Jak optymalizować zarządzanie tworzywami sztucznymi w firmie?

9 maja 2019

Dotyczy firmy: Stena Recycling,

W ramach działalności na rzecz edukacji konsumentów i wprowadzenia w biznes zrównoważonego zarządzania odpadami Stena Recycling stworzyła specjalny przewodnik zatytułowany „Jak optymalizować zarządzanie tworzywami sztucznymi w firmie”.

Odpowiednia analiza całego procesu produkcyjnego pozwoli na identyfikację możliwych rozwiązań zagospodarowania tworzyw sztucznych, oszczędność czasu i pieniędzy oraz może stanowić krok w kierunku efektywnej produkcji opartej o założenia zrównoważonego rozwoju.

– Wymagania konsumentów ustanawiają coraz wyższe, odpowiednie dla branży, standardy dla coraz większej ilości produktów. Choćby takie jak dziś obserwujemy w sektorze produkcji spożywczej. To samo będzie dotyczyło tworzyw sztucznych w przemyśle wytwórczym – mówi Christoffer Wahlborg, Key Account Manager w Stena Recycling.

Z perspektywy ochrony środowiska, zwrotny materiał opakowaniowy, może na przykład przejechać w samochodzie dostawczym 1000 kilometrów i nadal mieć niższy współczynnik emisji CO2 niż gdyby był wykorzystany tylko raz. W przypadku niektórych przedsiębiorstw mogą to być setki ton czystego, nadającego się do użytku plastiku, który jest przeznaczony do spalania, zamiast wykorzystywany ponownie jako surowiec. Wszystko dlatego, że w procesie produkcyjnym nie uwzględnia się czasu na zajęcie się tym materiałem.

– Jeśli ustawisz proces produkcyjny we właściwy sposób, plastik jest dobrym materiałem do recyklingu. Obecnie na linii montażowej często występuje zbyt wiele rodzajów tworzyw sztucznych, od materiałów opakowaniowych po finalne produkty. Aby móc skutecznie poddawać recyklingowi tworzywa sztuczne, należy od samego początku odpowiednio je oddzielić – mówi Christoffer Wahlborg.

Pobierz przewodnik>>>