Szyta na miarę innych czasów BOW RE:TIED

8 stycznia 2019

Dotyczy firmy: Grupa VIVE,

W grudniu w Warszawie zaprezentowano nową kolekcję ekskluzywnych much z recyclingu, przygotowanych w projekcie BOW RE:TIED. Jest to nowa odsłona współpracy lidera w dziedzinie recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie firmy VIVE Textile Recycling z projektantem mody Mariuszem Przybylskim, w ramach nurtu Textile Upcycling, zainicjowanego przez Grupę VIVE.

BOW RE:TIED to projekt łączący dwie dotychczas odległe dziedziny – wysoką modę i recykling używanej odzieży. Efektem współpracy lidera recyclingu w Polsce i Europie – firmą VIVE Textile Recycling i jednego z najbardziej cenionych polskich projektantów – Mariusza Przybylskiego jest unikatowa kolekcja ekskluzywnych much stworzona z materiałów pochodzących z recyklingu tekstyliów, które trafią do ambasadorów na całym świecie, partnerów biznesowych Grupy VIVE  i dziennikarzy.

Mariusz Przybylski jest pomysłodawcą projektu BOW RE:TIED. Nazwa projektu to gra słów: BOW TIE i REcycling z czego powstało BOW RE:TIED (muchą ponownie związana).

– Idea recyklingu tekstyliów jest mi bardzo bliska, nadawanie drugiego życia starym ubraniom, biżuterii czy tkaninom to droga, którą podążam już kilka lat. Zawsze też podkreślam, że lubię w swojej pracy skrajności czyli lubię łączyć rzeczy pozornie do siebie niepasujące. Taki jest właśnie z pomysłem przełożeniem recyklingu na eleganckie muchy. Z VIVE Textile Recycling zrobiliśmy kilka ciekawych projektów dotyczących nurtu Textile Upcycling, jak Transplantacja, Adaptacja i stylizacje zawodników w projekcie Re:Aktywacja. BOW RE:TIED jest kontynuacją tej współpracy – tłumaczy Mariusz Przybylski.

Zaangażowanie w działania z zakresu recyklingu tekstyliów to swoiste DNA Grupy VIVE, która od 26 lat stale poszukuje nowych metod przetwarzania i pełnego wykorzystywania tekstyliów, w wyniku czego powstają produkty o wartości wyższej niż przetwarzane surowce.

– Szyta na miarę innych czasów, innych mód, innych gustów i innych nas. Taka jest właśnie nasza mucha. Upcycling łamie stereotypy i ukazuje solidarność ze sztuką tworzenia dzieł godnych uwagi z rzeczy pozornie niepotrzebnych. To  nowa tendencja w świecie biznesu będąca redefinicją klasycznej elegancji. Grupa VIVE z Mariuszem Przybylskim po raz kolejny udowadnia, że surowce są wszędzie, a jedynym ograniczeniem ich ponownego wykorzystania jest wyłącznie nasza wyobraźnia”. – mówi Agnieszka Servaas, Prezes Zarządu VIVE Management.

 Grupa VIVE nieustająco wytycza nowe kierunki w dziedzinie przetwarzania surowców i jego ponownego wykorzystania, akcentując silnie swoje modowe ambicje oraz proekologiczny i innowacyjny wizerunek.

Historia współpracy VIVE Textile Recycling i Mariusza Przybylskiego

BOW RE:TIED to nie pierwszy wspólny projekt firmy VIVE Textile Recycling i Mariusza Przybylskiego. Znany z nowatorskiego podejścia do mody i wykorzystywania niekonwencjonalnych materiałów projektant stworzył w 2015 roku kolekcję „Transplantacja”, składającą się z eleganckich kreacji uszytych z materiałów pochodzących z recyklingu. Projekt był  przedsięwzięciem, na które nie odważyła się dotychczas żadna marka modowa w Polsce, nie mówiąc o firmach z segmentu recyklingu odzieży używanej.

Kolejna odsłona współpracy VIVE Textile Recykling z Mariuszem Przybylskim miała premierę w 2016 roku. Tym razem z dodatkowym partnerem – WWF Polska, częścią międzynarodowej organizacji ekologicznej, która od 50 lat chroni przyrodę na całym świecie. W rezultacie powstała kolekcja „Adaptacja”, na którą składała się seria limitowanych toreb casualowych. Materiał na torby, dokładniej melanżowy filc, powstał z tekstyliów wyselekcjonowanych w VIVE Textile Recycling.

Do szerzenia idei Textile Upcyklingu włączeni zostali również zawodnicy drużyny VIVE Kielce, Mistrzowie EHF Champions League w sezonie 2015/2016, którzy w 2017 roku pokazali się w specjalnie dla nich uszytych stylizacjach projektu Mariusza Przybylskiego w projekcie Re:Aktywacja. Ważnym elementem stroju była czerwona poszetka zdobiąca szafirową marynarkę. Jedwab z domieszką satyny, został skrupulatnie wyselekcjonowany w dziale produkcji VIVE Textile Recycling.

źródło: materiały prasowe firmy