Santander Bank Polska rozpoczął III rundę akceleracji startupów w ramach programu AccelUp

23 października 2020

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

Program akceleracyjny, w którym bank patronuje ścieżce FinTech polega na współpracy między dojrzałymi startupami oferującymi rozwiązania gotowe do wdrożenia, a biznesem. Wsparcie praktyków i ekspertów finansowych pozwala wybranym startupom dostosować pomysły produktowe lub usługowe do realnego zapotrzebowania na rynku.

Do współpracy z bankiem w tej rundzie zostały zaproszone trzy startupy. Wśród wytypowanych firm znalazły się:

Pergam.in zajmujący się procesem przygotowania, negocjowania i podpisywania kontraktów z klientami z wykorzystaniem narzędzi do współpracy online, kwalifikowanych podpisów cyfrowych oraz wzorców dokumentów.

Allied Coders, który do rozwiązywania problemów klientów wykorzystuje najnowsze rozwiązania technologiczne z uwzględnieniem blockchain. Tworzy przy tym aplikacje mobilne oraz webowe, a także rozwiązania backendowe.

Web2Metrics zajmujący się poprawą procesów obsługi klienta, w tym efektywności działań sprzedażowych poprzez zastosowanie voicebotów wykorzystujących zaawansowane rozwiązania z zakresu AI i Machine Learning.

Na kolejne trzy miesiące zaplanowane zostały prace nad przygotowaniem wersji produktów i rozwiązań startupów w ramach „product development”. W kolejnym etapie odbędzie się weryfikacja rozwiązań startupów na środowisku testowym banku.

Uczestnicy programu otrzymają wsparcie w wysokości do 200 tys. złotych i 100 godzin doradczych, dzięki Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, by dostosować swoje rozwiązania do potrzeb banku i je walidować w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Celem programu AccelUp jest komercyjne wdrożenie technologii startupów, które z sukcesem przejdą pilotaże, a następnie ich skalowanie w ramach Grupy Santander.

Więcej informacji na stronie.

źródło: mat. pras.