Aktualności

14 grudnia 2019

Święta wśród ludzi, nie wśród mebli. IKEA zwraca uwagę na problem samotności wśród seniorów

Od Partnerów

Stylowa lampa, wygodne krzesło, gustowny talerz. Dla pani Zofii to jedyni towarzysze śniadań, obiadów i kolacji codziennie od czterech lat. Starsze osoby często mierzą się z samotnością, którą w Święta odczuwają szczególnie dotkliwie. 10 grudnia br. startuje nowa kampania „Święta wśród ludzi, nie wśród mebli”, w której IKEA wraz ze Stowarzyszeniem mali bracia Ubogich oraz Federacją Polskich Banków Żywności, zwraca uwagę na problem samotności wśród seniorów.

13 grudnia 2019

Leroy Merlin nawiązuje partnerstwo z Lasami Państwowymi

Od Partnerów

Leroy Merlin Polska dołącza do innowacyjnego projektu przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatu realizowanego przez Lasy Państwowe. Firma zobowiązała się m.in. w ciągu najbliższych kilku lat do zalesienia obszaru ponad 250 ha, tym samym stając się liderem wśród przedsiębiorstw zaangażowanych w zmniejszanie śladu węglowego w Polsce.

13 grudnia 2019

Pierwszy globalny standard GRI dotyczący przejrzystości podatkowej

CSR na świecie

Ogłoszony 5 grudnia 2019 r. GRI Tax Standard to pierwszy globalny standard kompleksowego ujawniania informacji podatkowych w podziale na kraje.

13 grudnia 2019

Cele Zrównoważonego Rozwoju: PLANETA. Trwają zgłoszenia dobrych praktyk

Aktualności FOB

Przedstawiamy kolejny tekst z cyklu artykułów mających na celu zainspirowanie firm do zgłaszania swoich działań z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju do 18. edycji Raportu “Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Zakwalifikowanym do raportu praktykom przyporządkowane są wybrane Cele Zrównoważonego Rozwoju (SDGs). Udział w raporcie jest bezpłatny.

13 grudnia 2019

„Zielona rewolucja” – dodatek tematyczny Gazety Wyborczej

Aktualności FOB

14 grudnia w Gazecie Wyborczej ukaże się edukacyjna publikacja pt. „Zielona Rewolucja”, stworzona przez Medical Media Solutions. Partnerem merytorycznym jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

13 grudnia 2019

Henkel Polska po raz piąty nagrodzony Certyfikatem HR Najwyższej Jakości

Od Partnerów

Henkel Polska kolejny rok z rzędu otrzymał Certyfikat HR Najwyższej Jakości. Wyróżnienie potwierdza, że firma jest wiarygodnym pracodawcą i prowadzi spójną, propracowniczą politykę personalną.

12 grudnia 2019

Forum Inspiracje dla Innowacji

CSR w Polsce

18 grudnia 2019 r. (środa) o godz. 10.00 w Digital Knowledge Village (Warszawa, ul. Puławska 457) odbędzie się Forum Inspiracje dla Innowacji. Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest patronem wydarzenia.

12 grudnia 2019

Brown-Forman o odpowiedzialnej konsumpcji

Aktualności FOB

Zbliża się czas sylwestrowych zabaw. W związku z tym w ramach #OdPOWIEDZialnie wraz z firmą Brown-Forman Polska poruszamy temat odpowiedzialnej konsumpcji napojów alkoholowych.

12 grudnia 2019

Konkurs VERBA VERITATIS rozstrzygnięty po raz czternasty

Etyka w biznesie i CSR to tematy coraz częściej poruszane w przestrzeni publicznej, zwiększa się też liczba firm aspirujących do bycia odpowiedzialnymi społecznie. Potwierdzeniem rosnącego zainteresowania tą tematyką jest także organizowany przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) i Akademię Leona Koźmińskiego konkurs Verba Veritais. Do czternastej edycji zgłoszono 27 prac dyplomowych, magisterskich, doktorskich i habilitacyjnych, poświęconych zagadnieniom związanym z etycznym prowadzeniem biznesu. Wydarzenie zostało objęte patronatem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

12 grudnia 2019

KE przyjęła Europejski Zielony Ład

CSR na świecie

Komisja Europejska przedstawiła Europejski Zielony Ład – plan zbudowania zrównoważonej gospodarki UE poprzez dostrzeżenie w wyzwaniach związanych z klimatem i środowiskiem naturalnym możliwości we wszystkich obszarach polityki oraz przeprowadzenie transformacji, która będzie sprawiedliwa i sprzyjająca włączeniu społecznemu.

Źródło informacji

Archiwum

Wybierz rok

Wybierz miesiąc