III zjazd Ambasadorów XIII Ligi Odpowiedzialnego Biznesu zakończony

30 maja 2017

Dotyczy firmy: CEMEX Polska,

W weekend 20-21 maja zakończyła się XIII edycja Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. Ambasadorzy spędzony czas poświęcili na podsumowanie edycji i kwestie merytoryczne. Opiekunem trzeciej ścieżki edukacyjnej, „Komunikacja CSR”, była firma CEMEX Polska, która zadbała o wartość edukacyjną spotkania.

Pierwszą część sobotniego zjazdu poprowadziła Izabella Rokicka (Dyrektor Działu Komunikacji i Public Affairs Europa & Polska; Członkini Zarządu CEMEX Polska oraz Prezeska Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość), wprowadzając Ambasadorów w specyfikę branży oraz naświetlając wyzwania komunikacyjne, które się z tym wiążą. Dowiedzieliśmy się, jakie kanały komunikacji sprawdzają się najlepiej w relacjach z bardzo małymi lokalnymi społecznościami, a jakie są bardziej przystępne dla pracowników czy inwestorów. Wyjaśnione zostało również jak globalna sieć zespołów CEMEX może uczyć się od siebie nawzajem, również dzięki sprawnej komunikacji wewnątrz firmy.

CEMEX Polska próbuje komunikować swoje wartości szerzej – także ku potencjalnym przyszłym pracownikom, dlatego ważnym elementem strategii na pograniczu komunikacji i HR są programy coachingowe i stażowe, zaprezentowane przez Kamilę Skorupińską (Dyrektor Pionu Zarządzania Ludźmi i Organizacją oraz Członkinię Zarządu CEMEX Polska CEMEX Polska).

Przedłużeniem rozważań o skutecznej komunikacji była wizyta na Niewidzialnej Wystawie, gdzie ambasadorzy mogli spróbować poznać świat z punktu widzenia osoby niewidomej.

Niedziela rozpoczęła się dość formalnie. Yana Cherniak (Kontekst) przeprowadziła Debatę Oksfordzką. Dla wielu z uczestników była to pierwsza okazja do uczestnictwa w tego typu debacie. Tutaj znów umiejętności komunikacyjne ambasadorów zostały wystawione na próbę. Przyszło im zmierzyć się z wystąpieniem publicznym, ale także z koniecznością przejrzystego analizowania i syntezowania argumentów w sztywno określonym limicie czasowym.

Druga część dnia została zarezerwowana na podsumowanie całej edycji, która uświadomiło ambasadorom, jak wiele może zdziałać grupa 20 studentów z pasją. – Kiedy koordynatorka projektu, Marta Górska (FOB), pokazała wyniki naszej półrocznej pracy, ogarnęła nas duma z osiągnięć, ale też ogromna wdzięczność dla osób, które umożliwiły nam realizację tych przedsięwzięć.  Dziękujemy także z tego miejsca. Dziękujemy za trzeci zjazd, za inspiracje, wiedzę i umiejętności, ale przede wszystkim Wam, drodzy studenci, za otwarte głowy i ciepłe przyjęcie – komentuje jedna z ambasadorek.

Źródło: Informacja własna