PZU doceniony przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu

4 maja 2020

Dotyczy firmy: PZU,

Aż 24 społeczne inicjatywy PZU zostały docenione w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2019. Dobre Praktyki”. Wśród nich tzw. opaski życia monitorujące parametry życiowe pacjentów, zakup sprzętu ratowniczego dla Ochotniczych Straży Pożarnych, rozdawanie świateł odblaskowych pieszym, a także kampania społeczna „Prowadzisz? Odłóż telefon”. Twórcami raportu są eksperci Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

– PZU to nie tylko ubezpieczenia, to również społeczna troska i zaangażowanie. To poczucie odpowiedzialności w stosunku do wszystkich konsumentów, społeczeństwa i państwa. Społeczna odpowiedzialność biznesu, służebność i myślenie kategoriami interesu publicznego są nieodzownym elementem zdrowej wolnorynkowej gospodarki. Jako PZU chcemy pod tym względem wyznaczać najwyższe rynkowe standardy. Dowodem są zeszłoroczne inicjatywy wyróżnione w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ale także niesiona w ostatnim czasie przez PZU szeroka pomoc w walce z pandemią koronawirusa – mówi prezes PZU Beata Kozłowska-Chyła.

Wśród docenionych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu inicjatyw PZU jest wsparcie aktywności fizycznej i imprez sportowych, jak PZU Maraton Warszawski i PZU Półmaraton Warszawski, a także liczne projekty Fundacji PZU. Należą do nich stypendia dla uzdolnionych dzieci, badania prewencyjne, wolontariat, pomoc społecznościom lokalnym. Wyróżnione zostały także takie inicjatywy, jak pomoc ofiarom wypadków czy obsługa klientów w języku migowym.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”, opracowywany przez ekspertów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest najważniejszym dorocznym przeglądem i podsumowaniem aktywności firm w dziedzinie CSR. Tegoroczna 18. edycja raportu jest dostępna na stronie internetowej: http://odpowiedzialnybiznes.pl/wp-content/uploads/2020/04/FOB_Raport2019.pdf.

źródło: mat.społ.