Ukazał się raport zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal za 2018 rok

19 lipca 2019

Dotyczy firmy: ArcelorMittal Poland,

Nasza stal buduje Twój świat. Pod takim tytułem, już po raz dziewiąty, ukazał się Raport zrównoważonego rozwoju ArcelorMittal Poland, w którym dostępna jest informacja o działaniach firmy w roku 2018.

Raport firmy koncentruje się na środowisku lokalnym i biznesowym: na priorytetach firmy, jakimi jest bezpieczeństwo w miejscu pracy, inwestycje środowiskowe, produkcja najwyższej jakości stali i zaangażowane społecznie.

– Zrównoważony rozwój to więcej niż dwa słowa; to zobowiązanie – wobec społeczeństwa, wobec interesariuszy naszej firmy: pracowników, społeczności lokalnych, władz, klientów, dostawców. Cieszę się, że zrównoważony rozwój stał się bardzo ważnym i często poruszanym tematem w dzisiejszym świecie biznesu. W ArcelorMittal Poland traktujemy zrównoważony rozwój i transparentność z największą powagą – podkreśla Geert Verbeeck prezes Zarządu dyrektor generalny ArcelorMittal Poland.

W ubiegłym roku ArcelorMittal aktywnie włączył się w działanie Miasta Krakowa na rzecz poprawy jakości powietrza.

– Inicjatywa ArcelorMittal wpisuje się w działania miasta polegające na dotacjach do wymiany starych palenisk węglowych.Dodatkowo poprzez skup i przetapianie tzw „kopciuchów” miasto otrzymujew zamian stojaki rowerowe, które ciesząsię dużą popularnością. Myślę, że to jedenz lepiej przygotowanych projektów na liniimiasto biznes, którego beneficjentami sąkrakowianie – mówi Paweł Ścigalski pełnomocnik prezydenta miasta Krakowa ds. jakości powietrza.

Sześć z dziewięciu najważniejszych realizowanych w 2018 roku inwestycji w modernizacje instalacji było ukierunkowanych na znaczące obniżenie negatywnego wpływu procesów produkcji na stan środowiska naturalnego.

W sumie na działania społeczne firma przeznaczyła w roku ubiegłym ponad 3 mln zł.

– Pogłębianie relacji z partnerami społecznymi i biznesowymi jest dla nas ważnym celem. Systematycznie analizujemy mapę naszych interesariuszy, oceniamy przy tym m.in. siłę naszych wzajemnych wpływów i tematy, które nas łączą. Staramy się systematycznie sprawdzać, jakie są najważniejsze potrzeby naszego otoczenia i możliwości współpracy – przekonuje Karolina Muza-Adamiec szef Biura Odpowiedzialności Biznesu ArcelorMittal Poland.

Badania profilaktyczne dla lokalnych społeczności, wspieranie infrastruktury użyteczności publicznej m.in. zakup sprzętu dla szpitali, doposażenie placów zabaw i partycypacja w remontach dróg – to przykłady działań lokalnych dla mieszkańców sąsiadujących z naszymi zakładami.

Program minigrantów ArcelorMittal Poland ogłoszony w ubiegłym roku wsparł lokalne organizacje i stowarzyszenia w Krakowie i Dąbrowie Górniczej w realizacji różnorodnych projektów, które objęły wiele grup mieszkańców: pełny przekrój grup wiekowych, osoby niepełnosprawne czy zagrożone wykluczeniem społecznym. Wszystkie – wpisują się w obszary działania firmy odpowiedzialnej społecznie.

Firma, wraz z należącymi do niej spółkami, zatrudnia 11,5 tys. pracowników, w tym 9,8 tys. na stałych umowach o pracę.

– Naszym celem jest zadbanie, by praca hutnika stała się pożądana i postrzegana jako atrakcyjny zawód. Młodzi ludzie powinni wiedzieć, że w tym zawodzie stosujemy inteligentne technologie i innowacje, że praca w tej branży daje satysfakcję zawodową i finansową – przekonuje Monika Roznerska, dyrektor personalny ArcelorMittal Poland.

Raport dostępny jest na stronie internetowej.

Źródło: mat. pras.