Aktualności

1 czerwca 2020

BNP Paribas Talks z kolejnym cyklem tematycznym – Bank Zielonych Zmian

Od Partnerów

W kwietniu Bank BNP Paribas zagościł w serwisie Spotify, gdzie regularnie publikuje podcasty z wyjątkowymi osobami. Tematyka nagrań obejmuję sztukę, finanse, biznes, świat digitalu. Od dzisiaj Bank poruszy także tematy odpowiedzialnej konsumpcji i zrównoważonego stylu życia. 

1 czerwca 2020

Orange Polska inwestuje w zieloną energię

Od Partnerów

Dwie nowe farmy wiatrowe powstaną wkrótce aby dostarczać czystą energię na potrzeby działania sieci Orange Polska. Inwestycja zaspokoi niemal 10% zapotrzebowania energetycznego operatora. Od maja z zielonego prądu mogą też korzystać klienci Orange Energia.

1 czerwca 2020

ING w Diversity & Inclusion Rating

Od Partnerów

ING Bank Śląski po raz drugi znalazł się w składzie Diversity & Inclusion Rating. Najnowsze zestawienie liderów zarządzania różnorodnością ogłoszono 29 maja br. w ramach Miesiąca Różnorodności.

29 maja 2020

Znamy liderów zarządzania różnorodnością. Ogłoszono skład II edycji Diversity & Inclusion Rating

Aktualności FOB,

W ramach Miesiąca Różnorodności, trwającego przez cały maj w Karcie Różnorodności, poznaliśmy skład II edycji Diversity & Inclusion Rating – zestawienia przygotowywanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte Polska. Wśród liderów zarządzania różnorodnością znalazły się Bank BPH, BNP Paribas Bank Polska, Citi w Polsce, ING Bank Śląski, NatWest Poland oraz Pfizer Polska.

29 maja 2020

Zagadnienia konsumenckie – podsumowanie obszaru w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2019. Dobre praktyki”

Aktualności FOB

W tegorocznej edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” obszar zagadnień konsumenckich jest jednym z najmniej licznych w całej publikacji. Zagadnienia konsumenckie objęły 28 nowych praktyk zrealizowanych przez 21 firm. Warto jednak zaznaczyć, że liczba długoletnich praktyk nieustannie rośnie.

28 maja 2020

Portal edukacyjny abcalkoholu.pl z pierwszym internetowym kompendium wiedzy o piwie bezalkoholowym

Od Partnerów

Dostarczać konsumentom wiedzę z wiarygodnych źródeł, propagować pozytywne wzorce i pomagać w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji w zakresie spożywania alkoholu – takie cele przyświecają twórcom serwisu abcalkoholu.pl. Portal został właśnie wzbogacony o pierwsze tego typu w Polsce kompendium wiedzy o piwie bezalkoholowym.

28 maja 2020

Walka z epidemią „koronawirusowych” fake newsów

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

W ostatnich miesiącach słowo „koronawirus” odmienione zostało przez wszystkie przypadki. Wokół tematu epidemii narasta też niebezpieczne zjawisko fake newsów. By ochronić się przed samym wirusem, jak i przed niesprawdzonymi informacjami na jego temat, warto lepiej poznać swojego wroga. Pomogą w tym otwarte, bezpłatne webinary „Biologia molekularna wirusa SARS-CoV-2”, organizowane w ramach programu edukacyjnego ADAMED SmartUP. Cykl spotkań online, poprowadzony przez dr n. biol. Magdalenę Richter, startuje już 3 czerwca.

28 maja 2020

Fundacja KPMG w Polsce wspiera edukację młodych ludzi w czasie pandemii

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

W związku z rozporządzeniem ministra edukacji narodowej nakładającego obowiązek nauki zdalnej, Fundacja KPMG w Polsce wspiera szkoły w tym trudnym okresie i udostępnia sprzęt komputerowy z dostępem do internetu dla najbardziej potrzebujących uczniów. Równocześnie firma doradcza KPMG wspiera pracowników ochrony zdrowia. W tym celu Fundacja KPMG zakupiła sprzęt do laboratorium zajmującego się diagnostyką i badaniami nad koronawirusem oraz maski ochronne dla personelu medycznego.

28 maja 2020

LPP wspiera Gdański Uniwersytet Medyczny w walce z epidemią

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

Dziesięć tysięcy wielorazowych osłon na twarz wkrótce trafi do studentów, doktorantów
i pracowników Uczelni. To efekt współpracy między Gdańskim Uniwersytetem Medycznym i polską firmą odzieżową LPP.

28 maja 2020

Firma Wirusoodporna – konferencja Fundacji Citi Handlowy

Od Partnerów, Reakcje na COVID-19

2 czerwca 2020 r. w godz. 11.00-15.00 przedsiębiorcy są zaproszeni do udziału w bezpłatnej konferencji „Szczepionka dla przedsiębiorców w dobie COVID-19 – FIRMA WIRUSOODPORNA”.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc