„Zwalniaj przy szkołach” – ORLEN i YANOSIK utrwalają dobre nawyki kierowców

7 września 2018

​Z pierwszym dzwonkiem rusza akcja PKN ORLEN i YANOSIK „Zwolnij przy szkołach”, promująca bezpieczne zachowania kierowców na drogach. Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach i propagowanie bezpiecznych zachowań wśród kierowców. W ramach akcji wytypowanych zostało ponad 1000 szkół z całej Polski. Wszyscy kierowcy korzystający z aplikacji YANOSIK za systematyczne zwalnianie przy placówkach szkolnych, będą mogli otrzymać kupon na punkty VITAY i wymienić je na nagrody. 

– Chętnie angażujemy się w projekty mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Tym razem koncentrujemy się na miejscach szczególnie wrażliwych, czyli szkołach. W akcji „Zwalniaj przy szkołach” łączymy zabawę z edukacją. Wychodzimy z założenia, że nagradzanie właściwej postawy umożliwi utrwalenie nawyków odpowiedzialnego zachowania na drodze. A to może skutecznie przełożyć się na poprawę bezpieczeństwa. – mówi Andrzej Milewski – Dyrektor Biura  Rozwoju Relacji z Klientami i Partnerami, PKN ORLEN.

Do udziału w programie można zgłosić się poprzez aplikację YANOSIK, która będzie na bieżąco informowała o poprawnym przejeździe jednego z wyznaczonych odcinków przy szkołach. Przejechanie z dozwoloną prędkością trzech odcinków w tygodniu (każdy w innym dniu) upoważni do otrzymania kuponu na 1000 punktów VITAY. Nagrodę dostanie 3000 osób, które jako pierwsze uzbierają poprawne przejazdy w jednym tygodniu. Punkty będzie można wymienić na nagrody. 

Akcja potrwa do 28.10.2018. Placówki, które biorą udział akcji zostały wyszczególnione w aplikacji.

źródło: materiały prasowe firmy