Raben nagrodzony przez dziennik Rzeczpospolita za działalność CSR

19 sierpnia 2019

Dotyczy firmy: Grupa Raben,

Grupa Raben otrzymała nagrodę Rzeczpospolitej dla wyróżniających się firmy branży transportowo-spedycyjno-logistycznej. Firma została doceniona m.in. w kategorii najlepsze praktyki CSR. Wyróżnienia wręczono podczas I Spotkania Liderów Branży TSL „Rzeczpospolita” 29 lipca 2019.

Dziennik Rzeczpospolita od lat związany jest z branżą TSL. W tym roku uruchomił serwis poświęcony branży logistycznej, który jest platformą wymiany informacji o sytuacji, trendach i innowacjach z sektora TSL. Portal nie mógłby funkcjonować bez wsparcia ekspertów – kluczowych graczy na rynku logistycznym, którzy chętnie dzielą się swoim know-how i doświadczeniem. W związku z powyższym na Spotkaniu Liderów Branży TSL byli przedstawicieli Grupy Raben.

Grupę reprezentował Paweł Trębicki, Dyrektor Generalny Raben Transport, który odebrał nagrodę w kategorii największe przychody w logistyce kontraktowej.

– To dla nas wielki zaszczyt znaleźć się w gronie wyróżnionych. Ta nagroda to docenienie zaangażowania ponad 5 000 naszych pracowników Polsce oraz 3 500 współpracujących z nami kierowców, którzy każdego dnia robią wszystko co w ich mocy, aby nikomu nie zabrakło jego ulubionych produktów. Jako lider na rynku logistycznym czujemy się odpowiedzialni za kreowanie i optymalizację łańcucha dostaw, a tego typu spotkania są doskonałą okazją do wymiany informacji oraz doświadczeń, a także spojrzenia z szerszej perspektywy na logistykę – podkreśla Paweł Trębicki.

Nagrodę w kategorii najlepsze praktyki CSR odebrała Agnieszka Haik, Key Account Manager w Grupie Raben. Jury doceniło flagowy projekt firmy e-faktura = wyższa kultura, poprzez który Raben zachęca swoich klientów do zastępowania papierowych faktur ich elektroniczną wersją. Każda zgoda na e-fakturę to jedno drzewo posadzone w imieniu klienta. Grupa Raben prowadzi projekt od 2014 roku, a do tej pory udało się posadzić ponad 14 000 drzew.

Grupa Raben aktywnie wspiera działalność prospołeczną i ekologiczną. Jesteśmy przekonani, że firmy, które prowadzą biznes w sposób odpowiedzialny i zrównoważony zwiększają nie tylko własną przewagę konkurencyjną, ale również swoich klientów. Otrzymane wyróżnienie jest dla nas potwierdzeniem słuszności naszych codziennych działań, a także inspiracją do dalszej pracy nad zrównoważonym łańcuchem dostaw – komentuje Jakub Krzewina, Menedżer ds. CRS w Grupie Raben.

Źródło: mat. pras.