Rusza czwarta edycja konkursu EKO HESTIA SPA

16 lipca 2019

Dotyczy firmy: ERGO Hestia,

EKO HESTIA SPA to konkurs przeznaczony dla polskich uzdrowisk, w którym się ocenia się i nagradza kompleksowe, długofalowe działania, inwestycje oraz inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Ważnym elementem tych działań jest też systematyczna edukacja ekologiczna lokalnych społeczności. W finałową fazę wkracza właśnie czwarta edycja konkursu, w której ocenie podlegają nowatorskie działania i inwestycje, mające pozytywny wpływ na środowisko, zrealizowane w latach 2013-2018.

Ufundowana przez ERGO Hestię główna nagroda konkursowa wynosi 100 tysięcy złotych. Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięskie uzdrowisko powinno przeznaczyć ją na realizację pomysłów i projektów związanych z ochroną środowiska. Przyznane będą też 3 nagrody dodatkowe w postaci rocznych ubezpieczeń od szkód środowiskowych.

– Konsekwentnie, czwarty rok z rzędu, przyznajemy nagrodę za najciekawsze projekty proekologiczne w polskich uzdrowiskach. Jesteśmy jedynym w Polsce towarzystwem ubezpieczeń, którego główna siedziba jest zlokalizowana w uzdrowisku, dlatego idea zrównoważonego rozwoju jest nam bliska od początku naszej działalności. Promocja najbardziej proekologicznych gmin uzdrowiskowych w Polsce, to naturalna konsekwencja naszych dotychczasowych działań w sferze ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Ten konkurs promuje ochronę środowiska i działania na jego rzecz w miejscach, gdzie jest to szczególnie ważne – uzdrowiskach, które nie tylko przyciągają jako miejsce wypoczynku, ale powinny również inspirować i dawać dobry przykład postaw proekologicznych – mówi Mario Zamarripa, dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Grupie ERGO Hestia.

W tym roku do konkursu zakwalifikowało się 8 znanych gmin uzdrowiskowych: Krynica Zdrój, Sopot, Rabka-Zdrój, Nałęczów, Lądek-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Rymanów i Ustka. W trzech poprzednich edycjach konkursu uczestniczyły łącznie 23 uzdrowiska. W 2016 r. laureatem nagrody głównej był Uniejów, w następnym roku zdobyło ją Busko-Zdrój, a w ub. roku Inowrocław.

Więcej informacje o konkursie można znaleźć na stronie internetowej.

Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi we wrześniu 2019 roku.

Źródło: mat. pras.