Uczniowie w całej Polsce świętują Dzień Śniadanie Daje Moc

6 listopada 2018

8. listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Z tej okazji organizatorzy programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, po raz ósmy, zachęcają szkoły w całej Polsce do obchodzenia Dnia Śniadanie Daje Moc. To wspólne przygotowywanie w szkole zdrowego śniadania oraz edukacji prozdrowotnej, opartej na 12 zasadach zdrowego odżywiania dla uczniów. Zasady zostały stworzone przez Instytut Matki i Dziecka specjalnie na potrzeby programu.

Śniadanie Daje Moc to bezpłatny program edukacyjny organizowany przez Partnerstwo dla Zdrowia – koalicję firm Biedronka, Danone, Lubella oraz Instytutu Matki i Dziecka – które działa od 2006 roku. Celem Partnerstwa jest przeciwdziałanie niedożywieniu dzieci w Polsce oraz propagowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych. O tym, jak ważne jest śniadanie w codziennej diecie, przekonały się dzieci w ponad 8 600 szkołach podstawowych.

Szkoły podstawowe wciąż mogą dołączać do obchodów tegorocznego święta. Wystarczy, że  nauczyciele klas 1-3 zgłoszą klasę za pomocą strony www.sniadaniedajemoc.pl.

Więcej wskazówek, jak przygotować się do Dnia Śniadanie Daje Moc 8 listopada znajduje się na stronie programu.

Co można wygrać w śniadaniowym konkursie?

W tym roku organizatorzy przygotowali dla uczestników programu konkurs na śniadaniowy reportaż. Wystarczy udokumentować realizację co najmniej jednego scenariusza lekcji, dostępnego w  materiałach edukacyjnych Programu i ciekawie pokazać obchody Dnia Śniadanie Daje Moc. Następnie należy wgrać relację z działań Klubu i Dnia przez formularz konkursowy na stronę programu – najpóźniej do 9 grudnia.

UWAGA! Nagrodzona zostaje szkoła, klub oraz każdy uczestnik klubu. Szkoły mają szansę zdobyć do 3 000 zł na działalność edukacyjną, a kluby bon o wartości do 700 zł oraz zestawy śniadaniowe „Śniadanie Daje Moc”.

Więcej informacji oraz zapisy na www.sniadaniedajemoc.pl

źródło: materiały prasowe firmy