Wsparcie Banku BNP Paribas dla Fundacji ITAKA przynosi efekty

12 października 2020

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska,

W maju Bank BNP Paribas przekazał na rzecz Fundacji ITAKA darowiznę, finansując wydłużenie dyżurów Antydepresyjnego Telefonu Zaufania. Wsparcie zapewniło fundacji stabilizację, dzięki której możliwe jest podjęcie nowych inicjatyw mających na celu pomoc osobom zagrożonym depresją.

Wsparcie Banku BNP Paribas pozwoliło wydłużyć dyżury psychologów z Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA z 4 do 15 godzin tygodniowo przez 12 miesięcy. Dzięki finansowaniu swojego podstawowego celu, ITAKA skupiła się na rozwoju i promocji inicjatywy. W efekcie powstała nowa strona www.stopdepresji.pl, a w działania wspierające Antydepresyjny Telefon Zaufania zaangażowała się wytwórnia Kayax i piosenkarz Arek Kłusowski. Fundacja podjęła także działania fundraisingowe, mające na celu zebranie środków na dalsze zwiększanie dostępności psychologów oraz zatrudnienie psychiatrów, którzy w przyszłości będą udzielać porad na linii.

– W Banku BNP Paribas uważnie obserwujemy nasze otoczenie i staramy się reagować na aktualne problemy i wyzwania współczesnego świata. Czas pandemii dotknął każdego. W tym szczególnie trudnym momencie zależało nam na tym, by jak najwięcej osób potrzebujących wsparcia mogło je otrzymać. Dlatego właśnie wsparliśmy antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA. – mówi Maria Krawczyńska, Dyrektor Biura CSR – Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Banku BNP Paribas, Członek Zarządu Fundacji BNP Paribas.

Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji ITAKA dzwoni już od 19 lat. Telefoniczna pomoc specjalistów jest i zawsze była bezpłatna. To możliwe, dzięki wsparciu ze strony partnerów biznesowych i osób prywatnych.

– Cały czas dostrzegamy kolejne potrzeby beneficjentów Antydepresyjnego Telefonu Zaufania. Darowizna przekazana przez Bank BNP Paribas dała nam możliwość stabilnego utrzymania dyżurów psychologów przez 12 miesięcy, a jednocześnie dodała nam przysłowiowego wiatru w żagle: umożliwiła rozwój naszej linii pomocowej, odświeżenie i uatrakcyjnienie strony internetowej i podjęcie działań fundraisingowych w celu pozyskania kolejnych środków na dyżury specjalistów – przede wszystkim psychiatry, którego dyżury zawsze były integralną częścią działań Telefonu – mówi Alicja Tomaszewska, Prezes Fundacji ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.

Wsparcie dla ITAKI to kolejna akcja Banku BNP Paribas mająca na celu nagłaśnianie tematu depresji. W 2019 roku bank zorganizował sztafetę „Podaj zmianę – razem wybiegnijmy z depresji” z Kasprowego Wierchu na Hel. Bieg, w którym uczestniczyło liczne grono znanych Polaków, można było śledzić online i w prosty sposób wesprzeć finansowo Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji.

źródło: mat.pras.