Provident z wysoką notą w Rankingu CSR „Dziennika Gazety Prawnej”

16 maja 2017

Provident Polska, partner strategiczny Forum Odpowiedzialnego Biznesu, został wyróżniony w Rankingu Odpowiedzialnych Firm 2017 przygotowanym przez „Dziennik Gazetę Prawną”. Provident znalazł się wśród „Platynowych Firm” i był trzecią instytucją finansową w tegorocznym zestawieniu.

Ranking CSR publikowany przez „Dziennik Gazetę Prawną” to prestiżowe zestawienie najbardziej odpowiedzialnych firm działających w Polsce. Przygotowywane jest od 2007 roku, w tym roku ukazała się jego jedenasta edycja. Ranking podzielono na trzy poziomy: diamentowy, platynowy i kryształowy. W sumie wyróżniono ponad 60 firm. Provident znalazł się na czwartym miejscu poziomu platynowego, co oznacza jedenastą pozycję w całym zestawieniu. Na szczególną uwagę zasługuję fakt, że spośród branży finansowej Providenta wyprzedziły tylko dwie firmy: Bank Zachodni WBK oraz ING Bank Śląski.

– Bardzo nas cieszy wysoka pozycja Provident Polska w tym zestawieniu. Jest ona potwierdzeniem tego, że kierunek naszych działań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu jest słuszny – mówi Małgorzata Domaszewicz, kierownik CSR w Provident Polska. – Fundamentem naszej działalności biznesowej jest etyka. Konsekwentnie wdrażamy i wspieramy inicjatywy, które mają na celu promowanie odpowiedzialnych postaw w branży pożyczkowej. W ramach naszego zaangażowania na rzecz lokalnych społeczności naszym priorytetem są natomiast te inicjatywy, które bezpośrednio i długofalowo wpływają na jakość życia.

„Dziennik Gazeta Prawna” podkreśla, że odpowiedzialne prowadzenie biznesu powiązane jest z budowaniem dojrzałych relacji z pracownikami, interesariuszami zewnętrznymi i środowiskiem. Coraz większe znaczenie dla CSR firm ma także zrównoważony rozwój, czyli podejście do całościowego zarządzania firmą oraz odpowiedzialne innowacje, które zwiększają pozytywny wpływ firmy na jakość życia zawodowego oraz rozwój społeczny.

XI Ranking Odpowiedzialnych Firm został przygotowany na podstawie ankiet rozesłanych do firm, liczących 50 pytań. Weryfikację ankiet przeprowadziła firma doradcza Deloitte. Forum Odpowiedzialnego Biznesu był partnerem merytorycznym Rankingu.

źródło: materiały prasowe firmy