PZU wspiera walkę z koronawirusem

11 lutego 2021

Dotyczy firmy: PZU,

Stu pracowników PZU wspiera konsultantów infolinii Narodowego Programu Szczepień. Pracownicy ubezpieczyciela odbierają telefony od Polaków dzwoniących pod numer 989. Infolinia jest czynna całą dobę, siedem dni w tygodniu.

– Pomoc i solidarność jest szczególnie ważna w czasie pandemii, dlatego kierując się naszym hasłem „Możesz na nas polegać” włączyliśmy się w działania na rzecz masowych szczepień – mówi dr hab. Beata Kozłowska-Chyła, prezes PZU.

PZU przedłuża także akcję pomocy szpitalom i służbom sanitarnym w transporcie próbek laboratoryjnych. W kolejnym roku akcji PZU finansuje prawie 70 samochodów transportujących próbki od osób z podejrzeniem koronawirusa do laboratoriów w całej Polsce.

– Sprawna logistyka jest w tym przypadku kluczowa, a nasza inicjatywa, oprócz odciążenia placówek medycznych, ma także dodatkowy walor społeczny. Auta, które wykorzystujemy do transportu próbek, wypożyczamy od współpracujących z nami małych i średnich firm. Ich obroty znacznie spadły w pandemii, więc tego rodzaju pomoc ze strony PZU pozwala im przetrwać finansowo trudny czas – dodaje dr hab. Beata Kozłowska-Chyła.

Od listopada 2020 r. PZU jest także operatorem cieszącego się ogromną popularnością telefonu wsparcia dla seniorów. Nasi konsultanci odebrali już ponad 60 tys. połączeń. Dzwoniąc pod numer (22) 505 11 11 seniorzy mogą uzyskać pomoc w załatwieniu najpotrzebniejszych spraw – takich jak zakup artykułów spożywczych czy leków. Dodatkowo, seniorzy mający problemy z poruszaniem się, mogą liczyć na nasze wsparcie przy organizacji transportu na szczepienie przeciwko koronawirusowi. Dzięki informacjom uzyskiwanym przez telefon wsparcia PZU pracownicy ośrodków pomocy społecznej, strażacy, żołnierze WOT, harcerze i inne zaangażowane w akcję osoby wiedzą, którym seniorom nieść konkretną pomoc i jaką. W sumie w programie bierze udział ponad 13 tysięcy wolontariuszy.

Od początku pandemii PZU przeznaczyło również ponad 20 mln zł na pomoc dla szpitali i innych służb walczących z pandemią. Z tej puli zakupiono m.in. sprzęt medyczny i środki ochronne dla medyków, policji i straży granicznej. Do szpitali zakaźnych trafiło także prawie tysiąc opasek życia – nowoczesnych urządzeń, które zdalnie monitorują parametry życiowe pacjentów.

źródło: mat. pras.