Aktualności

15 stycznia 2020

VIVE Group wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Od Partnerów

Podczas 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kieleckim Centrum Kultury Grupa VIVE – uczestnicząc w licytacji – przyczyniła się do uzyskania rekordowego wyniku – 53 350 złotych na rzecz tegorocznej zbiórki.

15 stycznia 2020

Pióro odpowiedzialności – zgłoś artykuły na temat odpowiedzialnego biznesu

Aktualności FOB

To już 10. edycja konkursu Forum Odpowiedzialnego Biznesu, skierowanego do dziennikarzy i ekspertów, piszących teksty na temat odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Poprzez formularz: odpowiedzialnybiznes.pl/pioro/ trwa rejestracja artykułów opublikowanych w 2019 roku.

14 stycznia 2020

Zgłoś swoje uwagi do planu działania UE dotyczącego gospodarki o obiegu zamkniętym

CSR na świecie

Do 20 stycznia można zgłaszać uwagi do przygotowywanego przez Komisję Europejską planu działań na rzecz rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym.

14 stycznia 2020

Jak biznes działa na rzecz walki z ubóstwem? Trwa kampania informacyjna Forum Odpowiedzialnego Biznesu #5latSDGs

Aktualności FOB,

Walka z ubóstwem to jedno z najważniejszych wyzwań w kontekście globalnym, ujęte także w Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDGs). Mimo że od 2000 roku światowe wskaźniki spadły o ponad połowę, to co dziesiąta osoba w państwach rozwijających się żyje poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa. Forum Odpowiedzialnego Biznesu rusza z kampanią informacyjną z okazji 5 lat SDGs.

14 stycznia 2020

5 lat Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Nowa kampania informacyjna Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Aktualności FOB,

2020 rok jest jubileuszowym dla Celów Zrównoważonego Rozwoju w związku z 5-leciem ich ogłoszenia przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Dokument ze zdefiniowanymi 17 celami stanowi mapę wyzwań dla świata, w tym także dla Polski, która jest sygnatariuszem Agendy 2030. Forum Odpowiedzialnego Biznesu rozpoczęło kampanię informacyjną poświęconą wydarzeniu, a jej kluczowym momentem będą 8. Targi CSR, 16 kwietnia 2020 r. w Centrum EXPO XXI w Warszawie (wstęp wolny).

14 stycznia 2020

Komisja Europejska wprowadza program, który pomoże MŚP w stosowaniu należytej staranności na przestrzeni ich łańcuchów dostawy metali i minerałów

CSR na świecie

Komisja Europejska uruchomiła nową platformę internetową o nazwie due diligence ready!. Celem jest wsparcie sektora MŚP w stosowaniu należytej staranności na przestrzeni ich łańcuchów dostawy metali i minerałów

14 stycznia 2020

Jaki jest ślad węglowy przeciętnego Polaka?

CSR na świecie,

Jak wynika z raportu „Fossil CO2 and GHG emissions of all world countries 2019”, opublikowanego przez  działające przy Komisji Europejskiej Joint Research Centre, przeciętnie mieszkaniec Polski przyczynia się codziennie do emisji 24 kg CO2 do ziemskiej atmosfery.

14 stycznia 2020

Trwają zapisy na VI Kongres Różnorodności

CSR w Polsce,

Henkel Polska oraz firma BETTER zapraszają na VI Kongres Różnorodności „FIXING TOMORROW WITH DIVERSITY – czyli jak różnorodność wpływa na budowanie kapitału społecznego”, który odbędzie się 23 stycznia 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kultury, Nowy Teatr w Warszawie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

10 stycznia 2020

W #OdPOWIEDZialnie Amica poruszyła temat niemarnowania żywności

Aktualności FOB, Od Partnerów

W 8 odcinku cyklu #OdPOWIEDZialnie firma Amica opowiedziała o skutecznych narzędziach do walki z globalnym problemem, jakim jest marnowanie żywności.  

9 stycznia 2020

Raport społeczny Grupy Polpharma 2017-2018

Od Partnerów

Ukazał się kolejny raport społeczny obejmujący polskie spółki Grupy Polpharma. Przedstawiono w nim osiągnięcia i wskaźniki firmy w zakresie CSR w latach 2017-2018 oraz podsumowano realizacji Strategii Społecznej Odpowiedzialności Grupy Polpharma za lata 2015-2018.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc