„Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” – ruszyła współpraca Fortum i portalu Miasto2077

17 lipca 2017

Ruszyła kampania „Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” stworzona wspólnie przez portal Miasto2077 i firmę Fortum, partnera strategicznego Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Jej celem jest stworzenie platformy dialogu i wymiany doświadczeń dla wszystkich środowisk, którym zależy na jakości wrocławskiego powietrza.

Szukamy pomysłów i rozwiązań, które uczynią nasze Miasto bardziej zielonym. Chcemy dzielić się wiedzą na temat najlepszych praktyk, organizować własne akcje i informować o działaniach innych. Chcemy też rozmawiać o tym, co przeszkadza wrocławianom swobodnie oddychać – mówią organizatorzy kampanii.

Działania w ramach akcji skupiają się na kilku działaniach, które mają największe znaczenie dla poprawy jakości powietrza we Wrocławiu: walce ze smogiem, przyjaznym dla środowiska transporcie oraz gospodarce o obiegu zamkniętym. Organizatorzy są jednak otwarci też na inne tematy, które mogą pomóc Wrocławiowi w otrzymaniu tytułu Zielonej Stolicy Europy 2020.

 

Jesteś z Wrocławia – przyłącz się

Portal Miasto 2077 i Fortum zapraszają do współpracy wszystkich, którzy żyją we Wrocławiu: instytucje publiczne, szkoły i uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, miejskich aktywistów, wspólnoty dzielnic i osiedli, a także samych mieszkańców, których łączy wspólny cen: czyste powietrze dla Wrocławia.

Więcej informacji o tym, jak dołączyć do akcji „Wrocław. Tu żyję, tu oddycham” można znaleźć na stronie: https://www.tuoddycham.pl i  na profil projektu na Facebooku https://www.facebook.com/TuOddycham/ .

źródło: materiały organizatorów