Wybiegali ponad 500 wyjazdów kolonijnych dla dzieci z domów dziecka

30 czerwca 2015

Ponad 700 uczestników, 960 km przebiegniętych kilometrów i aż 524 wyjazdy kolonijne dla dzieci – to bilans sztafety POLRUN – wyjątkowego biegu, zorganizowanego z okazji 80-lecia Polpharmy. Przez 23 dni pracownicy Polpharmy biegli wzdłuż Polski, by promować aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Najważniejszy był jednak cel charytatywny, gdyż przebiegnięte kilometry zostały przeliczone na wyjazdy kolonijne dla dzieci z domów dziecka.

Z południa na północ Polski w 23 dni

20 czerwca na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim zakończyła się trwająca 23 dni sztafeta POLRUN. Uczestnicy biegu mieli do wyboru dystans – 5 km, 10 km, 15 km, 20 km, a nawet 40 km.

Łącznie na trasie biegu POLRUN pobiegło 733 pracowników i przyjaciół Polpharmy. Do biegu dołączali także prezydenci i burmistrzowie odwiedzanych miast oraz sportowcy różnych dyscyplin. Uczestników do biegu przygotowywali utytułowani polscy lekkoatleci – Marek Plawgo, Grzegorz Sudoł oraz Robert Korzeniowski.

Biegacze sztafety POLRUN pokonali łącznie dystans o długości 960 km, łącząc w ten sposób wszystkie lokalizacje Grupy Polpharma w Polsce (Nowa Dęba, Sieradz, Ożarów Mazowiecki, Warszawa, Starogard Gdański). W pięciu miastach na trasie (Nowa Dęba, Sieradz, Łódź, Płock, Toruń) biegowi towarzyszyły strefy bezpłatnych badań i strefy sportu dla społeczności lokalnych. We wszystkich miastach wykonano łącznie ponad 2000 badań dermatologicznych, okulistycznych i kardiologicznych.

Poczynania biegaczy z każdego dnia sztafety można było śledzić na specjalnym kanale POLRUN TV, a także za pośrednictwem strony internetowej www.polrun.pl. Obok relacji z poszczególnych odcinków na portalu publikowane były porady profesjonalnych biegaczy, pomagające w prawidłowym przygotowaniu się do biegania.

Wyjątkowy cel biegu

W ostatnim półtorakilometrowym odcinku sztafety POLRUN od siedziby Zakładów Farmaceutycznych przy ul. Pelplińskiej do Stadionu Miejskiego w Starogardzie uczestniczyło kilkaset biegaczy. Do pracowników Polpharmy dołączyli m.in. Jerzy Starak, Przewodniczący Rady Nadzorczej Polpharmy, Janusz Stankowiak, Prezydent Starogardu Gdańskiego, znakomity rajdowiec Rafał Sonik, utytułowani lekkoatleci Marek Plawgo i Grzegorz Sudoł, a także liczna grupa rodzin pracowników oraz dzieci i młodzieży ze starogardzkich szkół.

Przygotowując się do obchodów 80-lecia Polpharmy, postawiliśmy na promocję zdrowego stylu życia i aktywizację pracowników firmy na rzecz szczytnego celu. Zależało nam też na innym sposobie świętowania jubileuszu niż uroczyste gale. W ten sposób narodził się pomysł biegu, łączącego najmłodszy z najstarszym zakładem naszej firmy, południe z północą Polski, w którym mogli wziąć udział pracownicy Polpharmy. Ogromna frekwencja, niemały wysiłek fizyczny i bardzo pozytywne emocje towarzyszyły nam na każdym z odcinków biegu. Dzięki zaangażowaniu ponad 700 pracowników na kolonie z Polpharmą pojedzie pół tysiąca dzieci z domów dziecka z czterech województw, w których mamy swoje zakłady – powiedziała Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharmy.

Źródło: informacja prasowa