Rossmann podsumowuje akcję „Pomagamy jak umiemy”

9 listopada 2018

Klienci sklepów Rossmann robili zakupy skanując aplikację Rossmann PL, dzięki czemu firma mogła podarować produkty o wartości 5 mln zł 222 organizacjom w całej Polsce. W województwie łódzkim pomoc: kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt trafiła do siedemnastu organizacji. Rossmann jest  partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

W kwietniu 2017 r. firma uruchomiła dla klientów aplikację umożliwiającą wstąpienie do Klubu Rossmann, proponując coś więcej niż samą aplikację z indywidualną ofertą oraz dodatkowymi rabatami. Dlatego dokonując zakupów klienci sklepów jednocześnie wspierali lokalne organizacje pomagające potrzebującym: dzieciom, chorym, osobom starszym, bezdomnym zwierzętom. W ubiegłym roku wsparto w ten sposób 147 instytucji: domów dziecka, domów samotnych matek, hospicjów czy schronisk produktami o wartości 3,5 miliona złotych.

W tym roku firma Rossmann obchodziła 25tą rocznicę swojej działalności w Polsce, którą chciała uczcić w szczególny sposób. W ramach II edycji akcji „Pomagamy jak umiemy” przekazano produkty o wartości 5 mln zł aż 222 instytucjom w całej Polsce!

Aplikacja podczas trwania akcji – od 1 stycznia do 31 października 2018r. – także w tym roku działała jak „skarbonka”. Ponownie poproszono pracowników w drogeriach, by to oni wskazali organizacje charytatywne ze swojego miasta czy regionu, bo to oni najlepiej wiedzą, kto w ich sąsiedztwie potrzebuje pomocy. Następnie na stronie www.rossmann.pl/pomagamy odbyło się głosowanie i to klienci ostatecznie wybrali, kogo w tym roku wesprze firma. We wszystkich drogeriach sieci widniały informacje na jaką organizację zbierane są środki. Pomoc – w postaci kosmetyków, chemii, pieluch, karmy – trafiła już do wszystkich organizacji. Domy dziecka, hospicja czy schroniska same decydowały o tym, co im się najbardziej przyda z oferty dostępnej w Rossmannie.

W regionie łódzkim wsparcie otrzymało siedemnaście organizacji. Są wśród nich: Dom Samotnej Matki w Łodzi, znane fundacje i stowarzyszenia, takie jak Gajusz z Łodzi czy „Uśmiech dziecka to nasz cel” w Opocznie, Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” w Radomsku czy Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu oraz fundacja, stowarzyszenie i schroniska dla zwierząt w Łodzi, Łowiczu czy Tomaszowie Mazowieckim. Dzięki zaangażowaniu klientów i pracowników zebrano dla łódzkich organizacji niemal 393 tys. zł.

W ramach Klubu Rossmann planowane są kolejne edycje akcji „Pomagamy jak umiemy”, realizowanej w 2019 roku.

źródło: materiały prasowe firmy