Torby, torebki, foliówki, pudełka, butelki, kartoniki, tacki, kubeczki, miseczki, talerzyki, tuby, saszetki – po każdych zakupach zostajemy z górą plastikowych opakowań. Najgorzej jest z butelkami po wodzie. Latem wyrzucamy ich setki milionów miesięcznie. Co z tym robić?

Typ artykułu

Obszar tematyczny