Wartość pomocy charytatywnej LPP przekroczyła 20 mln złotych

22 lutego 2019

Dotyczy firmy: LPP,

W ciągu ostatnich 20 lat LPP udzieliło wsparcia blisko 1000 organizacjom, na kwotę ponad 20 mln złotych. W 2018 r. Fundacja LPP przekazała potrzebującym 1,5 mln złotych w formie pomocy pieniężnej i rzeczowej. Blisko pół tony odzieży pochodzącej ze zbiórki w salonach zyskało drugie życie i trafiło do osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Spółka LPP od ponad 20 lat angażuje się w działalność charytatywną. Dotychczas firma przekazała
na rzecz potrzebujących przeszło 20 mln złotych, wspierając blisko 1000 organizacji. W ramach
kontynuowania wieloletnich praktyk gdańskiej firmy w zakresie działalności dobroczynnej, w grudniu
2017 roku powołano Fundację LPP.

W 2018 roku Fundacja wsparła ponad 100 organizacji społecznych. Najbliższa jest jej młodzież i dzieci
wykluczone społecznie. Celem Fundacji jest także pomoc ludziom w trudnej sytuacji życiowej oraz
ochrona zdrowia.

– Ubiegły rok był bardzo intensywny. W sumie przekazaliśmy ponad 500 tys. złotych
na rzecz potrzebujących, a do organizacji społecznych trafiło 78 tysięcy sztuk naszej odzieży o wartości 1 mln złotych. Zrealizowaliśmy kilkadziesiąt akcji, w których udało się przywołać uśmiech na wielu twarzach. Wsparliśmy m.in. letni wypoczynek 50 wychowanków domów dla dzieci z Trójmiasta i Krakowa. Ufundowaliśmy też stypendia dla 42 podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych prowadzonego przez Fundację Hospicyjną, doposażyliśmy domy dla dzieci i sfinansowaliśmy aktywności sportowe młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym – wylicza Sławomir Łoboda, wiceprezes zarządu LPP i przewodniczący Rady Fundacji LPP.

Fundacja wspiera nie tylko tego typu przedsięwzięcia. Pod jej skrzydłami znalazł się także szpital
w Gdańsku oraz instytucje zdrowotne.

– Nigdy nie trzeba nas specjalnie namawiać do pomocy. W LPP nie brakuje wolontariuszy. W sumie w ubiegłym roku „przepracowaliśmy” ponad 850 godzin m.in. na rzecz Szpitala Copernicus w Gdańsku. Wiedzieliśmy, że tamtejszy Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dzieci wymaga remontu. To przyjemność, gdy możemy poświęcić czas, użyć siły naszych rąk i inwencji twórczej, a dzięki Fundacji LPP także środków finansowych, do tego, by pokolorować codzienność małych pacjentów – tłumaczy Anna Miazga, wiceprezes Fundacji LPP i koordynatorka ds. CSR w LPP.

Pracownicy LPP opracowali projekty sufitów pełne bajkowych postaci. Odświeżyli cztery pomieszczenia
oddziału dla małych pacjentów. Fundacja wsparła też zakup sprzętów w instytucjach zdrowotnych opiekujących się dziećmi na terenie Pomorza i Małopolski.

– Placówki publiczne nie zawsze dysponują wystarczającymi środkami, aby je w pełni wyposażyć, czy wyremontować. Od początku założycielom LPP zależało na tym, aby dzielić się sukcesem firmy. Przed laty zainicjowaliśmy nasze działania charytatywne i ta idea trwa do dziś, z tym że od roku już w formie Fundacji LPP – tłumaczy Sławomir Łoboda.

W minionym roku Fundacja wyremontowała m.in. gabinety Poradni Leczenia Mukowiscydozy w Gdańsku, wsparła Hospicjum Pomorze Dzieciom oraz Hospicjum Onkologiczne Fundacji „Pro Salute” z Będzina. Wśród projektów nie zabrakło też działań łączących pomoc z dbałością o środowisko.

– W 2018 roku uruchomiliśmy program zbiórki odzieży, która za pośrednictwem Fundacji LPP trafia do potrzebujących. Zdajemy sobie sprawę, jak wiele ubrań każdego roku kończy na śmietnikach i że brakuje technologii pozwalającej na pełen odzysk włókien. To zainspirowało nas do zorganizowania akcji, która daje drugie życie ubraniom, a przy tym pomaga ludziom w trudnej sytuacji życiowej w całej Polsce – tłumaczy Anna Miazga.

Od 2018 roku w największych salonach Reserved klienci mogą oddawać ubrania dowolnej marki do specjalnie oznaczonych pojemników. Zebrana odzież jest w całości przekazywana do Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, skąd ubrania trafiają do osób bezdomnych i potrzebujących w całym kraju. Do tej pory udało się zebrać pół tony tekstyliów.

– Od początku istnienia LPP przekazało już 20 mln złotych na działania charytatywne. Wielu osobom pomogliśmy i chcemy to kontynuować. Mamy jednak nadzieję, że każdego roku na mapie przybywać będzie Fundacji takich jak nasza, bo nie ma nic piękniejszego niż pomoc drugiemu i bezcenny uśmiech na jego twarzy – podsumowuje Sławomir Łoboda.

Źródło: inf. pras.