Raben wspiera Formułę Student

9 sierpnia 2019

Dotyczy firmy: Grupa Raben,

Wspierając młode talenty Grupa Raben została partnerem logistycznym PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej, który godnie reprezentuje nasz kraj na największych torach we Włoszech, Niemczech i Czechach, ścigając się w ramach programu Formuła Student.

Firma Raben aktywnie współpracuje ze szkołami i uczelniami wyższymi, często wspierając studentów w ich rozwoju. I właśnie na styku transportu i studenckiej pasji udało się zrealizować międzynarodowy projekt transportowy, polegający na transporcie bolidu samochodem ciężarowym.

– Z pierwszej rozmowy z Arkadiuszem Żurkiem, przedstawicielem Instytutu INTL, pamiętam tylko pasję rozmówcy oraz hasła: Formuła 1, transport, wyścigi, bolid, Włochy, Czechy, Niemcy. Po kolejnej rozmowie wiedziałam, że choć nie chodzi o Formułę 1, tylko o Formułę Student, to jest to projekt, którym warto się zainteresować i przedstawić go kolegom – tłumaczy Kasia Ostojska, Menedżer ds. marketingu Raben Logistics Polska.

Formuła Student to międzynarodowa seria zawodów dla inżynierskich zespołów uniwersyteckich organizowana corocznie przez organizację Society of Automotive Engineers. Studenci z najlepszych uniwersytetów i politechnik z całego świata przez rok projektują, konstruują i budują bolid wyścigowy, aby po odbytej fazie testów ścigać się na największych i najsłynniejszych torach wyścigowych na świecie. Pojazdy i zespoły podczas poszczególnych konkurencji oceniane są przez przedstawicieli największych koncernów z branży automotive.

– W Grupie Raben nieustannie rozwijamy transport międzynarodowy. Otwieramy nowe kierunki, ale nie zapominamy o połączeniach, które mamy już w swojej ofercie, a do takich należy choćby kierunek włoski, czy niemiecki. Początkowo zaskoczył nas pomysł transportu bolidu, ale w końcu jesteśmy firmą, która nie boi się wyzwań i ciekawych zadań. Tym razem był to transport dedykowany, choć warto dodać, że połączenia między Polską a Italią realizowane są w ramach regularnych połączeń drobnicowych, przy współpracy z włoską spółką Grupy Raben – tłumaczy Maciej Zieliński, Dyrektor Dystrybucji Międzynarodowej w Raben Logistics Polska.

I tak firma podstawiła dedykowany środek transportu, na który załadowano bolid oraz cały dodatkowy sprzęt PWR Racing Team z Politechniki Wrocławskiej. Kierowca Raben bezpiecznie dowiózł całość do Parmy, dzięki temu wrocławska drużyna mogła się godnie zaprezentować na torze Riccardo Paletti Autodromo Varano, gdzie w dniach 24-28.07.2019, zajęła 5 miejsce (do 4 lokaty zabrakło zaledwie 0,43 punktu na 1000 możliwych do zdobycia).

Kolejny wyścig odbędzie się już wkrótce w Niemczech w Hockenheimring Baden-Württemberg.

Źródło: mat. pras.