Zakończyła się 15. edycja Formuły SAE Włochy

31 lipca 2019

Dotyczy firmy: Fiat Chrysler Automobiles,

XV edycja Formuły SAE Italy, Formula Electric Italy & Formula Driverless, rywalizacji pomiędzy studentami inżynierii z różnych uczelni z całego świata i zajmującymi się projektowaniem, konstruowaniem i prowadzeniem własnych samochodów wyścigowych, dobiegła końca w dniu 28 lipca.

Odbywający się na torze „R. Paletti” w Varano de’ Melegari (Parma), konkurs włoskiej Formuły SAE, został zorganizowany przez ANFIA (Włoskie Zrzeszenie Przemysłu Samochodowego), a marka Abarth, należąca do Fiat Chrysler Automobiles, po raz trzeci z rzędu, była głównym sponsorem tego przedsięwzięcia.

Łącznie, ponad 1600 studentów (pochodzących z 26 krajów i ponad 79 różnych uczelni) wzięło udział w 15. edycji Formuły SAE Włochy, a ich samochody były oceniane przez pięć dni przez wymagające jury, które przeprowadziło liczne testy pod kątem projektowania, wydajności i spójności kosztów. Wszyscy byli zobowiązani do przedłożenia business planów i projektów swoich samochodów wraz z analizą kosztów, a tylko samochody, które przeszły pozytywnie kontrolę wstępną, zostały dopuszczone do testów na torze: od sprawdzianu przyspieszenia, poślizgu i autocrossu, po najbardziej ekscytującą ze wszystkich prób: wytrzymałościową (endurance).

Źródło: mat. pras.