T-Mobile mobilizuje swoje szeregi do pomocy pacjentom chorych na nowotwory krwi

23 czerwca 2020

Dotyczy firmy: T-Mobile Polska,

Czy można uratować komuś życie, nie wychodząc z domu nawet w tym wyjątkowym czasie? Firma T-Mobile pokazuje, że nic nie jest w stanie zatrzymać chęci pomagania innym w czasie pandemii. Do końca czerwca pracownicy T-Mobile mogą zdobyć wiedzę na temat dawstwa szpiku i świadomie dołączyć do bazy dawców Fundacji DKMS.

Fundacja DKMS współpracuje z wieloma firmami, organizując dla pracowników akcje rejestracji potencjalnych dawców oraz prowadząc kampanię edukacyjną na temat dawstwa. Takie właśnie działania planowane były w firmie T-Mobile. Zdawałoby się, że plany te zostały pokrzyżowane przez wybuch pandemii, jednak udało się wspólnie wypracować pomysł, który w bezpieczny sposób pozwoli pomóc pacjentom chorym na nowotwory krwi w Polsce i na świecie znaleźć bliźniaka genetycznego a pracowników T-Mobile zdalnie zaangażować w działania CSR.

W naszych działaniach CR, poza realizacją celów wyznaczonych przez nasza strategię, staramy się równocześnie reagować na bieżące potrzeby. Od marca podjedliśmy szereg działań mających na celu wsparcie różnych grup społecznych w walce z koronawirusem, między innymi pracowników służby zdrowia czy seniorów. […] Potrzeby pacjentów onkologicznych nie przestały istnieć, wręcz przeciwnie – ze względu na pandemię jeszcze bardziej się zwiększyły. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć działania Fundacji DKMS i przeprowadzić zaplanowaną wcześniej akcję, jednak w zupełnie nowej, w pełni bezpiecznej dla naszych pracowników, odsłonie. – powiedziała Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej T-Mobile.

Działając w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, firma T-Mobile postanowiła działać
i przenieść akcję do bezpiecznego świata online, a dodatkowo wesprzeć finansowo Fundacje DKMS. Do końca czerwca pracownicy T-Mobile mogą korzystać z dedykowanej dla nich witryny internetowej, która umożliwia zamówienie pakietu do domu i przeprowadzenie rejestracji w bezpiecznych warunkach. Ważnym elementem akcji jest kampania edukacyjna, polegającą na udostępnieniu wszystkim pracownikom firmy materiałów informacyjnych, wywiadów i filmików o tematyce dawstwa.

Pracownicy firmy T-Mobile mocno się zaangażowali i cieszyliśmy się że ruszamy z takim potrzebnym projektem. Niestet świat nagle się zatrzymał, jednak dzięki sprawnej współpracy oraz możliwościom, jakie daje rejestracja online, nie musieliśmy rezygnować z akcji. – mówi Olga Fiedorowicz, koordynator Fundacji DKMS.

Pacjenci nie mogą czekać. Białaczka oraz inne choroby układu krwiotwórczego to podstępny wróg i stanowią blisko 30% wszystkich zdiagnozowanych nowotworów u dzieci w Polsce. Aktualnie 180 000 osób w Polsce w różnym wieku, zmaga się z nowotworem krwi. Przeszczepienie szpiku lub krwiotwórczych komórek macierzystych to dla wielu chorych jedyna szansa na zdrowe życie.

źródło: mat.pras.