Aktualności

13 lutego 2024

Co się dzieje w wolontariacie i wolontariacie pracowniczym? [prasówka #01/2024]

Aktualności FOB,

W najnowszej prasówce polecamy szczególnie: wypełnienie ankiety do badania motywacji i predyspozycji do angażowania się w wolontariat, Raport „The State of Corporate Volunteering” od Benevity, publikację od Centrum Wolontariatu w Seulu oraz ciekawe narzędzia. Zachęcamy także do lektury całej prasówki, w której znajdziecie informacje, wydarzenia i zapowiedzi dotyczące sektora wolontariatu i wolontariatu pracowniczego w Polsce i na świecie.

12 lutego 2024

Cemex Polska doceniony podczas Gali Builder Awards

Od Partnerów

Cemex Polska uzyskał tytuł „Budowlanej Firmy Roku” 2023. Kapituła doceniła również osiągnięcia Członka Zarządu Cemex Polska i Dyrektora Pionu Handlowego, który został uhonorowany tytułem „Osobowości Branży”. 

12 lutego 2024

Polski Alarm Smogowy i Grupa LUX MED prezentują nowe kompendium wiedzy na temat smogu

Od Partnerów

„Wpływ zanieczyszczeń powietrza na zdrowie” to już trzecie wydanie zbiorowej pracy lekarzy i naukowców, opisujące negatywny wpływ smogu na nasze zdrowie. Kompendium wiedzy opartej na najnowszych badaniach może być wykorzystywane zarówno prze lekarzy, jak i każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej na temat zanieczyszczenia powietrza.

12 lutego 2024

Kolejny krok UE w stronę zeroemisyjności 

ESG na świecie

Parlament Europejski i Rada osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie Net-Zero industry Act, zakładającego zwiększoną aktywność UE w zakresie produkcji technologii niezbędnych do dekarbonizacji.

11 lutego 2024

Wnioski i rekomendacje po „Sustainable Industry Lab’24”

ESG w Polsce

Konferencja „Sustainable Industry Lab’24” (SILab’24) zorganizowana 6 lutego 2024 r. przez UNEP/GRID-Warszawa umożliwiła debatę przedstawicieli biznesu, środowisk naukowych i eksperckich, oraz administracji europejskiej i centralnej. Gościnią specjalną była wiceministra Klimatu i Środowiska, Anita Sowińska. 

10 lutego 2024

KE proponuje sposoby na redukcję emisji gazów cieplarnianych netto o 90% do 2040 r.

ESG na świecie

Komisja Europejska opublikowała szczegółową ocenę skutków dotyczącą możliwych sposobów osiągnięcia przez Unię Europejską neutralności klimatycznej do 2050 r. Na tej podstawie KE zaleca redukcję emisji gazów cieplarnianych netto o 90% do 2040 r. w porównaniu z poziomami z 1990 r. 

9 lutego 2024

30/2030, czyli 30 strategii GOZ dla biznesu do roku 2030

ESG w Polsce

Celem Kampanii 17 Celów jest opracowywanie praktycznych wytycznych dotyczących wdrażania GOZ na każdym etapie łańcucha wartości firmy. Podczas Konferencji GOZ 2030 wieńczącej pierwszy etap, została zaprezentowana MAPA KIERUNKÓW DZIAŁANIA w obszarze GOZ dla biznesu. Od teraz jest dostępna także online.

8 lutego 2024

2023 rok najcieplejszy w historii pomiarów

ESG na świecie

Światowa Organizacja Meteorologiczna ogłosiła, że rok 2023 został uznany za najcieplejszy w historii pomiarów. Średnia temperatura w okolicach poziomu wyznaczonego przez Porozumienie Paryskie.

8 lutego 2024

Czy Europa jest na dobrej ścieżce do realizacji SDGs?

ESG na świecie

Europa musi podjąć zdecydowane kroki, aby osiągnąć Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Przy obecnym tempie działań realizacja niemal jednej trzeciej zadań wskazanych w SDGs stoi pod znakiem zapytania.

8 lutego 2024

Ratingi ESG. Jest porozumienie Rady i Parlamentu Europejskiego 

ESG na świecie

Rada i Parlament Europejski osiągnęły wstępne porozumienie w sprawie projektu rozporządzenia dotyczącego ratingów w obszarze ESG. Zgodzono się na większą kontrolę agencji ratingowych i ułatwienia dla mniejszych podmiotów.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc