TAURON szuka Start-upów podczas InfoDay programu Pilot Maker

15 lutego 2017

Ponad 60 Start-upów wzięło udział w organizowanym w Katowicach spotkaniu m.in. z ekspertami TAURON w ramach Pilot Maker – programu pilotażowych wdrożeń dla Start-upów, którego celem jest połączenie ich potencjału z infrastrukturą, doświadczeniem i zasobami dużych przedsiębiorstw.

Udział TAURONA w programie Pilot Maker to zarówno okazja do rozbudowanie doświadczenia Grupy w modelu Open Innovation, ale również transfer wiedzy pomiędzy Start-upami, a naszą firmą. TAURON  korzysta z innowacyjnego podejścia tworzonego w Start-upach, natomiast młodzi, przedsiębiorcy dostają możliwość wdrożenia swoich nowatorskich produktów i rozwiązań   – mówi Jarosław Broda, wiceprezes zarządu TAURON Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju.

InfoDay miał charakter informacyjny i networkingowy dając młodym firmom możliwość zapoznania się z założeniami programu pilotażowych wdrożeń PilotMaker.

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 startupów, które uczestniczyły w sesji Speed Dating, czyli sesji krótkich 15-minutowych spotkań z ekspertami TAURON, Krossa, Amplusa i techBrainers.

Spodziewanym efektem spotkań będzie zgłoszenie Start-upów do udziału w programie Pilot Maker. Zakwalifikowane do udziału startupy otrzymają do 200 tys. zł finansowania i 50 tys. zł na warsztaty oraz dedykowany mentoring.

Obecnie trwa nabór do do pierwszej rundy procesu akceleracji programu PilotMaker, który rozpocznie się w marcu 2017 roku. W pierwszej rundzie udział weźmie pierwszych 15 Start-upów. Pierwszy nabór potrwa do końca lutego, kolejne do końca kwietnia i do końca czerwca.

Spłynęło już do nas kilkadziesiąt zgłoszeń, które są w fazie oceny. W związku z dużym zainteresowaniem zwiększyliśmy liczbę ekspertów zaangażowanych po stronie dużych przedsiębiorstw, by przyspieszyć proces wstępnej selekcji. Duże zainteresowanie Infoday’em, duża liczba wejść na stronę www.pilotmaker.pl, a także liczne telefony do naszego biura sprawiają, że patrzymy bardzo optymistycznie na liczbę potencjalnych zgłoszeń do programu” – mówi Magdalena Jackowska-Rejman, CEO techBrainers.

Program akceleracji – Pilot Maker współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Działania 2.4 Współpraca w ramach krajowego systemu innowacji, Poddziałania 2.4.1 Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów inno_LAB., wdrażanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.

źródło: materiały prasowe firmy