Rzeczpospolita partnerem medialnym 8. Targów CSR

22 stycznia 2020

Dziennik „Rzeczpospolita”, jedno z najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, zostało partnerem medialnym 8. Targów CSR. Organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu największe w Polsce wydarzenie z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju odbędzie się 29 października 2020 r. (nowy termin) w Centrum EXPO XXI w Warszawie (wstęp wolny).

Już po raz 4. dziennik „Rzeczpospolita” został partnerem medialnym Targów CSR, organizowanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W ramach partnerstwa, w październiku br. wraz z „Rzeczpospolitą” ukaże się specjalny dodatek poświęcony 8. edycji Targów CSR. Dostępny będzie także online w wersji PDF. Dodatkowo, na stronie rp.pl znaleźć będzie można materiały poświęcone największemu wydarzeniu CSR w Polsce.

Rola mediów w debacie publicznej poświęconej zrównoważonemu rozwojowi rozwoju jest nie do przecenienia. Dzięki dziennikarzom i dziennikarkom, podejmującym ważne społecznie i środowiskowo tematy rośnie świadomość wyzwań stojących przed firmami, roli współpracy w tym zakresie, a także indywidualnej odpowiedzialności każdego z nas Tym bardziej cieszymy się, że po raz kolejny będziemy współpracowali z najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym w Polscemówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna i członkini zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Rzeczpospolita najbardziej opiniotwórczym tytułem prasowym w 2019 r.

W zestawieniu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce, przygotowywanym corocznie przez Instytut Monitorowania Mediów, dziennik „Rzeczpospolita” utrzymał pozycję lidera w kategorii „prasa”.

Targi CSR

Główną część wydarzenia stanowi przestrzeń wystawowa, w której firmy, organizacje, uczelnie, miasta, instytucje prezentują swoją działalność z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju. W poprzedniej edycji wzięło udział blisko 80 wystawców z całej Polski. Szeroka różnorodność działań i możliwości współpracy przyciągnęła około 2500 zwiedzających.

Zobacz wideo podsumowujące 7. Targi CSR

Targom CSR jak co edycję towarzyszy część konferencyjna, umożliwiająca zapoznanie się z aktualnymi trendami w odpowiedzialnym biznesie, przedstawienie wyzwań czy budowanie i wspieranie międzysektorowego dialogu. W 2020 roku część konferencyjna zostanie poświęcona środowisku naturalnemu.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także premiera 18. edycji Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. To największy w Polsce przegląd odpowiedzialnego biznesu w danym roku. Jego najobszerniejszą część stanowią realizowane przez firmy działania CSR.

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata, przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie.

Więcej informacji o wydarzeniu:

Strona internetowa:  http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr

Lista wystawców: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/wystawcy/

Kampania #5latSDGs: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/5latsdgs/

Informacje o 8. Targach CSR na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1275927272614450/

Hashtag wydarzenia: #TargiCSR

Dojazd na wydarzenie: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/dojazd/

 

Organizacje i media wspierające wydarzenie (potwierdzeni)

Patron honorowy: Prezydent m.st. Warszawy

Partner medialny: Rzeczpospolita

Patroni: Business Centre Club, Federacja Konsumentów, Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, Przedsiębiorstwo Fair Play

Patroni medialni: Polityka, IMM, Odpowiedzialny biznes – Kompendium CSR,  Teraz Środowisko, ngo.pl, PRoto.pl