IKEA rozszerza współpracę w ramach carsharingu

16 maja 2018

Od 16 maja pod sklepami IKEA w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu pojawią się samochody dostawcze z sieci carsharingowej Traficar. Do końca maja samochody pojawią się także pod pozostałymi sklepami IKEA w Polsce.  Serwis jest już dostępny w Krakowie od września 2017 roku.

Mieszkańcy Krakowa bardzo szybko przekonali się do idei carsharingu. Postanowiliśmy ułatwić transport mebli i akcesoriów IKEA naszym klientom w innych miastach, oferując przyjazny dla środowiska sposób – mówi Bartosz Syk, Service Developer w Dziale Obsługi Klienta IKEA Retail.
Użytkowanie samochodów w systemie carsharing przyczynia się do poprawy jakości powietrza w miastach. Szacuje się, że jeden samochód w usłudze carsharingowej, w zależności od intensywności użytkowania, może zastąpić od 8 do 20 aut prywatnych istotnie przyczyniając się do zmniejszenia śladu węglowego.
Kiedy we wrześniu 2017 roku wystartowaliśmy z usługą w Krakowie, nie spodziewaliśmy się, że tak szybko zdobędzie uznanie. Zobaczyliśmy też, że w całej Polsce użytkownicy Traficara są zainteresowani tego typu opcją. Dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na ich potrzeby i rozszerzyć flotę samochodów dostawczych w miastach, w których dostępny jest Traficar! Dodatkowo postanowiliśmy tego rodzaju usługę nazwać TrafiCargo, ponieważ różni się od floty Traficara wielkością oraz sposobem użytkowania – mówi Konrad Karpiński, Dyrektor Operacyjny w firmie Traficar.
źródło: materiały prasowe firmy