Aktualności

29 września 2020

Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna FOB, zaprasza na 8. #TargiCSR online [WIDEO]

Aktualności FOB

Tematem przewodnim tej edycji jest #środowisko naturalne i biznesowe. Ale będziemy rozmawiać też oczywiście o innych kwestiach, bo, jak pokazała #pandemia, kwestie środowiskowe, ekonomiczne i społeczne są ściśle powiązane – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, w zaproszeniu wideo na 8. Targi CSR online.

29 września 2020

Maratończycy wystartują przy wyjątkowym wykonaniu „Snu o Warszawie”

Od Partnerów

W sobotę rozpocznie się 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski. Będzie to dwudniowe wydarzenie, podczas którego ulicami stolicy pobiegnie 1 000 biegaczy. Ponad 3 tysiące osób weźmie udział w wirtualnej rywalizacji. Sponsor tytularny PZU zadbał nie tylko o bezpieczeństwo uczestników, ale także o niepowtarzalny klimat biegu – na starcie usłyszą „Sen o Warszawie” Czesława Niemena w nowej aranżacji.

29 września 2020

Less Waste More GLOV z VIVE Innovation

Od Partnerów

Firma Phenicoptere, producent kultowej rękawicy GLOV, która zmyje makijaż i inne zanieczyszczenia wyłącznie za pomocą wody, od początku istnienia wybierała proekologiczne działania i rozwiązania, które są przyjazne dla środowiska. Tym razem jej właścicielki poszły o krok dalej i nawiązały współpracę z innowacyjną firmą VIVE Innovation.

29 września 2020

Rusza gra miejska „Poszukiwacze Bursztynowej Komnaty”

Od Partnerów

Kto nie pamięta zabawy w podchody? Dzięki inicjatywie Grupy LOTOS wszyscy mieszkańcy Trójmiasta mogą wrócić do czasów dzieciństwa i wziąć udział w nowoczesnej grze miejskiej. Drogi nie wskaże ułożona z gałązek lub napisana kredą strzałka, ale… smartfon. Zabierz przyjaciół, rodzinę i ruszaj na spacer szlakiem sekretów Trójmiasta, by znaleźć Bursztynową Komnatę.

28 września 2020

ORLEN inwestuje w pierwsze stacje wodorowe w Czechach

Od Partnerów

Grupa ORLEN konsekwentnie rozwija przyjazną środowisku technologię wodorową. Jeszcze w tym roku na dwóch czeskich stacjach Benzina – w Pradze i Litvinowie rozpocznie się budowa punktów tankowania wodoru, z których kierowcy będą mogli skorzystać w przyszłym roku. W planach jest także otwarcie kolejnych stacji wodorowych – w Brnie, Pilźnie i w Pradze, na autostradzie D10. Inwestycje te wpisują się w ogłoszone przez koncern osiągnięcie neutralności emisyjnej w 2050 roku.

28 września 2020

LOTOS prezentuje zintegrowane dane za 2019 rok

Od Partnerów

Kolejny Zintegrowany Raport Roczny Grupy Kapitałowej LOTOS jest już dostępny on-line. Jego najnowsza odsłona, obejmująca dane za 2019 rok, jest pierwszą tak kompleksową odpowiedzią na potrzeby prezentowania działań pod kątem aspektów środowiskowych, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego.

28 września 2020

Biedronka nagrodzi uczniów! Wystartował konkurs „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”

Od Partnerów

Akcja „Gang Fajniaków” wchodzi w nową, poświęconą szkolnej edukacji fazę. Biedronka zachęca szkoły z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Fajniaków”. Od 21 września br. dzieci i nauczyciele mają szansę nie tylko pogłębić wiedzę o ekologii, ale i zdobyć atrakcyjne nagrody. Sieć nagrodzi zestawami maskotek i fajniakowych książek dzieci z 400 klas w całej Polsce. Szkoły powalczą też o jedną z 15 Nagród Grand Prix. Zwycięstwo oznacza, że Biedronka wyremontuje tereny zielone wokół 15 szkół i wyposaży je w energooszczędne żarówki i kosze do segregacji.

25 września 2020

Robotyzacja w Polsce tematem drugiego webinarium w ramach Inkubatora TransferHUB

Aktualności FOB

Rząd planuje wprowadzić ulgę na robotyzację od 1 stycznia 2021 r. Więcej robotów w produkcji przemysłowej ma się przyczynić do zwiększenia wydajności produkcji i obniżenia jej kosztów, a także unowocześnienie polskiej gospodarki i poprawy jej międzynarodowej pozycji. O tym, jak robotyzacja będzie wpływać na rynek pracy, opowie Sławomir Kosieliński, prezes zarządu think-tanku Fundacja Instytut Mikromakro. Wydarzenie odbędzie się w formule online 30 września (godz.10-12) w ramach drugiej edycji Inkubatora TransferHUB, projektu realizowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 

25 września 2020

Rusza II edycja kampanii #OdpowiedzialnyKonsument

Aktualności FOB, CSR w Polsce

Minister Funduszy i Polityki Regionalnej, wraz z partnerami społecznymi, wśród których jest m.in. Forum Odpowiedzialnego Biznesu, rozpoczyna po raz drugi kampanię informacyjną promującą postawy odpowiedzialnej konsumpcji.

25 września 2020

Sieć Biedronka partnerem głównym Targów CSR online

Aktualności FOB

Ósma edycja największego w Polsce wydarzenia poświęconego społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi odbędzie się w formie online, od 5 do 9 października 2020 roku. Partnerem głównym wydarzenia została firma Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, która w 2020 r. obchodzi 25-lecie działalności w Polsce.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc