Sukces Kina z Biedronką – ponad 20 tysięcy widzów

19 sierpnia 2014

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Ponad 20 tysięcy osób obejrzało sto seansów filmowych zorganizowanych przez Jeronimo Martins Polska w ramach wakacyjnego Kina z Biedronką. Cały projekt wystartował pierwszego dnia lata w Augustowie i w sumie odwiedził prawie 90 miejscowości w całej Polsce, wśród których znalazło się też wiele kurortów letnich.

Od 21 czerwca do 12 sierpniaw bezpośrednim sąsiedztwie wybranych sklepów sieci Biedronka odbywały się bezpłatne projekcje filmowych przebojów. Widzowie obejrzeli m.in.: „Avatar”, „Niesamowitego Spider-Mana”, „Bękarty wojny”, kolejne części „Sagi: Zmierzch” oraz szereg klasycznych filmów o agencie 007. Na publiczność czekały również specjalnie przygotowane strefy wypoczynkowe, w których można było skorzystać z wygodnych foteli, leżaków oraz zrobić pamiątkową fotografię w charakterze gwiazdy filmowej. Strefy odwiedziło dodatkowe 20 tysięcy osób.

Kino było kontynuacją pilotażowego projektu z 2013 roku, który cieszył się dużą popularnością wśród klientów sieci sklepów Biedronka. 20 seansów obejrzało wówczas ponad 3 000 widzów.

Kino z Biedronką to kolejny przykład angażowania się Jeronimo Martins Polska w projekty, mające na celu wsparcie lokalnych społeczności oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym . W 2013 r. firma zorganizowała przy sklepie Biedronka w Otwocku „Dział ze sztuką”. W ciągu 17 dni trwania projektu odbyło się 9 wykładów i 19 warsztatów, które poprowadzili specjaliści zajmujący się sztuką współczesną. Wzięło w nich udział ponad 800 osób.

Od 2006 r. Biedronka współpracuje także z oddziałami diecezjalnymi Caritas, z którymi wspólnie realizuje m.in. obchody Dnia Chorego, Mikołajek oraz Ogólnopolski Festyn Rodzinny „Bądźmy razem”. W 2014 r. podczas pikników, które odbyły się w 26 miastach w całej Polsce, dzieci otrzymały od JMP 100 tys. paczek z upominkami. Od 2011 r. Biedronka wspiera także działania Stowarzyszenia „Nadzieja na Mundial”, które organizuje Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w piłce nożnej.

Źródło: informacja prasowa