Trwa 6. edycja programu „Shaping Futures” Schwarzkopf Professional

16 lipca 2019

Dotyczy firmy: Henkel Polska,

„Shaping Futures” to inicjatywa marki Schwarzkopf Professional, która działa na zasadach wolontariatu. Właśnie trwa 6. edycja programu umożliwiającego młodzieży rozwój kompetencji fryzjerskich.  8 lipca br. rozpoczęła się szósta polska edycja międzynarodowego programu „Shaping Futures”, który powstał z inicjatywy marki Henkel Schwarzkopf Professional.

Celem programu jest stworzenie młodym ludziom – adeptom fryzjerstwa znajdującym się w trudnej sytuacji społeczno-materialnej – warunków do nauki zawodu pod okiem doświadczonych stylistów fryzur , co umożliwia im zdobycie kwalifikacji, daje perspektywę zatrudnienia i szansę na stabilną przyszłość zawodową. Inicjatywa służy wyrównywaniu szans w dostępie do profesjonalnej edukacji i wspiera utalentowaną młodzież, która pod opieką fryzjerów z wieloletnią praktyką może rozwijać swoje umiejętności.

Realizacja programu, który zakłada długofalowe zaangażowanie fryzjerów współpracujących z marką Schwarzkopf Professional, jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Fritz Henkel Stiftung – fundacji powołanej do życia przez firmę Henkel. Co roku uczestnikami inicjatywy jest grupa 20. uczniów klas fryzjerskich techników TEB Edukacja z całej Polski.

Podczas dwutygodniowych zajęć w Warszawie, wolontariusze – ośmiu stylistów marki Schwarzkopf Professional – szkolą uczniów w obszarach strzyżenia, pielęgnacji, koloryzacji, stylizacji, obsługi klienta, sposobu komunikacji i przeprowadzania konsultacji. Zakres warsztatów został opracowany na podstawie potrzeby konsumentów, którzy oczekują profesjonalnego podejścia oraz fachowej porady Program szkoleń stawia także duży nacisk na wiedzę z zakresu budowania relacji z klientami.

Po zakończeniu dwutygodniowych zajęć praktycznych, uczestnicy programu „Shaping Futures” mają szansę rozwijać talent podczas staży oferowanych przez salony partnerskie Schwarzkopf Professional.

– Styliści współpracujący z marką Schwarzkopf Professional to doświadczeni fachowcy, którzy z zaproszoną młodzieżą dzielą się nie tylko praktyczną wiedzą i tajnikami zawodu, ale także zarażają pasją do fryzjerstwa. Inicjatywa Shaping Futures angażuje wszystkie strony zupełnie dobrowolnie, by pomagać młodym ludziom w staraniach o lepszą przyszłość w ich wymarzonym zawodzie. Jest to dla nas źródłem ogromnej satysfakcji – mówi Paweł Zaorski, General Manager Schwarzkopf Professional.

Źródło: esteticapolska.pl