Złoty Certyfikat EWS dla największego zakładu produkcyjnego Coca-Cola Hellenic Polska

1 czerwca 2016

Dotyczy firmy: Coca-Cola HBC Polska,

Znajdujący się w Radzyminie największy zakład Coca-Cola HBC Polska otrzymał Złoty Certyfikat European Water Stewardship (EWS). Audytu samego zakładu, ujęć wody, procedur i dokumentacji dokonała firma Lloyds, która potwierdziła w ten sposób wdrożenie i skuteczność systemu zarządzania zasobami wodnymi zgodnego z wymaganiami EWS.

Certyfikat dla zakładu w Radzyminie jest już drugim otrzymanym przez Coca-Cola HBC Polska, po przyznanym wcześniej certyfikacie zakładowi w Tyliczu.

Przyjęty w 2010 r. European Water Stewardship (EWS) to standard zgodny z wymogami ISO 14001 i stosowany w przemyśle i w rolnictwie, który został wypracowany w odpowiedzi na Europejską Strategię Wodną przez wiele zainteresowanych stron pod nadzorem Komisji Europejskiej i organizacji The European Water Partnership (EWP). Dotyczy on zrównoważonego korzystania z zasobów wodnych, a jego nadrzędnym celem jest zabezpieczenie zasobów wody na przyszłość.

Po ocenie dokonywanej przez audytora zewnętrznego, firma może otrzymać certyfikat EWS w jednej z trzech kategorii: brązowej, srebrnej lub złotej. Zakład w Radzyminie, podobnie jak wcześniej zakład w Tyliczu otrzymał certyfikat na poziomie Złotym.

Coca-Cola HBC Polska prowadzi też przygotowania do realizacji projektu wdrażania systemu zrządzania zasobami wodnymi EWS w swoim zakładzie produkcyjnym w Krakowie. Certyfikacja tego zakładu produkcyjnego przewidziana jest na wiosnę 2017 roku.

źródło: Centrum Prasowe PAP