Zdrowi nie tylko przez tydzień

31 października 2019

Dotyczy firmy: Grupa Raben,

Ponad 10 000 porcji zdrowego śniadania wydanych pracownikom w zgodzie z najnowszymi zaleceniami IŻŻ i ponad 20 000 litrów śmieci zebranych w ramach sprzątania świata. Do tego rajdy rowerowe, eko warsztaty, porady dietetyka i akcje promujące picie wody oraz piramidę żywienia wg prof. M. Jarosza. Tak w skrócie można podsumować Tydzień Zdrowia, który w Grupie Raben odbył się już po raz 9.

Grupa Raben już od lat w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników i kierowców organizuje Tydzień Zdrowia. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia była zdrowa dieta oraz odpowiedzialna produkcja i konsumpcja, a także propagowanie stylu życia w duchu „zero waste”.

Dzięki cyklowi newsletterów pracownicy mogli skorzystać z porad znanej dietetyczki Violi Urban, która w ciekawy sposób odkrywała przed uczestnikami programu tajniki fleksitarianizmu oraz wyjaśniała istotę konieczności picia wody w odpowiednich ilościach, tak aby „w zdrowym ciele był zawsze zdrowy duch”. Nie zabrakło również porad jak przygotować zdrowe śniadanie do pracy w trosce nie tylko o nasze zdrowie, ale przede wszystkim mając na uwadze dobro naszej planety.

Podczas pięciodniowego programu przygotowane zostało dla wszystkich pracowników zdrowe śniadanie w oparciu o zalecenia IŻŻ, a  dla bardziej aktywnych zorganizowano rajd rowerowy, połączony z akcją sprzątania świata, zakończony biesiadowaniem przy ognisku. Wspólnymi siłami 150 wolontariuszy w całej Polsce zebrało niemal 20 000 litrów śmieci. Nie zabrakło również eko warsztatów w postaci malowania i budowania budek lęgowych dla ptactwa.

Przygotowując plan Tygodnia Zdrowia staramy się aby odpowiadał na potrzeby uczestników, ale również poruszał aktualną tematykę związaną ze zmianami społecznymi i środowiskowymi. We współczesnym świecie jednym z najważniejszych wyzwań dla ludzkości stają się problemy ekologiczne. Dlatego też w tegorocznej edycji postanowiliśmy skupić się na działaniach propagujących zdrowe odżywianie, ale również w kontekście dbania o zdrowie naszej planetykomentuje Jakub Krzewina, Menedżer ds. Komunikacji Wewnętrznej i CSR.

Źródło: Materiały prasowe