Znamy Startupy Pozytywnego Wpływu

15 czerwca 2018

15 czerwca ogłoszona została lista firm najbardziej zaangażowanych na rzecz CSR w Polsce – Ranking Odpowiedzialnych Firm. Nowością w tegorocznej odsłonie rankingu była lista „Startupów Pozytywnego Wpływu”, która prezentuje organizacje prowadzące działalność w ramach innowacyjnego modelu biznesowego generującego korzyści ekonomiczne i społeczne jednocześnie. Pełne zestawienie i omówienie Rankingu Odpowiedzialnych Firm ukaże się na łamach Dziennika Gazety Prawnej 18 czerwca br.

Startupy Pozytywnego Wpływu – Wyróżnieni Finaliści

Bioseco www.bioseco.com Od ponad 5 lat tworzy rozwiązania umożliwiające ochronę ptaków na farmach wiatrowych oraz system dla lotnisk, który pomaga w zapewnieniu bezpieczeństwa pasażerom samolotów. Oferuje Multirejestrator – innowacyjne urządzenie do automatycznego wykrywania ptaków i innych obiektów w przestrzeni powietrznej.
Holoroad www.holoroad.eu Holo_App to aplikacja przeznaczona do użytku ze smartfonem i zestawem VR, zaprojektowana w celach kompensowania i rehabilitacji następstw upośledzenia wzroku oraz opóźnienia rozwoju wtórnych chorób neurologicznych. Dzięki pierwszemu na świecie programowi rehabilitacji wzroku, umożliwiamy nowym pacjentom korzystanie z terapii widzenia.
Kosmos dla Dziewczynek www.kosmosdladziewczynek.pl Dziewczynki mają moc! Dorastając, często tracą poczucie swojej siły i wartości. Chcemy, by zawsze wiedziały, że mogą podążać różnymi drogami i spełniać swoje marzenia. Fundacja Kosmos dla Dziewczynek tworzy środowisko wolne od ograniczających dziewczynki stereotypów. Wydaje magazyn, prowadzi szkolenia i warsztaty, zabiera głos w dyskusjach publicznych.
Leżę i Pracuję www.lezeipracuje.pl To pierwsza agencja marketingowa, która powstała po to, by dać pracę osobom sparaliżowanym. Daje osobom niepełnosprawnym pracę, która zmienia ich życie, wzbogacając je o nowe doświadczenia, nowe relacje z ludźmi, nowe umiejętności czy nowe cele. Leżę i Pracuję to także kampania społeczna na rzecz zatrudniania osób sparaliżowanych, a także twórca innowacyjnego rozwiązania do łączenia pracodawców.
Pszczelarium www.pszczelarium.pl Firma stawia pasieki i opiekuje się pszczołami przez cały rok. Dzięki niej można się cieszyć miodem z własnej pasieki. Firma przyczynia się też do zwiększania populacji pszczoły miodnej oraz zwiększenia bioróżnorodności roślin w mieście.
Wióry lecą www.wioryleca.pl Miejska stolarnia dla amatorów, którzy tworzą meble lub dają starym przedmiotom nowe życie. Mogą oni liczyć na naukę stolarki, renowacji mebli i tapicerki. Organizacja powstała z myślą o kobietach, ale dołączyli do niej również mężczyźni.

Startupy Pozytywnego Wpływu – Finaliści

źródło: Ranking Odpowiedzialnych Firm